hamilelik kese ve ultrasonla ilgili bi kaç soru bakarmısınız??

EzgiMec

UltraAslan
Kayıtlı Üye
3 Mart 2009
1.912
2
36
kızlar öncelikle hamile olduğumu 3 gün önce öğrendim en fazla 23 günlük hamile olabilirim çünkü teadavi ile olduğunda geçen ay 27 sinde çatlatma iğnesi oldum yani o günden hesaplarsam 23 gün belki daha azda olabilir onu bilmiyorum
dr.a gittim ve testler yapıldı herşey güzel çıktı karnımdan ultrasonla baktı bebek görülmedi dr.daha erken o yüzden görülmez dedi geç yumurtlaman olduysada görülmez dedi benimde bu ay geç yumurtlamam olmuştu sonra bi kaç kişiye sordum karından bakılan ultrasonla iki aydan önce görünmezki dediler gerçekten görünmüyomu eğer görünmüyosa benim dr.um bu kadar erken olduğunu bildiği halde neden karnımdan baktı
sonra bu pazartesi günü keseyi görmek için çağırdı pazartesi günüde en fazla 28 günlük olucak kesenin görünme ihtimali varmı
hamile olanlar ilk öğrendiğiniz zaman ultrasonda çıktımı yoksa daha sonrada çıkabilirmi
çok soru sordum ama:) bide benim bi kaç gündür karnımda ve belimde ağrı var bunlar normalmi
şimdiden teşekkür ederima.s.

canım önmli olan döllenme günü değil son adet tarihin yumurtan adetin ilk günü oluşup sonra döllendiği için hemen ultrasonda görünmez son adet tarihinden 6 ya da 7 hfta geçmeli
her doktor alttan bakmayı onaylamayabiliyor

canım önmli olan döllenme günü değil son adet tarihin yumurtan adetin ilk günü oluşup sonra döllendiği için hemen ultrasonda görünmez son adet tarihinden 6 ya da 7 hfta geçmeli
her doktor alttan bakmayı onaylamayabiliyor

çok teşekkür ederim cvp için evet daha erken aslında en fazla 23 günlük belkide 10 günlük bile olabilir bilmiyorum yani pzt.si günü keseyi görmek için dr.a gidicem o zaman görünür inş.kese

normalde karından bakılan ultrasonda benimkisi 5.5 haftalıkken kesem gorunmustu
ben diğer ultrasona sıcak bakmıyorum
sonucta bi sakıncası yok ama tuhaf geliyo işte
hayırlı olsun canım bebişiniz

5+2 de karında ultrasonla gebelik kesesi görünmüştü ama senin daha erken görünmez

bende 5 haftalıkken öğrenmiştim hamile olduğumu keseyi görmek için 1 hafta bekledik. kalp atışlarını duymak için ise 7. haftada gittik. onda bile çok belli belirsiz görüldü bebek hep karından ultrasonla baktı doktorum.

benimde sat 17 temmuz. bende dün doktoruma gittim. karından ultrasonla baktı. bende de keseyi göremedi. daha çok erken dedi. 26 sında bir daha çağırdı. ozaman net görülür dedi. seninde çok erken daha canım. merak edilecek bişey yok.

benim bildigim karından gorunmeyen alttan gorunebiliyor. cunku ben ilk gittigimde karından gorunmemişti kesem cok kucucuktu, istersen alttan bakarsak gorebiliriz demişti ama gerek yok dedi 10 gun sonra gelirsiniz dedi ben de baktırmadım acıkcası..

benim de sat 15 temmuz.pazartesi doktora gittim ve vajinal ultrason ile baktı ve de keseyi gördü.neden karından bakıldığını hiç anlamıyorum.ikinci hamileliğim ve ilkinde de vajinal baktı.karından tabii ki görülmez vajinal bile küçücük göründü.doktorlar kesinlikle vajinal ultrasonun bir zararı olmadığını söylüyolar.doktorum da özellikle belirtti bakmadan önce hiç bi zararı yok için rahat olsun dedi.2 hafta sonra terkrar gidicem.eğer herşey yolundaysa (ilk gebeliğim boş gebelikti) ondan sonraki muayeneleri karından yapıcam zaten dedi.

benimde ilk doktora gittiğimde 4 haftalık bile değildi vajinal ultrasyonla baktı bana bişey olmayacağını zararı yok dedi şu an 11 haftalık gebeyim ama düşük tehlikem var çok korkuyorum ilk bebeğimi 2 aylıkken karnımda kaybettim bununda aynı olamasını istemiyorum haftaya kontrolüm var umarım kalp atışleı devam ediyordur.

pzt.si gidicem keseyi görmeye inş.görünür daha ne kadarlık olduğunu bile bilmiyorum görünmediği için dr.da bişey demedi inş herşey yolunda gider cvplarınız için hepinize teşekkür ederim kızlar

kızlar bu arada b-hcg değerim 1704 çıktı dr. iyi dedi bu değerin sürekli artması gerekiyomuş ama

Benimde basıma geldi asılama yaptırdım test olumlu 21 gunluk bugun kese görünmedi yarında görülmzse hast tedbir amaçla yatabilirsin dedi normalmi arkadaşlar

X