Üniversiteye giderken gerekli şeyler

efile

J&C
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2008
103
0
ya sanırım herkes şuan alışveriş hazırlık kayıt fln gibi işlerle ilgileniyodur.bende yurt başvurusu yaptım çıkarsa inş.deneyimli arkadaşlara sorum yurtta yada evde kalan üni.öğrencileri için gerekli yanımızda olması gerken şeyler nelerdir?ilk etapta alışana kadar yanınızda olsun ben götürmedim pişman oldum dediğiniz eşya,kıyafet,vs. yada şunu yapmadım zorluk yaşadım dediğiniz bişi varmı?

ayy arkadaşım çok iyi knu açmışsın bende yurtta kalmayı düşünüyorum geri sayım başladı tabi hazırlıklar falan...evet bizim de gözden kaçırdığımız şeyler olur deneyimli arklar mutlaka yanınızda bulundurmalı dediiniz şeyler varsa yazın lütfen...

kızlar ben ütü konusunda çok muzdarip olmuştum seyahat ütüleri satılıyor minnacık onlardan edinin alabiliyorsanız bide çorap ve iç çamaşırınız bol olsun,askı bol bol götürün çünkü dolaba sıgmayacagınız için badileriniz kat kat oluyor ve çok kırışıyor en azından askıya asarsınız ütüsünü muhafaza edersiniz aklıma şimdilik gelenler bunlar olursa yenisini eklerim hayırlı olsun bu arada kızlar:dance:

tşk ederim mesela benim aklıma gelenleri yaziim birbirimizin aklına gelmeyenleri buluruz
terlik,havlu,iğne-iplik takımı,kişisel eşyalar,saç kurutma makinesi başkada bişi gelmedi aklıma
bir de hesap açtırmayı düşünen arkadaşlar bankamatik kartı on gün içinde elinizde oluo ona göre önceden başvurmakta fayda var

kızlar terlik , kupa , havlu deilde bornoz daha kullanışlı oluyor , iç çamaşırı çok alın bence , şampuan sabun cinsi temizlik malzemeleri , bide minik hurclardan almıştım ben iç çamaşırlarımı ona koyuyordum düzenli oluyor o zaman , bide 2 tane şifreli kilitlerden dolabı kilitlemek için diğerlerini açabiliyorlar şimdilik aklıma gelenler bunlar

kesinlikle arkadasımın dediği gibi bornoz daha kullanışlı yedek bataryalarınızda olsun telefon sürekli sarj edilemiyo malesef..

priz bulamıyorsun dolu oluyor,sarj kutucuklarıda sürekli dolu oluyor ben genelde okulda sarj ediyorum boş buldugumdada yurtta..bizim baya kalabalık bi yurt..

bizim odalardada priz vardı ama malum oda 6 kişilik bizde üçlü almıştık öle 3 er 3 er şarj edioduk ama kilide gelince önmli bence üzerinde durun

bizim odalardada priz vardı ama malum oda 6 kişilik bizde üçlü almıştık öle 3 er 3 er şarj edioduk ama kilide gelince önmli bence üzerinde durun
3 lü priz gerçekten çok ii fikir kilit de güzel fikir hiç bilmiyorum ama dolabı görüp ona göre almak lazım sanırım uymayabilme durumu olurmu

orta boy alırsan kilidini uyar canım ama kayıt yapmaya gittiğinde alırsan aklında soru işareti kalmaz,malesef her yurtta priz olmuyor arkadas çok sanslıymış gerçekten,ayrıca prizi valize koyma güvenlik alıyor:)kol çantanda muhafaza et:)

orta boy alırsan kilidini uyar canım ama kayıt yapmaya gittiğinde alırsan aklında soru işareti kalmaz,malesef her yurtta priz olmuyor arkadas çok sanslıymış gerçekten,ayrıca prizi valize koyma güvenlik alıyor:)kol çantanda muhafaza et:)
çok tşk ederim gerçekten sizden öğreneceğimiz çok şey var

canım aklına takılan bişey olursa özelden mesaj at belki burdaki mesajları göremeyebilirim tatlım kolay gelsin

sabun için sabunlukda alın bence kapalı kutu şeklinde olanlardan ay benimde o zamanki heyecanlarım geldi aklıma ben 1 gun içinde hazırlanıp gitmek zorunda kalmıştım sabah hazırlandım akşam üzeri gitmiştim özledim gunleri evlenmeyecek olsam tekrar sınava girerdim

bornoz aldım nevresim aldım 2 pijama takımı aldım yeterince şort aldım çamaşır aldım 1 takım şampuan var 1 takım daha alıcam parfüm deodorant 2 şer aldım kese aldım sabun alcam diş fırçası macunu alcam pet alcam bikaç ayakkabı aldım terlik bornozun takım terliği vardı yeter başka eksik varmı

çoraplarda tamam aklıma gelenleri unutuyorum hep

Son düzenleme:
nevresim bende götürmüştüm ama kabul etmemişlerdi kendileri veriolar eflatun çiçekli bişi yurtkur yazıo 15 gunde 1 yıkıyorlar

X