17. Yarışma Duyurusu (Ödüllü) : Doğa Hayvanları Foto Yarışması

UzmaN

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2007
5.078
10
Uzun bir aradan sonra yepyeni bir yarışma duyurusu ile karşınızdayız..

Bakımlı eller,saçlar,uyuyan bebekler ve oda dekorasyonları,mektuplar ve çiçek temaları,öyküler derken, bu kategorimizde ‘’Hayvanlara’’ yer vermek istedik..

Ama evimizde beslediğimiz,ailemizin bir üyesi saydığımız evcil hayvanlar değil ‘’Doğa Hayvanları Foto Yarışması’’ adı altında,etrafımızda görüntüleyebileceğimiz hayvan fotoları ile yarışmaya katılmanızı istiyoruz..ınanıyorum ki;büyük kent yada küçük bir kasaba,köy…Etrafa on dakikalık bir göz atmayla, pek çok sokak hayvanı görüp,tek bir kare fotosunu yakalamak bizler için zor olmasa gerek..

1* Yarışmaya kendi çekim fotolarınızla katılmanız mecburidir..Netten alıntı fotolar ile katılım geçerli olmayacak,yarışmaya dahil olmadan diskalifiye edilecektir..

2* Adı üstünde tema ’’Doğa Hayvanları’’ dır..Evcil hayvan fotoları yarışmaya dahil değildir..

3* Yarışmaya bir tek foto ile katılabileceksiniz..Fotoları cep telefonun çekim yapmamanızı rica ederim zira foruma eklemekte boyut açısından sorun yaşanmaktadır.. Ebat : 800x600 pix. (ölçülendirmede sorun yaşarsanız yardımcı olabiliriz.)

4* Çalışmalarınızı adrese gönderirken nicklerinizi(KK içinde kullandığınız rumuz,UzmaN gibi) eklemeyi lütfen unutmayınız..Nicksiz yollanan çalışmaları yarışmaya dahil etmeyeceğim..

5* Fotolarınız daha önce forumda yayınlanmamış fotolar olmalıdır..Ve bir aday bir foto şeklinde katılım olacağından,adrese birden fazla foto göndermeyiniz.Bir kaç fotoyu birleştirip,tek bir foto şeklinde yollamayalım çalışmalarınızı,bu şekilde adaylar arasında eşitlik olmayacağından,yarışmaya dahil edilmeyecektir..Lütfen bu noktayı atlamayalım..

6* Fotoları gönderdikten sonra yine bu başlık altından,fotonun benim elime ulaşıp ulaşmadığını teyit ediniz lütfen.Ola ki adrese foto göndermeyi başaramazsanız siteden özel mesaj yolu ile fotoyu bana ulaştırmanızda sorun yoktur..

7* Yarışmaya katılan ve dereceye giren üç üyemize site yönetimince çam sakızı çoban armağanı hediyemiz olacaktır…

Başvurularınızı yarisma@kadinlarkulubu.com adresine yollayabilirsiniz.yerimseniben​

Tema: ''Doğa Hayvanları Foto Yarışması''
Başvuru Başlangıcı:20 Ağustos 2009
Başvuru Bitiş: 1 Eylül 2009

Not: Yarışmalar hakkında bilgisi olmayan üyelerimiz için Yarışma Kuralları a.s
http://www.kadinlarkulubu.com/yarisma-duyurulari/108356-yarisma-kurallari.html

Herkese kolay gelsin...Bu yarışmamızın da, bizlerin keyfine keyif katsın diyorum ve sahneyi size bırakıyorum..:enbuyukkk:

Yarışma Ana Sponsoru

KK Kart Pro'ya teşekkür ederiz.

Sponsor Link : Kadınlar Kulübü Pro Üyelik ve Kart Hakkında... - Kadınlar Kulübü / KADIN KADINCA KADINLAR KULUBU

Son düzenleme:
pekı hayvanların ne turu olcak bırısı kus resmı ceker dıgerı kopek ama ıkısıde super ıse napılcak barı sadece bı hayvan fotografı olsun..yada her hayvan ayrı kategorıde yer alsın..

pekı hayvanların ne turu olcak bırısı kus resmı ceker dıgerı kopek ama ıkısıde super ıse napılcak barı sadece bı hayvan fotografı olsun..yada her hayvan ayrı kategorıde yer alsın..

Neden ama ?

Fotoğrafı teknik olarak değerlendirdiğimiz de kuş ta olsa kedi de olsa köpek de olsa yanlış yanlıştır.

Bana kalırsa güzel bir yarışma konusu. Kuşu 500 mm ile çek bakayım herkezi sollarsın karcımzemuszemus

Adı üstünde tema ’’Sokak Hayvanları’’ dır..Evcil hayvan fotoları yarışmaya dahil değildir
bunu anlamadım.. sokakta yaşayan bir kedi ya da köpek katlım dışı mı onlarda yabani değil sonuçta ..

keşke ödül yine sokak hayvanlarına yarıyacak birşey olsaydı..ne biliyim bir barınağa kadınlar kulubu kazanan üye adına küçükte olsa bir bağış yapılsaydı..tabi bu benim naçizane fikrim ..

keşke ödül yine sokak hayvanlarına yarıyacak birşey olsaydı..ne biliyim bir barınağa kadınlar kulubu kazanan üye adına küçükte olsa bir bağış yapılsaydı..tabi bu benim naçizane fikrim ..

Benim tahminim bu yönde bir ödüldü.

Eğer Kazen ödülü açıklarsa ve böyle bir ödül ise eğer yarışmaya katılırım bende kesinlikleturkbayragi

hangi fotografi gonderecegime karar verip en kisa zamanda katilacagim ben de.
keyifli guzel bir yarisma olur umarim.
herkesin eseri daha sonra burdan yayinlanirsa guzel olur aslinda.

Merhaba Uzman abla,
bunla katılabilirmiyim ?

Ben çektim daha önce hiç bir yerde yayınlanmadı ama sokak hayvanı değil : ( 18-200 ile çektim

img5386z.jpg

Merhaba Uzman abla,
bunla katılabilirmiyim ?

Ben çektim daha önce hiç bir yerde yayınlanmadı ama sokak hayvanı değil : ( 18-200 ile çektim

img5386z.jpg

Evcil mi abi:roflol:

Kazen abi bir 500 mm örneği göstersen şu yarışmada da gözümüz bir kuş görse havada naniknanik

Hayvanların türü diye ayırım yapmadık kar'cığım..Yani sokakda ki hayvanları kategorize etmek istemedik..

Aslında sokak hayvanları derken,çevremizde ki hayvanları kastettik..Kuş,kedi,köpek,at vs vs..Amaç ev ortamında olmayan dış dünyadan hayvan fotoları..Foto yarışmalarında ki amaç karede ki nesne ve çekim teknikleri..Bunu hatırlatmak istedim..

Adı üstünde tema ’’Sokak Hayvanları’’ dır..Evcil hayvan fotoları yarışmaya dahil değildir
bunu anlamadım.. sokakta yaşayan bir kedi ya da köpek katlım dışı mı onlarda yabani değil sonuçta ..

Onlar yabani değil ama bizler de vahşi hayvanların yaşadığı bir ülkede yaşamıyoruz..a.s

Yabani olmasalar da,bir sokak kedisini evde önüne mama verdiğimiz evcil kedi ile bir tutamayız değil mi?

Amaç evcil olmayan hayvanlar..Siz at fotosu çekersiniz,ben çöplükte bekleyen kediyi çekerim yada başka bir arkadaşımız yem yiyen güvercinleri çeker..
Evcil olmasın sadece..yerimseniben

Olabilir neden olmasın?
Üç üyemize biz yine Kadınlar Kulübü olarak hediyemizi verir,bu başlık altında bu konuda bir kampanya başlatabiliriz..Eminim düşünce ile uygulama birleşince istekler amaçlarına ulaşır..a.s

Benim tahminim bu yönde bir ödüldü.

Eğer Kazen ödülü açıklarsa ve böyle bir ödül ise eğer yarışmaya katılırım bende kesinlikleturkbayragi

Önemli olan fotolar..Dediğim gibi ödül konusunda sorunumuz yok..

Son düzenleme:
Fotomontaj değildir. Sadece kızıl şahin seçilerek hafif sharpen verilmiştir. Yapıştırma değil. Bu yarışmaya bende başka bir kare ile katılacağım.

hımmm yanlış anlamışımm :) şimdi anladımm en iyisi ben yatayım geç oldu sanırım beynim basmıyor :kedi:

Merhaba Uzman abla,
bunla katılabilirmiyim ?

img5386z.jpg

Hay hay patron neden olmasın?

Bu olmaz deşifre ettin fotoyu yeniden çek bari..delikafadulden

Bende katılıyorum amacım az gözünüz korksun.... ödülleri ben alacağım her halukarda...

Önemli ayrıntı sanırım bir yanlış anlaşılma oldu sadece kızılşahin bana aittir. Diğerleri size fikir versin diye kondu...

Buda geçen sene sergilenen bana ait bir kare bu türle katılabiliyormuyuz ? bununla katılmayacağım

9c4b8fa31b742dcb56938f6ue8.jpg

Bu benim çatır çatır çatladığım kareydi hatırladım bunu
Ama artık benim de makrom var :lepi:

Buda geçen sene sergilenen bana ait bir kare bu türle katılabiliyormuyuz ? bununla katılmayacağım

9c4b8fa31b742dcb56938f6ue8.jpg

off süpermis bu yha ..tebrik ederim.

benim foto makinam pek iyi deil .. o yüzden katilmayacagimmafoldumben
.. katilan herkese simdiden basarilar dilerim..

X