Lise Yorum ve Soruları kızlar lisede çocuk gelişimi bölümü okuyanlar yardım

ilaydahey

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2008
2.910
457
1 yeni sisteme göre okuldan aldığınız puanlar nasıl hesaplanıyo
2 aöf okul öncesi öğretmenliğini kazanmak için kaç soru çözmek gerekli
3 5 6 sene önce mezun olmuş olması bişey değiştirirmi

yardımcı olursanız kızlarkaydirigubbakcemile5

Öncelikle merhabalar...
Mecburen okuyamadığım ve bunu ancak "açıköğretim" sistemi ile tamamlamaya çalıştığım bir durumdayım...Yardım almak istediğim konu ise şu ; Bu sene "Açıkilköğretim" okulundan mezun oldum ve dolayısıylada okul ve bölüm seçmem gerekecek...Aklımda "Meslekiaçıköğretim lisesi" var,bölüm olarakta "Çocuk gelişimi"... Yanlız bir türlü ulaşamadığım ve bilgi edinemediğim ; bölümün 4 yıllık sistemde en az ne kadar sürede bitirilebileceği,2.sınıfta başlayan "staj" günlerinin hangileri olduğu ve bu staj süresinin kaç sene olduğu vede saat aralıkları!? Sanırım "Kız meslek lisesi" adı altında çocuk gelişimi bölümü...Bu bölümden mezun olduğumda "sınavsız geçiş" hakkım varmıdır "AÖF" e !? Yoksa eğer,ÖSYM'den almam gereken puan kaç olacak!? Barajı geçtiğim takdirde,başarı sırasına göre yerleştirilme durumumu sözkonusu!?
Ayrıca ; Aslında "Açıköğretim lisesi" benim için çok daha uygun olacak (şartlarım açısından)Fakat,mezun olduğumda "ÖSYM" ye girdiğimde seçmek istediğim "AÖF Okulöncesi öğretmenliği" bölümünün puanı en 320 dolaylarındamıdır? Yani,"Açık öğretim Kız meslek lisesi"nden mezun olduğumda baraj yeterliyken ÖSYM'de, Düz liseden mezun olduğumda çok daha yüksek bir puanmı almam gerekecek!? Yada,düz lise mezunu olduğumdan "AÖF Okulöncesi öğretmenliği" bölümüne girme hakkım yokmudur!?
Yardımcı olursanız çok sevinirim...Şimdiden çok ama çok teşekkür ederim ; sorularımı sıkılmadan okuyup cevap yazma önemini sunduğunuz için...Şimdilik hoşça kalın...benneyaptımki

X