Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

kız hamıle deĞılım ya ay ıÇımı cızlattın hee canım benım allah sÖyletmıŞ olsun dÜn test yaptım yok Çıktı ama hala gelen gıden yok canım ya ben Çıkıyorum kayınvalıdemlere gıdıcaz bayramdan sonra gÖrÜŞÜÜrÜz bay

kız hamİle deĞİlİm ya ay İÇİmİ cızlattın hee canım benİm allah sÖyletmİŞ olsun dÜn test yaptım yok Çıktı ama hala gelen gİden yok canım ya ben Çıkıyorum kayınvalİdemlere gİdİcaz bayramdan sonra gÖrÜŞÜÜrÜz bay

:çok üzgünüm:
ama emzikli bebiş ikonunu yollayınca yoksa deeeddiimmm... bebiş mi geliyyooo...
ayy inşallaahhh olurrr... allah herkesin gönlüne göre versin...

slm arkadaslar benim 7 yasinda bir oglum var allahima sükürler olsun ama ondan sonraki hamileliklerimde tam 5 kayip yasadim bunlardan bi tanesi kendiliginden düstü digerlerinin kalp atimi durdu son düsügüm yeni eylül ayinda oldu ben okadar testler ve arastirmalardan gectimki hic birinde sorun cikmadi tekrar dene birse yolmaz denildi su son düsügümden sonra özel bir hastaneye gönderildim ve pco oldugu söylenildi ve düsüklerimin nedeninde bu oldugu söylenildi ama bende pco hastaliginin hic bi belirtisi yok cokta kolay hamile kalabiliyorum sükür olsun sizlerde benim gibi problemi olan arkadaslar varsa paylasmalarini diliyorum kafam cok karisik ?

çok zor olmalı kaybın çok büyük allah sabır versin.ama pco herkeste farklı belirtiler gösteriyor normaldede pcolulara dr lar düşük riskini söylüyor fakat bu herkeste olacak diye bişey yok.aynen sende diğer belirtilerin olmadığı gibi.bence tek bir doktorla kalma benim bu konuda başım çok ağrıdı profa gittim garanti olsun diye adam bana pcolusun bile .hamileleik boyunca belinde yastık yatman gerekiyor yani öyle yapıyorlar.bende yumurta takibindeyim ve tüm belirtileri taşıyorum.yinede geç öğrendim. allah yardımcımız olsun

çok zor olmalı kaybın çok büyük allah sabır versin.ama pco herkeste farklı belirtiler gösteriyor normaldede pcolulara dr lar düşük riskini söylüyor fakat bu herkeste olacak diye bişey yok.aynen sende diğer belirtilerin olmadığı gibi.bence tek bir doktorla kalma benim bu konuda başım çok ağrıdı profa gittim garanti olsun diye adam bana pcolusun bile .hamileleik boyunca belinde yastık yatman gerekiyor yani öyle yapıyorlar.bende yumurta takibindeyim ve tüm belirtileri taşıyorum.yinede geç öğrendim. allah yardımcımız olsun
sagol cnm paylasimin icin evet banada doktorun dedigi bu sende sadece düsük riski yaratiyor dedi zaten bu benim enaz 6, doktorum cnm artik bunun verdigi tedaviyle insallah bebegim bana gelir allah yardimcin olsun cnm insallah rabbim sanada bu güzel duyguyu taddirsin enkisa zamanda ins:1hug:

sagol cnm paylasimin icin evet banada doktorun dedigi bu sende sadece düsük riski yaratiyor dedi zaten bu benim enaz 6, doktorum cnm artik bunun verdigi tedaviyle insallah bebegim bana gelir allah yardimcin olsun cnm insallah rabbim sanada bu güzel duyguyu taddirsin enkisa zamanda ins:1hug:

amin cnm rabbim tüm bebek isteyenlere hayırlısını versin ve hayırlı zamanda versin inş

Merhabalar,
Çok üzüldüm yaşadığın kötü şeyler için.. Umarım bir daha yaşamazsın...
Bir arkadaşımda aynı şekilde 5 tane düşük yaptı. Kanında pıhtılaşma olduğu, o nedenle bebekle arasında tıkanıklığa sebep olduğunu öğrendi... Bu yüzden bebekleri kaybediyordu. Aspirin kullandırttı doktoru.. Şu an 6. hamileliği ve gayet sağlıklı 6 aylık hamile =)
Yine bu forumda birisinin sürekli düşük yaşadığı, doktorunun onu genetik bölümüne gönderdiği ve orada yapılan testler sonucu kanında pıhtılaşma olduğu aynı şekilde bebeğin kordonunu tıkadığı için öldüğünü öğrendi. O da aynı şekilde aspirin tedavisi ile tekrar hamile kalmış. Sanırım 3 düşüğü olmuştu o bayanın...
Belki doktorunla bu ihtimali konuşup bu yönde bir sıkıntın olup olmadığının araştırılmasını isteyebilirsin...
Umarım hiç bir sorun yoktur ve sağlıklı bi bebiş sahibi olursun
Allah herkesin gönlün göre versin...

Merhabalar,
Çok üzüldüm yaşadığın kötü şeyler için.. Umarım bir daha yaşamazsın...
Bir arkadaşımda aynı şekilde 5 tane düşük yaptı. Kanında pıhtılaşma olduğu, o nedenle bebekle arasında tıkanıklığa sebep olduğunu öğrendi... Bu yüzden bebekleri kaybediyordu. Aspirin kullandırttı doktoru.. Şu an 6. hamileliği ve gayet sağlıklı 6 aylık hamile =)
Yine bu forumda birisinin sürekli düşük yaşadığı, doktorunun onu genetik bölümüne gönderdiği ve orada yapılan testler sonucu kanında pıhtılaşma olduğu aynı şekilde bebeğin kordonunu tıkadığı için öldüğünü öğrendi. O da aynı şekilde aspirin tedavisi ile tekrar hamile kalmış. Sanırım 3 düşüğü olmuştu o bayanın...
Belki doktorunla bu ihtimali konuşup bu yönde bir sıkıntın olup olmadığının araştırılmasını isteyebilirsin...
Umarım hiç bir sorun yoktur ve sağlıklı bi bebiş sahibi olursun
Allah herkesin gönlün göre versin...
cnm sagol yanitin icin bende son hamileligimde aspirin kullanmistim bendede kan pihtilasmasinin bi degeri olan protein s degerim düsük cikmisti ama aspirinde yeterli olmadi simdide sorun pco bakalim hayirlisi

slm canlarım benim günüm 22siydi hala adet olmadım ama dün doktora gittim yokmuş bişi adet olursun bi haftaya kadar dedi ilaç vermedi adet olunca gelirsin dedi ama gitmicam doktor işini bıraktım adetim on gün geçince dayanamadım gittim ama gene yok gene yok

slm canlarım benim günüm 22siydi hala adet olmadım ama dün doktora gittim yokmuş bişi adet olursun bi haftaya kadar dedi ilaç vermedi adet olunca gelirsin dedi ama gitmicam doktor işini bıraktım adetim on gün geçince dayanamadım gittim ama gene yok gene yok

hayırlısı olsun... adet olana kadar umut kesilmez kaydirigubbakcemile3
ben bugün hsg çektireceğim.. inşallah herşey güzel olur :Saruboceq:

Arkadaslar merhaba

Ben de pcosluyum. gecen sene tedaviyle hamile kaldim, fakat erken dogumla kaybettim. daha sonra 2 kez dogal yolla hamile kaldim. Bir kez hamile kalinca sonrakiler kolay oluyor. benim gebelikle ilgili baska sorunlarim var. O yuzden 2.yi de kaybettim, su anda 3.ye hamileyim....

Bu surecte kendime Clearblue yumurtlama testleri almistim amerika'dan.. elimde kalanlarin kutusunu yari fiyatina (55 TL'ye) satiyorum. İsteyen arkadaslar olursa bana ozelden mesaj atabilirler

insallah isteyen herkes hamile kalir

valla bebek işinde artık ısrar etmiyorum üzülmüyorum ama adet olucaksamda gününde olayım isyter istemez pembe hayaller oluyo sinir oluyorum salak durumuna düşüyorum hep umutlanmıcam diyorum dayanamıyorum

bende pco lyuum her ilacı aldım aşılama sürecine kadar her yolu denedim ama olmadı laparoskopi oldum şimdi yumurtlama dönemimi bekliyorum çalışcaz bakalım olurmu bilmem umutsuzum lap.olduktan sonra gebe kalan varmııııııııııııı

kızlar günaydın bende klomen kullanmıştım 1 tane kist oluştu 47 mm boyutunda dr yasmin diye dogum kontrol hapı verdi.eritelim dedi

sudenur80 merhaba, ben de geçen ay femara kullandım, 3 folikülümden biri 35 mm boyunda bir kiste döndü, bana da ginera verdi doktor. bu kist konusunda biraz endişeliyim. Kistin geçecek birşey olduğunu biliyorum ancak, bütün yardımla üreme teknikleri ovulasyon indüksiyonu ile başlıyor ve görünene göre bu ilacı kullanmaya devam edeceğim. Tedavim hep böyle kesintiye mi uğrayacak diye endişeleniyorum. Doktorun sana kiste dönüşü engellemek için uygulanabilecek bir tedavi olup olmadığından bahsetti mi?

sevgiler

merhabalar
kafam çok karışık...lütfen bilgisi olanlar benimle paylaşsın...
pco luyum ve dr um bana femara verdi ve yumurta çatlatıcam ve 12 saat içinde birleşme olmalı dedi,bende başka doktora daha gittim oda femara ağır bir ilaç başka ilaç vericem ve aşılama yapıcam dedi,ikiside çok iyi hastane doktorları ne yapsam bilemiyorum??

X