Üniversiteye giderken gerekli şeyler

bi tel.dolabi icin birde dolabin icin kilit demişsiniz tel dolabı ne kusura bakmayın anlamadım gerçekten :eek:

telefon için canım genelde devlet yurtlarında odalarda priz olmuyor. koridorda küçük kutucuklar oluyor. telefonlarınızı orda şarj ediyorsunuz. kendi kilidinle kilitleyeceksin çalınır yoksa. birde hırsızlk çok oluyor. kirli iç çamaşırınızı bile çaldırabilirsiniz. benim ilk zamanlar çalınayan eşyam kalmadı:))))

Kızlar çarşaf öneririm her yurdun çarşafı ii olmuyor kendiniz için çarşaf götürün...
Ben kaldığım yurda göre yazayım...
Bardak, 2 adet çarşaf, yorgan (yorganım olmadan asla yatamazdım, renkli ip ve iğne bulundurun. Ben çatal kaşıkta götürmüştüm...
Sabun ve şampuan... Bizim yurtta çamaşır makinesi paralıydı, o nedenle deterjan alırdım...
Aklıma geldikçe yazarım önemli olanları...

üçlü priz, polar şal, şemsiye, terlik, 1 tane ufak tencere, kupa, çorap hurcu (çamaşırları iyi topluyor), bol bol askı, ve bavul kullanın spor çantasi gibi olmasın yatağın altına ittirin bitti :))
bide makas ve kalım poşet.. o demir dolaba sermek isteyebilirsiniz, mümkünse toz alabilmek için bir bez ilk yerleşirken ihtiyaç oluyor.. Saç kurutma makinası, FENER!!!! ışık kesilince başka kimsede olmuyor emin olun :))
mutlaka kendi uyku setiniz olsun kılıfı çıtçıtlı yataşlar mesela, 1 tane de yedek takım aldınız mı tamamdır, ızdırapsız yerleşirsiniz.., yurdun yatak örtüsünü örtersiniz üstüne
benim en çok mutlu olduğum şey masa lambamdı, ışığı çok yaymayan bir lamba, birileri uyurken çalışmak zorunda kalabiliyorsunuz

telefon için canım genelde devlet yurtlarında odalarda priz olmuyor. koridorda küçük kutucuklar oluyor. telefonlarınızı orda şarj ediyorsunuz. kendi kilidinle kilitleyeceksin çalınır yoksa. birde hırsızlk çok oluyor. kirli iç çamaşırınızı bile çaldırabilirsiniz. benim ilk zamanlar çalınayan eşyam kalmadı:))))
çok tşk ederim canım aydınlattığın için yerimseniben

ya arkadaşlar uyku seti felan demiş kızlar devlet yurtlarında yastık kılıfına bile çoğu zaman çıkar dediler bana bence uyku seti nevresim vs götürmeyin polar battaniye götürebilirsniz ama benim kaldığım yurtta priz vardı odamda 3lü taktık zaten 4kişi kalıyorduk yetiyordu yetmezse bi 3lü daha alın prize takılan kablosuzdan işinizi görür boşa uğraşmayın yani ufak tencere felan ne olacak ben onu anlamadım yanlız dolaplara sermek için kaymayan altlıklar var 1mtresi 1tl galiba renkli renkli onlar çok güzel oluyo tavsiye ederim

tırnak makası, törpü, cımbız, diş ipi, diş fırçası...

düzenli kullandığınız ya da sık sık ihtiyaç duyduğunuz ilaçlar varsa onlardan alın yanınıza, acilen eczaneden almak zorunda kalırsanız pahalıya gelebilir.

pu arada 4-6 cepli bir yere asılabilen şeylerden koçtaş'tan almıştık biz eve birkaç ay önce aklınızda olsun.

Hepinize güzel üniversite yılları diliyorum! Tadını çıkarın, her şeye rağmen... o yıllar geri gelmiyor bir daha :gitme: Yanarım yanarım, gitmeye üşendiğim aktivitelere yanarım :mymeka: bana.

kızlar vakit ve para bulduğunuz sürece gidin gezin arkadaşlarınızla benim hazırlık okuduğum yıl millet heryere gider gezerdi üşenirdim bidaha olursa giderim derdim tabi bidaha olmazdı bende en çok ona yanıyorum yarım günüm boştu ama hatırlanacak bişi yapmadım doğru düzgün anahtar kızlar mutlaka şifreli olanlardan alın yoksa diğerleri açılıyor anahtarlar uyuyor bilginize opuyorumnanaktan

benn resmen il il gezdimmm atlayip heryere giderdimm kizlar bakakalirdi..
onlar cafeyede oturmaya bile erinir odaya kitlerlerdi kendilerini..
gidin gezin az bile gezmisim diyorumm keskee daha cok tadini cikarsaymisim..

sonradan keşke demeyin benim gibi....Her türlü aktivitelere katılın,eğitiminizle ilgili seminerler,konferanslar olursa gidin,bilgisayar,yabancı dil,ehliyet...gibi kursları alın,sadece gezmeyin,zamanı iyi kullanıp biraz da kendinizi alanınızda geliştirin.Tabii imkanları da kaçırmayın,çevre illeri de görün,tadını da çıkarın.Gerisi gelir zaten.Ah ah,şimdiki aklımla tekrar gitmek isterdim,herkese iyi bir üniversite hayatı diliyorum

Canım bizim Seval hocamız var o yurtta kaldığı dönemde çoraplarından birisi çalınıyormuş. Yani ikisi birden değilde birisi çalınıyormuş sadece. ışte aklıma geldi, her çoraptan iki çift alıyormuş. xD Aklınızda blunsun var öyle psikolar xD

ben üşürüm ya battaniyemi alsam izin vermiyolrmı

ya battaniye 2 tane istersen veriyorlar ama kendin getirirsen ne olur bilmem kullanır giderken dolabına saklarsın olmazsa bazı yurtlarda dolap kontrolu oluodu ama bizim yurtta yapmadılar hiç odamızda prizde vardı bende çokmu şanslıymışım ne kaydirigubbakcemile2

kılzar ince polar battaniyelerden alsınlar yurtkurun verdiği battaniyeden ne olcak tüylü tüylü heryerine sıvaşıp kalıyo çarşaf değiştirirken bile

bnm için en önemli şey oda arkdaslrı bn brz cekıngn bırıyım ıns koly alışırım kaynaşırım mafoldumben

bnm için en önemli şey oda arkdaslrı bn brz cekıngn bırıyım ıns koly alışırım kaynaşırım mafoldumben

kaynaşırsın soğuk durma ukala derler çok da sıcak samimi oluyum deme kıymatin bilinmez ortasını bul öyle davran :)kötükedihüso

Ben de aklıma gelen bi kaç şeyi yazim
Yara bandı,makas, ,tarak,
pamuk,peçete,sıvı sabun,
soğuk ağda bantları(bu arada bunlar odada mı yapılıyor:)

Son düzenleme:
bende tutturdum şifreli anahtar diye:kedi: daha guvenli oluyor emin olun yaşadığım için biliyorum ağdayıda odada deilde banyoda yapsan iyi olur bence bizde 24 saat sıcak su vardı onun için her an ağda fln işine girişiodu kızlar saç kurutma makinesi dikiş seti banyo lifi ayna fln aklıma gelenler bunlar

bende tutturdum şifreli anahtar diye:kedi: daha guvenli oluyor emin olun yaşadığım için biliyorum ağdayıda odada deilde banyoda yapsan iyi olur bence bizde 24 saat sıcak su vardı onun için her an ağda fln işine girişiodu kızlar saç kurutma makinesi dikiş seti banyo lifi ayna fln aklıma gelenler bunlar

bu şifreli anahtar ne canm biraz açarmısın konuyu resim falan olursa çokmu şey istedim ama merak ettm ne oldugunu??:smiley-cool:

X