Bebeğimin altıncı ay ek gıda tablosu

banada ara çok gibi geldi bizimki 2 saate bir emiyor günde 1 kerede kaşık maması veriyorum aptamilin portakallı armutlu
bian önce 6 aylık olsakta bizde başlasak
2 eylülde tam 6 aylık oluyoruz
1 eylüldede kontrolümüz var bakalım ne dicek bizim doktor

canım şimdi 10 da kahvaltısını verince bidaha 2buçuktamı yiyor
uzun değilmi duruyormu o saate kadar

mesela emek çınar ona kadar ara ara kalkıp emiyor
12 gibi kaşık mamasını veriyorum
uyuyor 1 gibi uyanıyor emiyor
3gibi meyve püresi veriyorum
4 gibi gene emiyor
6 da tekrar kaşık maması
sonra yatana kadar 2 kez falan emiyor

canım şimdi 10 da kahvaltısını verince bidaha 2buçuktamı yiyor
uzun değilmi duruyormu o saate kadar

mesela emek çınar ona kadar ara ara kalkıp emiyor
12 gibi kaşık mamasını veriyorum
uyuyor 1 gibi uyanıyor emiyor
3gibi meyve püresi veriyorum
4 gibi gene emiyor
6 da tekrar kaşık maması
sonra yatana kadar 2 kez falan emiyor

canım belli olmuyo ama kahvaltı gerçekten tok tutuyor hele hele benimki meme delisi bazen anne sütü emiyor ama bazende istemiyor gün gün degişiyo ama isterse anne sütü veriyorum sonra gene çorbasını içiyorr çok sükür

benimki bu programı uygularsam her yeri açlıktan kemirmeye başlar üstüne benide yerkaydirigubbakcemile3 şaka bir yana burda asıl olan hangi besinleri vereceğin saatini bebişinin durumuna göre ayarla ki zaten o sana ayarlatırdelikafadulden

serapçım valla canım bu saatler insanı çok yoruyor.valla benim kafam çok karışıyor bu saatlerle.kaanın sabah uyanışı belli olmuyor ki.ben sırasına göre veriyorum.uyanınca anne sütü öğlen meyve püresi,öğleden sonra çorbasını,akşamda yoğurdunu veriyorum.gece ve aralardada anne sütü.ama biz henüz kahvaltıya ve etlere geçmedik.bakalım bu ay nasıl olucak.

serapçım valla canım bu saatler insanı çok yoruyor.valla benim kafam çok karışıyor bu saatlerle.kaanın sabah uyanışı belli olmuyor ki.ben sırasına göre veriyorum.uyanınca anne sütü öğlen meyve püresi,öğleden sonra çorbasını,akşamda yoğurdunu veriyorum.gece ve aralardada anne sütü.ama biz henüz kahvaltıya ve etlere geçmedik.bakalım bu ay nasıl olucak.

canım benim birazda bebişlerimiz belirliyo saatleri bazen anne sütü hepsinin üstüne geçiyo ama belli bir sistem oturtunca öyle gidiyo bende çok zorlandım çok kafam karıştı ama şimdi çok sükür oturdu oğluma göre ayarlıyabiliyorum doktorumada anlattım çok iyi gittigimi söyledi ben yemesede zorlamıyorum gün içinde anne sütü veriyorum ama ertesi gün aynı saatlerde devam ediyorum sonra alışıyo oturur seninde gülüm zamanla...a.s.

paylaşımın için teşekkürler canım.ne güzel valla elalemin dr u özel liste yapıp veriyor.bizimkine ben sormasam adamın aklına gelmiyoz.geçen ay kontrolünde çocuğum sürekli elini yüzünü ovalayıp kulaklarını çekiştiriyor acaba dişlerimi kaşınıyor diye sordum.yok daha dişlerde bişi 2 ayı bulur dedi.kontrolün hftasına kızım diş çıkardı.kaldıki ek gıdayı doğru düzgün sölesin.geçmişine yandığımın şehrinde dr yok ki düzgün.

Benimde saatler değilde içerik ilgimi çekti .1 yumurta sarısı çok değil mi 1/4 ile başlayıp nerdeyse 1 ayın sonuna geldiğimizde çıkartmıyormuyuz tam ölçüye. Birde kahvalatıda tereyağ var bizim dr.9.aydan önce katı gıdanın yasaklar arasında olduğunu söyledi Ve karaciğer yazıyor sakatat ta yasak bizim listeye göre

Son düzenleme:
bana eksik bir mönü geldi bi kere hiç çorba yok vs..ve alt resimdeki kitapçıkta barbunya diyor
kesinlikle 1 yaş altı bebekler barbunya yiyemez ölüme bile sebeb olabilir...
çok dikkat edin..
zaten bu mönü örnek bir mönü siz ekleme yapabilirsiniz..
ayrıca saatler asla uymaz her bebek kendine özgü uyuma ,beslenme şeklindedir..

canlarım benim görüşlerinize saygı duyuyorum burası paylaşım sitesi hepimiz bişeyler paylaşıyoruz sonuçta herkesin doktoru kontrolundeki bebekleri biliyor her doktor aynı seyi söylemiyor sonuçta bunu burda daha iyi gördük bence herkes kendi doktorunu dinlesin ben çok memnunum doktorumdan herseyi en ince ayrıntısına kadar inceler ben kontrole gittim mi bir saatten aşagı içeriden çıkamıyorum herseye bakıyor ince ayrıntısına kadar biligiler veriyor ama diyorum yaa kafa karışıklıgı yaaşamaktansa herkes doktorunu dinlesin...herkese göre göreceli bir mevzu kimimiz barbunya yasak diyor kimimiz verilmeli iyice karıştı bu ek gıda mevzusu yaa...:nazar::nazar:

X