işletme alan dersleri....

minish 21

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Ağustos 2007
826
6
yaa kızlar genel kltür-genel yetek derslerin başladım çalışmaya hepsinin ilk bölümlerini (mat-trkçe-tarih-coğrafya-vatandaşlık) bitirdim yapıcağıma çok inanıyordum.ama bugün bide kendi alan derslerime bakıyım dedim...işletme mezunuyum.yargının setini aldım o koca kalın 2 kitaba bakıyım dedim...ve moralim öyle bozuldu ki anlatamam :gitme: iktisatla başladım okadar gözüm korktu ki yapamıycam hissine kapıldım bıraktım...işletme mezunları ekonometri- maliye -istatistik-uluslararası ilşkiler den de sorumlu mu eğer öyleyse hiç ümidim kalmıycak...bende ilk defa giriyorum da...acaba bilen varsa yardımcı olabilirm mi çok umutsuzluğa kapıldım...

canım ister iki oturuma giriyosun ister üç bunu sen seçiyosun
istersende sadece g.k gy den giriyosun senin elinde olan bişe....

benim eşimde işletme mezunu ama çalıştığı için sadece akşamları bikaç saat ders çalışabilir o saatte de ancak gy gk çalışabiliyo oyüzden alan dersleriyle ilgili olan sınava giremeyecek

peki sadece g.k ve g.y ten girsem...kendi alanımdan girmediğim için çok şey kaybetmiş olurmuyum yani şansım azalırmı??ben ilk defa giricem de bilmiyorum açıkçası kusuruma bakmayın...

canım her kurum kpss sonuçlarında kendisi için gerekli puan türünü baz alır...
mesela polis olabilmek için kpss-3 puanı lazımken,bu da sadece gk gy ile hesaplanacağı gibi,işletme için ise başvuru formunda bölüm olarak işletmeyi işaretliyceğin için,ayrıyeten bir diğer oturumda hukuk,iktisat,işl,muh,den sorumluyuz...tam olarak emin olamıyorum,sana bunları sonuç tablomdan bakarak yazdım...
bende işl mezunyum ama sdc gk gy ye girmiştim polisliğee başvuru puanım olsun diye...
başarılar...

çok sağol canım bende yeniyim de öğrenmeye çalışıyorum...dersaneye falan da gitmiyorum ki sorayım...anca burda sizlere :)

bende gitmedim,baktım bölüm dersleri zor hiç kasmıyım dedim o yuzden sadece gk gy ye girdim işte...zaten hedefimde yoktu kpss puanıyla alakalı,ama lazım tabikide,banka sınavlarında felan hep çıkcak karşımızabenneyaptımki

X