Üniversiteye giderken gerekli şeyler

bulgaristanda yurtlar kız-erkek karışık biliyormusunuz?aklinialirimsmile
türkiye'de hala kız yurtları ayrı deilmi?

bizim yurt 5 katlı, ilk 2 katı erkek, son 3 katı kız. yurt demiyim de, öğrenci evi diye geçiyor. kampüsteki bütün öğrenci evleri kız erkek karışık değil tabii ki, ama yarısı kız erkek karışık, türkiyede sadece bizim okulda varmış sanırım bu benneyaptımki

bu yurt nerdeymiş benim kaldığım 2 kişilik oda 380 tl, bu sene 400 olabilir. aynen wc banyo dolap içinde bizimki de. CADIARZU

resimlerdeki yurt bulgaristanda fizik tedavinin yurdu..

ben eczacılık okuyorum aslında ama bu yurt daha temiz ve daha yeni olduğu
için tercih ettimyerimseniben

türkiye'de yaşam çok pahalı:umursamaz:

orda bi paket sigara 50 kuruş:nazar: ben kullanmıyorum o ayrı:jeyyar:
eczaneler derseniz ilaçtan çok kozmetik varsırnaşık şey

baktın odandaki insanları sevmedin, hiç anlaşamıyorsunuz
yurt yönetimiyle konuşup odanı değiştirebiliyorsun.
ama inşallah bu tarz bir sorun yaşamazsınız,
kafanıza uyan insanlarla karşılaşırsınız.
odayı değiştirme imkanının olması güzelmiş

hakikaten zor kafa dengi arkadaşlar bulmakolumunekankayizsmile
evet özellikle ben öyle herkesle anlaşamambilmiyorumkismile

Kizlar size tavsiye hemen öyle herkesle cok sıkı muhabbete girmeyin seçici olun hemen herkesi arkadaş sanmayın bir de ilk izlenim her zaman cok önemlidir hem sınıfta hem yurtta ilk günlerinizi gayet ağır olgun gözükerek geçirdiniz mi tamamdir 4sene kimse size emir vermeye ezmeye kalkamaz özellikle yurtta cok olur bu tarz şeyler ağırlığınızi koymayı unutmayın :)
hıı anladım ilk günler biraz sert olalım yani:KK1:

bu yurt nerdeymiş benim kaldığım 2 kişilik oda 380 tl, bu sene 400 olabilir. aynen wc banyo dolap içinde bizimki de. CADIARZU

oo baya varmış canım:sinifsinif:
bi de senin harcamaların var
Allah yardımcısı olsun ailelerimizin

Barbi03 çok haklı... 2günde öyle sıkı fıkı olmıcaksın kimseylee:smiley-cool:

fazla bilgiçlikte taslamıcaksın:KK1: yoksa sataşan çok olurkaydirigubbakcemile

Kızlar birkaç sorum olacak deneyimli arkadaşlara. Uzağa giden arkadaşlar kışlık kıyafatlerini de okul açıldığında giderken mi götürüyorlar(kaban, çizme vb.) Bir de devlet yurduna ilk kez gittiğinizde bilgisayarınızı da götürmüş müydünüz? Çalınma olasılığı nedir?

Canım ben yakın oturuyordum ama uzak oturan arkadaşlarımda getirmiyorlar cunku önümüzde kurban bayramı var evine nasilsa gidersin o zamana kadar kar kış olmaz sanirim diye düşünüyorum yine de sen bilirsin bilgisayarını hemen götürme hem çoğu yurtta internet yok hemde oda arkadaşlarını tanı önce dolabına felan bi bak sonra ilerleyen zamanlarda götür derim ben

Benim zaten bağlattığım vınn var. Ben gidince de kullanmasam bile parası ödenmek zorunda olacak. Uzak olduğum için ikinci döneme kadar gelemem gibi geliyor... İkinci döneme kadar kar yağıyor muydu yaa :uhm:

bütün sayfaları gezdim ve bir liste oluşturdum çok saolun diğer arkadaşlar içinde buraya yazmak istedim
Kanguru
ütü
kurutma makinesi
bol çorap
bol iç çamaşırı
bol askı
iğne-iplik
terlik
ayna
kupa
havlu
sıvı sabun
duş jeli
banyo lifi
pijama takımı
tırnak makası
tarak-fırça
tuvalet kağıdı
peçete
ıslak mendil
toz bezi
devamlı kullandıgımız ilaçlar mesela ( arveles ağrı kesicim)
makas
pamuk
hurç
çatal-kaşık
pike çarşaf
ve kişisel eşyalar ( şampuan,diş macunu,diş fırcası vs.)
bu listeden lazım olanı kendimce yazdım ben yurtta kalmıycam apartta kalıcam benım ihtiyaclarım o yuzden daha ck :)

Kızlar birkaç sorum olacak deneyimli arkadaşlara. Uzağa giden arkadaşlar kışlık kıyafatlerini de okul açıldığında giderken mi götürüyorlar(kaban, çizme vb.) Bir de devlet yurduna ilk kez gittiğinizde bilgisayarınızı da götürmüş müydünüz? Çalınma olasılığı nedir?

evet canım okul açılırken götürdüm ben, 15 tatili falan beklemek olmaz çünkü, üşürsün, ben pc'mi direk götürmüştüm gerçi devlet yurdunda kalmıyorum. yerimseniben

bütün sayfaları gezdim ve bir liste oluşturdum çok saolun diğer arkadaşlar içinde buraya yazmak istedim
Kanguru
ütü
kurutma makinesi
bol çorap
bol iç çamaşırı
bol askı
iğne-iplik
terlik
ayna
kupa
havlu
sıvı sabun
duş jeli
banyo lifi
pijama takımı
tırnak makası
tarak-fırça
tuvalet kağıdı
peçete
ıslak mendil
toz bezi
makas
pamuk
hurç
çatal-kaşık
pike çarşaf
bu listeden lazım olanı kendimce yazdım ben yurtta kalmıycam apartta kalıcam benım ihtiyaclarım o yuzden daha ck :)

aynen canım ben de öğrenci evlerinde kalıyorum, eskişekirde bir arkadaşım apartta kalıyor, öğrenci evi de aynı apart gibi yani, ihtiyaçlarımız aynı :) benim odada giymek için ayrı pofuduk terliğim, banyo için ayrı terliğim var mesela. mutfakta herkesi dolabı var orda tencere tava her şey koyuyoruz sizde de öyleyse eğer bol bol mutfak eşyası alırsın, özellikle makarna süzgeci ve salatalık soyacağı müthiş icatlar :) listende deterjanı göremedim apartta kaldığın için çamaşırhaneniz vardır deterjanı da unutma derim, bizim odada masa lambası yok ışık tersten geliyor o yüzden masa lambası şart olumunekankayizsmile

okula giderken laptopını dolabına koyup kilitledikten sonra bişey olmaz.
ben 3 sene devlet yurdunda öyle yaptım.
(eğer masaüstü bilgisayarın varsa onun için de ayrı bilgisayar odaları oluyor ve sadece orada bilgisayarı olan öğrencilerde anahtarı oluyor ve kilitli tutuluyor kullanılmadığında)
zaten bilgisayar gibi şeyleri çalması zor açıkçası.
daha ziyade cep telefonlarınıza dikkat edin.
öyle koridordaki prizlerde falan başı boş bi şekilde şarjda bırakmayın.

evet canım okul açılırken götürdüm ben, 15 tatili falan beklemek olmaz çünkü, üşürsün, ben pc'mi direk götürmüştüm gerçi devlet yurdunda kalmıyorum. yerimseniben

Ewt en iyisi götürmek, kış erken gelirse açıkta kalırım mazallah :roflol: :roflol:

okula giderken laptopını dolabına koyup kilitledikten sonra bişey olmaz.
ben 3 sene devlet yurdunda öyle yaptım.
(eğer masaüstü bilgisayarın varsa onun için de ayrı bilgisayar odaları oluyor ve sadece orada bilgisayarı olan öğrencilerde anahtarı oluyor ve kilitli tutuluyor kullanılmadığında)
zaten bilgisayar gibi şeyleri çalması zor açıkçası.
daha ziyade cep telefonlarınıza dikkat edin.
öyle koridordaki prizlerde falan başı boş bi şekilde şarjda bırakmayın.

Dolabımı kilitlerim kilitlemesine ama bi şekilde açıp çalarlarsa die korkuyorum. Öyle telefon falan gibi ucuz birşeyde değil, bizimkiler çaldırırsam bana kolay kolay almazlar daha benneyaptımki :çok üzgünüm:

Kanguru
ütü
kurutma makinesi
bol çorap
bol iç çamaşırı
bol askı
iğne-iplik
terlik
ayna
kupa
havlu
sıvı sabun
duş jeli
banyo lifi
pijama takımı
tırnak makası
tarak-fırça
tuvalet kağıdı
peçete
ıslak mendil
toz bezi
makas
pamuk
hurç
çatal-kaşık
pike çarşaf

En önemli şeylerden birini unutmuşsun. PED :teytey: :teytey: Mutlaka giderkekn bol bol
bulundurulmalı ki orada zor durumda kalmayalım. a.s

Ewt en iyisi götürmek, kış erken gelirse açıkta kalırım mazallah :roflol: :roflol:

Kütahyaya gidiyorsun değil mi tatlım?
evet orası soğuk oluyormuş geceleri falan kışın zaten kar oluyor yani eğer uzun süre evine dönmeyeceksen götür ama ayda bir evine geleceksen hepsini bir seferde götürme
bu arada kaç bavulla gideceğim çok merak ediyorum ben kesin o lazım olur bu lazım olur derken tüm odamı toplar götürürüm:roflol:
bi de o eşyaları tek başına taşımak varguclubacismilesırnaşık şey

En önemli şeylerden birini unutmuşsun. PED :teytey: :teytey: Mutlaka giderkekn bol bol
bulundurulmalı ki orada zor durumda kalmayalım. a.s

bol bol diyor kız gideceğin yerde ped satmıyorlar mı:roflol:
1 senelik ped alma bence bitince alırsın ordan:roflol:

Kütahyaya gidiyorsun değil mi tatlım?
evet orası soğuk oluyormuş geceleri falan kışın zaten kar oluyor yani eğer uzun süre evine dönmeyeceksen götür ama ayda bir evine geleceksen hepsini bir seferde götürme
bu arada kaç bavulla gideceğim çok merak ediyorum ben kesin o lazım olur bu lazım olur derken tüm odamı toplar götürürüm:roflol:
bi de o eşyaları tek başına taşımak varguclubacismilesırnaşık şey

Evet canım Kütahya.

Herkes soğuk oluyor diyor, en iyisi kalın giysileri bol tutmak. Her ay gidip gelemem ki zaten aktarmalı gidiliyormuş oraya benim bulunduğum yerden. Malesef sömestra kadar oradayım. Ben de kocaman bir valiz aldım hepsini sığdırmaya çalışıcam aklinialirimsmile Bakalım olmazsa bir tane daha alırım sempatiksalakcinni sempatiksalakcinni

X