Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

canım rahim filmi btün tedavilerin başı bence hemen yaptır adet olursan ki inşallah bi dokuz ay olmazsın:)rahim filmi çekinmeden hiçbi tesle tüplerin durumu anlaşılmıyo ve çok basit ben yaptırdım ağlayarak girdim korkudan ağladığım için utandım:) bende 3kere çatlatma iğnesi denedim olmadı ilaçsızda oluyorum günü gününe artık zaten en geç 50gün sonra oluyodum ben tedaviye başlayalı gününü şaşmıyo maşallah bende 20yaşındayım devlet karşılamıyo artık ve biz aşılama yaptırcak kadar çok iyi durumda değiliz bi kere iki kere deneriz arabamızı falan satıp ama ama onunda olca kesin deil bu ay doktoru bıraktım ilaçları bıraktım bu ay ve bikaç ay beklicam benimde bu pazart adet günün inşallah bende olmam bu ay hiç takmadım bunun için hiç ağlamadım gündüz çalıştım akşamları ehliyet kursuna gittim hafta sonlarıda seminer ler toplantılar düşüncek zamanım yoktu inşallah olmuştur bayram şekerim gelir seninli,de inşallah
lapacı kaç yaşındasın?

bu ayda olmazsa önümüzdeki ay tekrar giderim zaten doktoruma.. oda rahim filmini çekelim dicektir zaten... benim özel sağlık sigortam var. göztepe medical park hastanesine gidiyorum. Ocak ayına kadar eğer olmazsa bendede aşılamaya geçilir sanırım... 1 sene doluyor çünkü Ocak ayında =(
Sen henüz 20 yaşındasın... Çok erken değil mi senin için? Kendiliğinden gebelik elde etme şansın benden daha yüksek... Ne kadar süredir deniyorsun ki? Bu arada benim yaşım 28.. Bana bile doktor yaşın henüz çok genç acele etme dedi ve yumurta takibi bile yaptırmamamı tembihledi =) iyice stres yapıyor bu takipler hasta üzerinde dedi.. Ama kendiliğinden yumurtam bazen gelişiyor bazense gelişmiyor dedim. takip edilmezse bilemem o ay yumurtam varmı yokm u dedim.. stres yapmazsan, biraz spor yaparsan (ki boyum 1.60 kilom 50 normal sınırlardayım buna rağmen spor yap dedi) kendiliğinden gebelik oluşur sorun yapma ocak ayına kadar dedi....

kızlar düşük yaptım çok kötüyüm:KK43:

Çok geçmiş olsun... Ne dense boş... elbette üzülünüyor. ancak güçlü olmaya çalış.. eminim sağlıklı bi bebişin olacaktır... 5 kez düşük yapıp (2 si down sendromlu) şu an 7 aylık hamile olan arkadaşım var... Herşey normal gidiyor üstelik.. Allah sana sağlıklı sıhhatli evlat nasip etsin....

canım 2senem doldu üçe girdim ben 18de evlendim bu ay artık saldım yani doktor ilaç kullanmadım bakalım ne olucak bende kist var sende de varmı nasıl pko olduğunu öğrendin canım
bide benim süt hormonum prolaktinim yüksekti ilaç kullanıyorum sürekli bide şeker ilacı adetlerimi düzenledi kist olusumunu önlüyo bu ay kullanmadım bunları bunlar benim günlük ilaçları ama olmazsa pazar günü adet günüm adet olursam gene başlarım çünkü kullanmazsam çıkıyıo

canım 2senem doldu üçe girdim ben 18de evlendim bu ay artık saldım yani doktor ilaç kullanmadım bakalım ne olucak bende kist var sende de varmı nasıl pko olduğunu öğrendin canım
bide benim süt hormonum prolaktinim yüksekti ilaç kullanıyorum sürekli bide şeker ilacı adetlerimi düzenledi kist olusumunu önlüyo bu ay kullanmadım bunları bunlar benim günlük ilaçları ama olmazsa pazar günü adet günüm adet olursam gene başlarım çünkü kullanmazsam çıkıyıo

Allah gönlüne göre verir inşallah.. elbet vardır onunda bir zamanı...
bende kist yok... hormon testlerimde normal çıkıyor. evlenmeden önce adetlerim çok düzensizdi.. sürekli doğum kontrol hapı kullanıyordum.. evlendikten sonra 1 yıl kullandım ve bıraktım.. bırakınca yine düzensiz oldu ve ultrasonda bakınca çevirmeli telefon gibi görünen 7-8 tane tam olgunlaşmayan yumurta görünüyor. ama her seferinde bir tarafımda böyle oluyor diğer tarafta ise bir veya iki tane yumurta oluşuyor =)
2 sene Glukophage kullandım bende doğum kontrol hapıyla birlikte.. şimdiki doktorum ise şeker yüklemesi yaptırdı ve şekerimde bir anormallik olmadığını istersem hapı kullanmayabileceğimi söyledi.. bende bıraktım hemen..hap kullanmayı sevmiyorum.. :bbo:
25-26 sı gibi adet olmam gerekiyor... böyle gün saymakda çok zor... :çok üzgünüm:
hayırlısını diliyorum rabbimden.. herkes için.. allah gönlümüze göre versin inşallah...

mrb canım ben de 21 yasındayım 2.5 senelık evlıyım.. bebiş istiyoruz ama her ay gözyasıyla sonuclanıyo bütün umutlarım.. senınle durumumuz benzıyo. rabbım bızım gıbı oln herkese hayırlıevlat versın inş. canım...opuyorum senii.

Kullanılacak olan malzemeler,2 adet büyük havuç ve 20 adet kuru incirdir.

YMURTA ÜRETMEK ıÇıN KÜR ÖNEMLı

Her ikisninin de ayrı kaplarda hazırlanması şarttır.
Yarım litre klorsuz suyu tencerede kaynatınız.Su kaynadıktan sonra içerisine 2 adet taze ve gevrek olan iri havucu 4-5 cm uzunluğunda doğrayıp ilave ediniz.Ağzı kapalı olarak 20 dak.kısık ateşte kaynatınız.kaynadıktan 1-2 dak. sonra süzünüz.

Farklı bir kapta yarım litre klorsuz suyu kaynatınız. Su kaynadıktan sonra içerisine 20 adet kuru inciri bıçakla 1 kez kesip ilave ediniz.Ağzı kapalı olarak 15 dak. kısık ateşte kaynatınız.
kaynattıktan 1-2 dak.sonra süzünüz.

2 ayrı kapta hazırlanan incir ve havuç haşlama sularını çok fazla ılımadan karıştırınız.Tencerenin dibinde kalan incirleri kaşıkla bastırarak içeriğindeki suyu da alınız.ıncir-havuç haşlama suyunu temiz bir şişeye dodurunuz ve buzdolabında koruma altına alınız.

25 gün boyunca her gün sabah kahvalısından 15 dak.önce aç karnına 1 su bardağı içiniz.
25 günlük kürü tek bir defada hazırlamayınız.Saklama şişesi boşaldıkça taze hazırlayınız.
25 gün tamamlandıktan sonra 1 hafta ara veriniz.1 hafta aradan sonra aynı kürü 25 gün olarak tekrarlayınız.

Not:Kuru inciri kaynatmadan önce,dışındaki beyaz pudra şekerini soğuk su altında yıkayınız.

SAĞLIKLI GÜNLER DıLERıM

HEKıM KONTROL VE ÖNERıLERıNı ıHMAL ETMEYıNıZ.

NOT:KÜRÜNÜZ BıTTıKTEN SONRA BıZıMLE TEKRAR ıRTıBATA GEÇıNıZ.

NOT:HEKıMıZNıZıN ÖNERDıĞı ıLAÇLAR VAR ıSE MUTLAKA KULLANINIZ.

UNUTMAYINIZ Kı HASTALIK YOKTUR HASTA VARDIR.HER HASTALIĞIN SEYRı ıNSANDAN ıNSANA DEĞıŞıR.TEŞHıSı KOYACAK OLAN ANCAK HEKıMDıR.

HAKSEVER.. nedir durumun? adet oldun mu?

Merhaba arkadaşlar bende pko luyum daha önce spor yaparak ve kilo vererek hamile kaldım fakat kaybettim bebeğimi şimdi tekrar ugrasıyorum ama olmuyor yarın dr a gidicem hemen rahim filmi çektirebiliyormuyuz acaba bence cok önemli tüpler açıkmı kapalımı öğrenmem gerek birde doktorumuzmu cekiyor bu filmi ??

Merhaba arkadaşlar bende pko luyum daha önce spor yaparak ve kilo vererek hamile kaldım fakat kaybettim bebeğimi şimdi tekrar ugrasıyorum ama olmuyor yarın dr a gidicem hemen rahim filmi çektirebiliyormuyuz acaba bence cok önemli tüpler açıkmı kapalımı öğrenmem gerek birde doktorumuzmu cekiyor bu filmi ??

Benim boy 1.60 kilo 50.. Fazla kilom olmadığı halde doktorum spor yapmamı önerdi.. Spor yaparak yada kilo vererek gebelik elde edilebileceğine inanıyorum kesinlikle...
Rahim filmi ilk etapta çekerlermi bilmiyorum. Öncelikle yumurta takibi yaparak yumurta gelişiyor mu, yumurtlama günlerinde ilişkiye girilmesine rağmen gebelik oluşuyormu diye bakıyorlar.. Eğer belli bir süre olmazsa (bende 6 ay olmadı) bu sefer rahim filmi ile tüpleri gözlemlemek istiyorlar.. Doktorum bu ay çekinmemi önerdi ancak ben korkup biraz erteledim =)
Bazı doktorlar kendisi çekiyor (zaten 10 dk lık bir işlem) bazıları ise görüntüleme merkezlerine gönderiyor... Tercih senin....

pko hastalarında en önemli tedavi kilo verip spor yapmak zaten kaslarla alakalı sanırım okumustum bir makalede... bu rahim filminden korkmuyorumda ben hemen cektirsin istiyorum neden 6 ay beklemem gerekiyor ki belkide tıkalı şartmı yani beklemek :S

pko hastalarında en önemli tedavi kilo verip spor yapmak zaten kaslarla alakalı sanırım okumustum bir makalede... bu rahim filminden korkmuyorumda ben hemen cektirsin istiyorum neden 6 ay beklemem gerekiyor ki belkide tıkalı şartmı yani beklemek :S

neden bekleniyorun yanıtını tam olarak veremem.. ama benim mantığıma göre belli bir sıralama var... ona göre hareket ediliyor.. (yumurta takibi, rahim filmi, aşılama, tüp bebek)eğer bu sıralama olmasa herkese direkt tüp bebek denemesi yaparlardı.. teknoloji her ne kadar gelişmiş olsada hala her hastalığa tam tanıyı koyamıyorlar.. bu sebeple olasılıkları sıra ile eliyorlar.. zaten hepside sorunsuz çıkarsa bu sefer "açıklanamayan infertilite" oluyor adı :KK66:

bende polikistik overlıyım.klomen aşılama negatif
3,5 senedir. ugraşıyorum.klomen şeker ilacına devam tekrar aralıkta aşılama

benim kırmızı kart daha gelmed ama bu sabah test yaptım negatif artık ağlamıyorum bile olmucanı sindirdim heralde ne acı yarabbim ağlamam bile beni korkutuyoooooooooooooo

benim kırmızı kart daha gelmed ama bu sabah test yaptım negatif artık ağlamıyorum bile olmucanı sindirdim heralde ne acı yarabbim ağlamam bile beni korkutuyoooooooooooooo

Bende bu sabah yaptım testi ve tek çizgimi gördüm =) Hayırlısı diyorum...

bende polikistik overlıyım.klomen aşılama negatif
3,5 senedir. ugraşıyorum.klomen şeker ilacına devam tekrar aralıkta aşılama

80 lisin anladığım kadarıyla.. Daha yaşın genç.. Bende 81 liyim.. Florence Nightingale Yardımcı Doçentine gittim.. Daha yaşın çook erken, stres yapma, spor yap ve denemeye devam et dedi gönderdi beni...
Eminim kilo vermeye çalışmışsındır. Çok da kolay birşey değil ama isteyince oluyor. Kilo vererek gebe kalınabildiğini bir çok örnekle biliyoruz. Zaten şeker hapıda kullanıyorsun.. Kilo vermene yardımcı olacaktır... Bende 1 sene boyunca kullanmıştım Glukophage 850. Şimdi kullanmıyorum..
Her ne şekilde olursa olsun inşallah Rabbim bizlerin de dualarını kabul eder inşallah.. Sabırla beklemekten başka şey gelmiyor elden :bbo:

alkisalkisalkis
sahiimmmiiii?????????
kaç haftalık? kan testi mi yaptırdın?
allah tamamına erdirsin inşallah.. sağlıklı sıhhatli olsun, büyüsün gelişsin anneciğinin karnında..
tebrik ederim tekrar...
:teytey::dance:

X