Pkolular buraya,hamile kalamayanlar ve kalanlar tedavi sürecimizi paylaşalım.

haksever

ZEYNEP ❤️ AYŞE SARE ❤️ ÖMER ALİ"NİN ANNESİ
Pro Üye
10 Nisan 2009
9.008
4.485
35
Polikistik Over (Yumurtlama Bozukluğu)

- Yumurtlama bozukluğu nasıl tedavi edilir ?
- Polikistik over sendromunun belirtileri nelerdir ?
- Yumurtlama bozukluğu nasıl teşhis edilir ?
- Polikistik over nedir ?
- Yumurtlama bozukluğu kısırlığa neden olur mu ?

Tüp Bebek Rehberi
- Polikistik over sendromu kısırlık nedeni midir?
- Tüp bebek tedavisinde çoğul gebelik riski var mıdır?
- Tüp bebek tedavisi hastaları başarıyı artırmak için neler yapabilir?
- Tüp bebek tedavisinde beslenmenin rolü nedir?
- Tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçların yan etkisi var mı?
- Amniyosentez ve redüksiyon hangi hastalara önerilir?
- Şişmanlık çocuk sahibi olmaya engel midir?
- Eşiyle ilişkiye giremeyen hastalar nasıl bebek sahibi olabilir?
- Miyom ve polipler tüp bebek tedavisine engel midir?

slm canlar buda benim topiğim olsun pkolular buluşalım haydin bakaem herkez derdini anlatsın hayırlı uğurlu olsun bol mhamişli topik olur inşallah

slm canım ben 2 yıllık evliyim ve yumurta takibi görüyorum klomen ilacı kullandım yumurata çatlatma iğnesi kullandım rahim filmide çekindim ama yinede olmadı olurmu onuda hiç bilmiyorum

duygucum bende rahim filmi çekilmiştim tmiz çıkmıştı sonra klomen ve çatlatma iğnesi ne başladım bu ikinci iğnem bendehep kist vardı ondan olmuodu ama bu ay yokmuş hayret belki bu ay olur senişnde olur inşallah rabbim meryem validemize babasız çocuk vermiş bu siterde rahmi çocuk rahmi kadar küçüklere vermiş allah isterse verir bizim çok büyük bi sorunumuz yok sadece sabır canım

kimse gelmiomu yaw pkolular yok heralde benden başka tekmiyim bu dünyada aaaaa

zemuszemus opuyorumnanaktan zemuszemus opuyorumnanaktan opuyorumnanaktan zemuszemus opuyorumnanaktan zemuszemus opuyorumnanaktan zemuszemus opuyorumnanaktan

ben hasta oluyom artık ilaçsız çünkü yumurtam büyüsün diye hemen klomene başlıoz sonrada iğne vuruluom çatlıo mecbur hasta oluom yani

merhaba oğlum 7 yaşında bende 4 yıldır uğraşıyorum ikinci çocuk için pko luyum malesef ilaçlar iğneler hepsini denedim umudumu kaybetmek istemiyorum ama artık çok bıktım ilk çocuğum kendiliğinden kaldı ama 2.çocuk için çok uğraşıyorum yarın yine dr gidecem hep aynı şeyler olacak tahmin edebiliyorum hormon testleri sonra klomen arkadan çatlatma iğnesi ve sonuç yine tek çizgi allahım herkezin hakkında hayırlısını versin

ben değil ama arkadaşıma evlenmeden önce pco teşisi kondu çocuğun olmaz evlenme dendi gittiği bi doktor ona üzülme işimiz kolay demiş glifor falan kullandı 4 ay sonra hamile kaldı şimdi bebek bekliyor darısı başımızaa inşallahh...

bende varım bende.bende 7 yıla girecem ama bebik yok daha.çok klomen kullandım 1-2-3taneye cevap alamadık en son 4 taneyle her ay 2 yumurtam oldu ama gebelik olmadı.klomen limitimi doldurdum.en son aşılama yaptırdık klomen +4 gün iğne oldum aşırı uyarılma oldu aşılamam tutmadı.pkoda olabilen bi durum bu.çok yumurta oldu ama hepsi kist oldu 1 ay dinlendim.tekrar aşılama yapalım bu defa 10 gün iğne olacan dedi doktor..bizde 4 günde aşırı uyarılma olduysa 10 tane iğneden daha kötü olur dedik.oda bize gülü seven dikenine katlanır diyince bizde dinlenelim dedik..ara verince adet gecikmesi oldu hormon tahlili yaptırdık ve zehirli guatr çıktı.yani aşılama boşboşuna yapılmış oldu.çünkü troid hormonum çok yüksekti.allahtan 2.aşılamayı yaptırmamıştık.doktorum hiç test istemeden aşılama yaptı bide 2.ciyi yapacaktı.şu an troid tedavisi görüyorum hormonlarım normale döndü ama doktorum gebeliği tavsiye etmiyor ilaç kullanıyorum diye.bu tedavim bitsin hemen bebiş tedavisine başlıyacam..rabbim hepimize sağlıklı evlatlar nasip etsin..

merhaba oğlum 7 yaşında bende 4 yıldır uğraşıyorum ikinci çocuk için pko luyum malesef ilaçlar iğneler hepsini denedim umudumu kaybetmek istemiyorum ama artık çok bıktım ilk çocuğum kendiliğinden kaldı ama 2.çocuk için çok uğraşıyorum yarın yine dr gidecem hep aynı şeyler olacak tahmin edebiliyorum hormon testleri sonra klomen arkadan çatlatma iğnesi ve sonuç yine tek çizgi allahım herkezin hakkında hayırlısını versin

canım rahat ol ben 2yıldır uğraşıyorum hep hüsran ben bide ilk çocuk istiyorum yani belki ben hiç anne olamıcam kocamda benim yüzümden baba tabi ikinci çocuk istemen doğal ama bu kadar sorun yapma stres en büyük düşmanımız rahat ol hem sana anne deyibilecek bi yavrun var allah ona sağlık sıhat versin da olur merak etme benim ablam 16 yaşındayken kardeşim oldu olur canım sabret çocunla ilgilen dağıt kafanı okulada başlıcak işin çok zati bebek bunaltır seni rahat ol gelca zaman gelsin emi canımmmmmmmmmmmm

canlarım ben de pkoluyum ve şimdi hamile kaldım
umarım size umut olur.
ben 1 yıl boyunca GLUKOFEN kullandım çok etkili bir ilaç çok faydasını gördüm .
1 yıl bıkmadan usanmadan sabah akşam yemeklerden 1 saat sonra içtim
bana kilo verdirdi ve yumurtalarımın çalışmasını sağladı.,
zaten bir çok pkolu bu ilacı biliyor ve kullanıyor ama bilmeyenlerde öğrensin ve doktorlarıyla konuşup kullansınlar.
inşallah sizlerede faydası olur
bunun yanında son üç ay klomen ve son ay da klomenle beraber OVıTRELLE çatlatma iğnesi vurulup hamile kaldım .

yaban gülüm seni çok iyi anlıyorum doktorların eline kaldık rabbim bizi korusun deney tüpü gbyiz herhangi bi hastayız onlar için psikolojimiz isteklerimiz boş biz i insan yerine koysalar düzgün yaparlar işlerini tabi bazı doktorlar böyle benim doktorum maşallah çok iyi herkez sonra rahim filmi çekilir ben ilk başta çekindim eşimin benim hormon tetkiklerim aynı anda yapıldı sonra tedaviye başladı mantıklı çalışıo yani

beryalcim senin tavsiyenle ,iğnemi değiştirdim olursa seni yicammmmmmmmmmmmmmmmmmmmm:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) olmazsada ısırcammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm:)))))))))))))))))))))))))))))9

yaban gülüm seni çok iyi anlıyorum doktorların eline kaldık rabbim bizi korusun deney tüpü gbyiz herhangi bi hastayız onlar için psikolojimiz isteklerimiz boş biz i insan yerine koysalar düzgün yaparlar işlerini tabi bazı doktorlar böyle benim doktorum maşallah çok iyi herkez sonra rahim filmi çekilir ben ilk başta çekindim eşimin benim hormon tetkiklerim aynı anda yapıldı sonra tedaviye başladı mantıklı çalışıo yani

evet canım aynen.allah merhamet versin doktorlara.çoğunun derdi para. seninki iyiymiş gerçekten işallah en kısa zamanda sonuç alırsın..:Saruboceq:

X