Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

bendede pko var,2 düşükle sonuçlanan gebelikten sonra 9 aydır da pko dan hamile kalamadm,klomen kullandım fayda etmedi,bi hafta sonra rahim filmi ve ardından çatlatma iğnesine başlıycaz,bu arada herkese moral olsun,ilk gebeliğim 1 yıl korunmadan ,hiç bir tedavi olmadan kendiliğinden oldu,ikinciside aynı şekilde:)) tedavisiz oldu,moralleri bozmayınnnnn....
:eek:lmaz:

Arkadaşlar merhaba.ben de kendimi bildim bileli pkoluyum.Adetlerim çok düzensizdi.İlaösız adet olamıyordum.6 yıllık evliyim.İlk 5 yıl çocuk düşünmedim.yasmin kullandım.Çocuk düşününce doktora gittik.Çok isim yapmış özel bir hastaneye.Dedik en iyi yerde tedavimizi olalım.Neyse ilk klomenle başladık işe.İlk ay 1 yumurta zor büyüdü.ama o ay olmadı.2.ay ise hap işe yaramadı.yani yumurta büyümedi.Rahim filmi çektirdik.Tüplerde bir problem yok dediler.Artık 2. aşama olan aşılamaya geçtik.İğnelerle bile yumurtam zor büyüdü.Neyse aşılama yapıldı sonuç negatif.Ben çok bunalmıştım.Çünkü Bursaya 100 km uzaktayız.gel git bunaldım.Eşime ara verelim dedim.Bu sitede hayıt tohumunu okudum.Onu denemeye karar verelim dedim.ilk ay kullandım ve adet oldum.2.ay ise günlere dikkat ettik ve hamile kaldım.Şu an 8 aylık hamileyim.Umudunuzu yitirmeyin.Elinizden geleni yapın.Bu arda bir arkadşım o da pkolu o da hamile.Yani bu hastalık hamileliğe engel değil.Duaları sizlerle

banada reple çağrıda bulundun hatta geldim sayfana da yazdım ama bi slm dahi vermedin:umursamaz:
neyse umarım hamişsindir allah gönlüne göre versin
sadec dikkatimi çeken olayı yazmak istedim:1closedeyes:

Son düzenleme:
arkadaşlar hepinize özür ama benimde suçum yok ben interife bölümüne girdim bulamayınca kapandı sandım meğer kadın bölümündeymiş neyse uzun bi ayrılık oldu ama artık burdayım yeni arkadaşlarıma sşlm hoşgeldiniz ys88 inşallah tedavin hayırlısıyla başlar ve kısa sürere ilkinde tutsun inşallah
ben ikinci iğnemi olmuştum ayın 18inde ayın 25inde 8günlükken kanda gebelik testi yapıldı sonuç 10.14 bakalım şimdi bekliorum günüm geçince doktora gidicam 5eylül günüm pazartesi doktora gidicam değerim ilk haftaya göre yükselmiş hamile olabilirim ama iğnenin etkisiylede olabilir inşallah hamileyimdir dua edin canlarım ooooooooofffffff beklemek çok zorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

istatistiklerinden konunu takip edebilirsin canım
inşallah hamilesindir hayırlısı olsun

arkadaşlar bende de pko var.3 yıl oldu öğreneli tedavi görürüm 3 yıldır negatif.6 ay yumurtalık takibi yapıldı çatlatma iğnsi vuruldu.2 kere aşılama yapıldı.arada büyük kistler oluştu o yüzden bir kaç ay ara verdik.bir kere daha aşılama yaptırıp sonra tüp bebeğe geçmeyi düşünüyorum.hepimiz için herşeyin hayırlısı olur inşallah...

benimde 3 yıl oldu 6 ay yumurtalık takibi iğne sonuç negatif. 4 aydırda belki kendiliğindne olur diye bekliyoruz. bundan sonraki aşama ya iğne ile tedavi yada aşılama olacak. mevlam hakkımızda hayırlsını versin ewt çok zor beklemek ümit etmek ama ne yapalım mevlam böyle uygun görüyor demekki. inşallah tez zamanda hepimiz bebişlerimizi kucağımıza alırız.

arkadaşlar hepinize özür ama benimde suçum yok ben interife bölümüne girdim bulamayınca kapandı sandım meğer kadın bölümündeymiş neyse uzun bi ayrılık oldu ama artık burdayım yeni arkadaşlarıma sşlm hoşgeldiniz ys88 inşallah tedavin hayırlısıyla başlar ve kısa sürere ilkinde tutsun inşallah
ben ikinci iğnemi olmuştum ayın 18inde ayın 25inde 8günlükken kanda gebelik testi yapıldı sonuç 10.14 bakalım şimdi bekliorum günüm geçince doktora gidicam 5eylül günüm pazartesi doktora gidicam değerim ilk haftaya göre yükselmiş hamile olabilirim ama iğnenin etkisiylede olabilir inşallah hamileyimdir dua edin canlarım ooooooooofffffff beklemek çok zorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

insallah hamilesindir beklemesi zor allah yardimcin olsun canim tum bebek isteyenlere allah yardim etsin

kızlar hamiş değilim olamadım gene olmadı............. çok zor keşke bu ay olsaydı çok yaklaştım sanmıştım sanki bebeğim öldü çok üzgünüm tutunamadı gene olmadı işte ben çok kötüyüm dayanamıyorum isyan deil herşey allahtan ama çok üzülüyorum ve yıpranıyorum bu hafta görümcem doğurcak ben bittim bayram zehir olcak bayramdan sonra mevlüt gene zehir olcak allah sanada versin sıranızı kaptı görümcen sen ne zaman yapcan hadi kaynanan torun ister oğlunu geçti kızın gb bisürü laf bi kaç şey duyum mevlüttende kaçıcam gidicam sahile oturucam ayıplarlarsa ayıplasınlar bıktım yoruldum artık................... allahım sen bilirsin.......................

CANIM YA ÜZÜLME SABRET BELKıDE ÇOK YAKLAŞTIN NE GÜZEL KLOMEN YARADI YUMUTLAMAN OLDU BENıM KLOMENLE 5 AY OLMADI VE ŞıMDı GONALF KULLANDIM 9 GÜN ODA GELıŞTıRMEDı YUMURTAMI ŞıMDıDE MENEGONA DıE BıR ıĞNEYE BAŞLADIM.SıZCE GELıŞıR Mı KIZLAR MENEGON KULLANAN VAR MI?YARDIM EDıN BENıM HıÇ YUMURTAM GELıŞMEYECEK Mı?TIPTA ÇAREM YOK MU?mafoldumben

slm kızlar bende pkoluyum ıkı yıldır evlıyım tedavı goruyorum ama uc aydır ara verdım cook gıttım doktorlara bana tek tedavın zayıflaman dedı on klo verdım ama hala kendı kendıme hastalanmadım ınsallah hepımızın bır bebısı olur

kızlar mrb bendede pcos var 3,5 aY ÖNCE ÖĞRENDıM. 3 yıllık evliyim çocuk istiyoruz ama olmuyor. evlendikten 1,5 yıl sonra infertilite bölğmğne başvurmuştum. dr. tahlil mahlil yapmadan kilo vermemi söledi. bende diyetisyen eşliğinde 15 kilo felna verdim. hiç tedavi görmeden de hamile kaldım ama ne yazıkki 3,5 aylıkken düşükle sonuçlandı. sonra tekrar 1 sene boyunca hamile kalamadım. tekrar infertilite bölümüne başvurdum. rahim filmim normal tahlillerimde nırmaL ÇIKTI yapılan usd polikistik over olduğum anlaşıldı dr. kilo vermemi söledi. çünkğ hiç yumurtlamam olmuyormuş. neyse 10 kilo verdim sonra adetimin 3.günü günde 03.09.2009 günü1 kez 5 gün klomen içmeye başladım 07.09.2009 kontrole çağırdı ve yumurtalarımın gelişmeye başladığını söledi 10-12 mm arası olmuştu. 10.09.2009 tarihinde tekrar kontrole çağırdı ultrasonla tekrar baktı ve bir yumurtam 20mm diğeri 15mm olmuştu o gece saat 12 de pregnly 10000 çatlatma iğnemi vurulmamı söledi. 12.09.2009 tarihindede aşılaman olacak dedi ve aşılamamı yaptırdım. benim eşimde de sperm hareketlerinde de problem olduğu için aşılamayı önerdi. şuan beklemedeyim inş. allah isteyen herkezin kcağını doldursun. he bu arada tedaviye başladığım zaman 57 tane 5mm kistlerim vardı. kilo verince 15 felan kaldı kilo vermenin de çok etkisi var kızlar biraz zor kilo veriliyor ama sabretmek lazım. herkeze kolay gelsin

Merhaba arkadaşlar ben uzun zamandır üyeyim ama henüz katılacak konu bulamamıştımki sizleri gördüm.işte dert ortaklarım dedim.bütün msjlarınızı okudum gördüğüm şey hepinizin yaşı daha genç ve sabretmeniz lazım.bende kısaca kendimi tanıtayım.ben 28 yaşındayım evlilikte bu ay 6. Yıla girdik ve halen anne değilim.pco hastasıyım 2düşük yaptım 1.düşükte normal hamile kaldım hemde ilk yıl ama 2.ayda düştü.2.hamilelik tedaviyle yani aşılamayla oldu çok güzel gidiyordu bebeğin kalp atışlarını bile duyduk ama 3 ay önce yani mayısta 10.haftada düştü ben şimdi dinlenme dönemindeyim nasip olursa 1 ay sonra tekrar aşılama yaptırıcam.arkadaşlar normal ilişkiyle eğer 1 yıl hamile kalınmadıysa kesinlikle tedavi gerekir.ve pco hastaları kesin takip gerektirir.çünkü hamile kalınsa dahi kandaki pıhtılaşmanın fazla olmasından dolayı düşük ihtimali çok fazla.rabbi hepimize sabır ve hayırlı evlatlar nasip eder inşallah.etraftaki hiç kimseyi dinlemeyin sadece kendiniz için ve eşiniz için yaşayın bende öyle yapmaya çalışıyorum.bu arada bugün kadir gecesi hepinizin kandili mübarek olsun inşallah bu akşam yaptığınız dualarınız kabul olur.dualarınızda bizide unutmayın.allah a emanet olun

kızlarrrrrrrrrrrr ben anca topARLANDIM CANLARIM GıDıP GıDıP GELEMıYORUM AMA KUSURA BAKMAYIN BU SEFERDE HEP DOKTORDAYDIM MıDEM ıÇıN SONUNDA ENDOSKOPı OLDUM MıDEMDE AŞIRI ıNTıHAPLANMA OLMUŞ GASTRıT DEDı DOKTOR DıYET VERDı ZATı BıŞı YıTEMıOM YEDıKLERıMDE YASAKLANDI HERŞEY YASAK VALLA AMA OLSUN ıNŞALLAH GEÇER STRESTEN UZAK DUR DEDı STRES BENıM DEDıM GÜLDÜ DOKTOR ÇOCUK ıSTıORUM DEYıNCEDE BASTI KALAYI DA YAŞIN 20 SENıN YAŞINDAKıLER DA EVLıLıĞı DÜŞÜNMÜYO FALAN FALAN NERDESE DÖVCEKTı ıLAÇLARDA AĞIR GELıODUR SANA DEDı BÜNYEM ZAYIFMIŞ ZATı BEN YAŞIMDANDA KÜÇÜK DURUYORUM 20 YAŞINDA 1.58BOYUNDA 50_51 KıLOYUM YANı ÇOCUK GB DURDUMA ıYı Bı AZAR YEDıM YANı AMA BANANE ıSSSSSSSSSSSSSSSSTTTııııııııııııııııııııııııııYYYYYYYYOOOOOOOOOOOOOOORRRRRRRRUUUUUUUUUUUUMMMMMMMMMMM

haksever kardeşim gerçekten yaşın daha çok genç bence önce sağlığına bak unutma allah insanları çoksevdikleri ve çok istedikleriyle imtahan edermiş bence inancını kaybetme sabret ve dua et.ben hemen hemen 3 yıldır tedavi görüyorum ve anca 2. aşılamada tuttu sen daha okadar gençsinki önünde daha zamanın var .çocuk tedavisini bırakma ama kendinide çok yıpratma unutma sen olmazsan çocukta olmayacak.

ayenaz bende 26 yaşındayım cnm bende senin derdinden müzdaribim bende de pcos var ve benim bebeklerimde düşüyor cnm. ne yapmalıyız bilmiyorum herşeyden korkar oldum bende bu ay aşılama yaptırdım ve beklemedeyim. nasip. hepinizin kadir gecesi mübarek olsun allah inş. hepimizin bu gececenin hürmetine dualarımızı kabul eder de bebişlerimi kucamıca almak nasip olur.

X