Blefarit kabusu..

nnrryy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2007
33
0
37
arkadaşlar bir kaç senedir blefaritle uğraşıyorum.hastaneye her gittiğimde doktor merhem ilaç vs. veriyo ama bir türlü etkisini göremedim. benim gibi belfaritten muzdarip olan arkadaşlar lütfen çözüm önerilerinizi bekliyorum:çok üzgünüm:

mervishhcim benim gözümde uzun zamandan beri bu sorun var .her gittiğim doktor bebe şampuanıyla falan yıka diyo bi kaç damla verip yolluyo.ama sonuç hep aynı.blefaritin bir diğer adı da kirpik dibi intihaplanmasıdır cnm sabhları kalktığımda genellikle çapaklı ve kızarık olur gözlerim .birde acaip kaşıntı ve dewamlı çıkan arpacık da cabası tabi.kirpik diplerimde böle sarımtırak kepeklenme oluyo ve ayrıca bu hastalık tedavi edilmezse göz kapaklarında simetri bozukluğu oluyomuş.kesin bi tedaviside yok zaten sürekli temiz tutcaksın makyaj falan yapmıcaksın vs. son gittiğim doktor bana blefaroshampoo die bi göz şampuanı önerdi.bu önceden kullanıdığım lid careden daha iyi nemlendirme özelliğ var.bunu bi araştır cnm istersen...Bu arada baya bi destan yazdım aam napiim senelerdir bu dertten muzdaribim dertliyim baya::KK43::KK43: şimdiden çok geçmiş olsun cnm

teşekkür ederim canım sanada çok geçmiş olsun ama benim daha başlangıcıymış sanırım çünkü geçti 3 günde yani o çapaklanma batma kaşınma hepsi geçti çook ufacıcık gözümün dibinde kirpiğimin dibinde bi şişlik var o da çok hafif sorunum kalmadı yani öyle. Seninde en yakın zamanda geçer umarım canım allah yardımcın olsun

Benim kızım oksye hazırlanırken ondada kirpik dibi iltihabı başlamıştı.Oks dönemi bittiği zaman hastalığında gerileme gözlemledik.Stresten kaynaklandığını düşündük ve hergün gözünü bebek şampuanı ile yıkadı.Şimdi gözü hemen hemen iyileşti.Umarım sizde iyileşirsiniz.Geçmiş olsun.

çok geçmiş olsun sağolun.fakat bu senelerdir bende var ve temizlerken o kadar zorlanıyorum ki bilmiyorum dalinin bebek şampuanıyla yıkadım ama nafile makyaj bile yapmıorum baya zamandır.teşekkür ediyorum cewapladığınız için

merhabalar.benim gözümde 4-5 senedir blefarit var.doktorlarım ilaç veriyo fakat onların da söylediği gibi nüksediyo.benim asıl şikayetim dısarı çıktıgımda en ufak ruzgar ya da esinti olsa bile gözlerimi kısma ihtiyacı duymam ruzgarlı havalarda bu çok aşırılaşıyo gözlerim resmen sulanıyo akıyo.bu hassasiyet neyden kaynaklanıyo olabilir?blefarit yaparmı?bu arada blefarit geçmezse simetri vs böle bişey yok doktora sordum bu sadece iltihap ve temizliğe ihtiyaç duyuyo.ben sürekli makyaj yapıyorum fakat her gece çok derin temizlemesini yapıyorum.blefaritle alakalı bişeyim kalmadı gözümde.ama bu blefarit denen iltihap kulak memesi arkasında kaşlarımda vs oluyo o hiç geçmiyo kremliyip duruyorum sürekli:/

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben de bu durumdan muzdaribim ayrıca kesin olarak geçeceğinin bi belirtisi de yok netten araştırdığım kadarıyla.. çünkü ben de sizlerin dediği gibi somut şeyler yok hafif çapaklanma var o da herkeste olur diye biliyodum ben:/ Gözlerim bozuk doktora gittiğimde kontrolde bana söylemişti 3sene önce ama pek üstünde durmadım baya dalinle yıkamıştım çünkü açıkçası bıktım. ama bu yaz tekrar aynısını dedi doktor bi kurtuluş yok mu lanet illetten:KK43:

benim iki gözümdede vardı arkadaşlar, bir tanesi merhemle ve ılık çayla yatığım masajla gitti çok şükür hiç kalmadı ama diğeri yaklaış bir buçuk yıldır var, herkesin aa arpaçık çıkmış demesinden sıkılmış durumdayım makyajda yapamıyorum kalem çekemiyorum çok sinir bozucu, alınıyormuş ama iz kalır diye korkuyorum, zaten tekrar çıkarmış alınsa bile boşa eziyet, hergün dalinle yıkayın gözlerinizi dalinle masaj yapın umarım etkisini görürsünüz, demlikte kalan ılık çaya pamuk baıtırıp masajda deneyin derim

arkadaşlar merhaba,,konuyu ben açmıştım uzun zamandır da takip etmedim cevaplayan arkadaşlara çok teşekkür ederim,, bu sorunla hala uğraşıyorum ve çevremde de benim gibi aynı dertten muzdarip bir sürü insan var.Bu hastalığın bi çaresi yok gerçekten,göz bozukluğu ayrıca cilt tipimiz blefaritin ortaya çıkmasında çok etkili..benim kirpik diplerimde kabuklu kepekler oluyor temizliyorum tekrar tekrar çıkıyor,,aynı zamanda sağ göz kapağımda şalozyon adı verilen bi kist kaldı yaklaşık 3 senedir orda dikkali bakınca farkediliyor onu da aldırmaya korkuyorum açıkçası..Allah daha beter dertlerden korusun buna da şükür yalnız hani derler ya öldürmez ama süründürür işte blefarit de böyle bir şey ve bunu ancak çeken bilir:KK43:nacizane tavsiyem lütfen makyajınızı temizlemeden yatmayın ve özellikle göz bölgesi için kaliteli makyaj malzemeleri kullanın bir kere bulaştıktan sonra kurtuluşu yok malesef.. ilaçlar, pomadlar ,merhemler ve şampuanlar sadece belirtilerini hafifletiyor ama kesin bi çözüm sağlamıyor ne yazık ki:KK14:

arkadaşlar merhaba,,konuyu ben açmıştım uzun zamandır da takip etmedim cevaplayan arkadaşlara çok teşekkür ederim,, bu sorunla hala uğraşıyorum ve çevremde de benim gibi aynı dertten muzdarip bir sürü insan var.Bu hastalığın bi çaresi yok gerçekten,göz bozukluğu ayrıca cilt tipimiz blefaritin ortaya çıkmasında çok etkili..benim kirpik diplerimde kabuklu kepekler oluyor temizliyorum tekrar tekrar çıkıyor,,aynı zamanda sağ göz kapağımda şalozyon adı verilen bi kist kaldı yaklaşık 3 senedir orda dikkali bakınca farkediliyor onu da aldırmaya korkuyorum açıkçası..Allah daha beter dertlerden korusun buna da şükür yalnız hani derler ya öldürmez ama süründürür işte blefarit de böyle bir şey ve bunu ancak çeken bilir:KK43:nacizane tavsiyem lütfen makyajınızı temizlemeden yatmayın ve özellikle göz bölgesi için kaliteli makyaj malzemeleri kullanın bir kere bulaştıktan sonra kurtuluşu yok malesef.. ilaçlar, pomadlar ,merhemler ve şampuanlar sadece belirtilerini hafifletiyor ama kesin bi çözüm sağlamıyor ne yazık ki:KK14:

şu an 3 damla ve bir merhem kullanıyorum biraz hafifletti sayılır :KK50:

1 senedir uğraşıyorum bu berbat hastalıkla. Ne yazık ki bir çözümü yok. Bu haftasonu dünya göz hastanesine gitcem artık ordakiler de bi çözüm bulamazsa yapcak birşey yoktur heralde. Kaderimizse çekicez mecbur. İlaçlarla fln hafifliyor ama geçmiyor. Ayrıca benim cildim çok hassas olduğu için blefaroshampoo dalin ve benzeri temizleyiciler alerji yaptı ve gözüm kıpkırmızı olup şişti. Onları da kullanamıyorum. Şimdilik kullanabildiğim tek bir ilaç var o da Blephamide adlı göz damlası. Göz damlasıyla kirpik diplerimi temizliyorum. Öyle de saçma bi çözüm ürettim kendimce. Bi nebze işe yarıyor ama günde 2 kere fln yapmak gerekiyor. Bir de yüzümde aşırı sivilcelenme var. Sanırım cildimiz yağlı olduüu için bu illet hastalığa yakalanıyoruz. Ayrıca annemde de var bu hastalıktan. Yani sanırım genetik

çok geçmiş olsun arkadaşlar,,o kadar inatçı ki ben artık akışına bıraktım makyaj yapmıyorum,,gözlerimi ovalamıyorum bi arkadaşımız yağlı cilt demiş ama benim cildim kuru sanırım ortak olan bir şey varsa o da hepimizin hassas bi cilde sahip olduğu bir de bu kadar inatçı ve süregen olmasının sebebi gizli stres de olablir çünkü ben bu sorunla uğraşmaya össye hazırlanırken başlamıştım günlük hayatta gerekli gereksiz o kadar çok şeyi kafaya takıyoruz sonra bi yerlerden böyle çıkıveriyo işte acısı..yine de Allah daha beterinden korusun halimize şükür ne çekilmeyecek dertler var,,hazır konu devam ediyorken sorayım sizde blefaritle beraber kaşlarda kepeklenme de oluyor mu arkadaşlar yoksa sadece gözünüzde mi problem doktor bana seboreik dermatitle beraber blefarit de görülür demişti de..

bu arada dalin kullandım cildimi daha beter kurutmakla beraber gözlerimi de hassaslaştırıp iyice kızarttı halbuki o kadar nazik temizliyodum sonra lid care diye bi şampuan kullandım ondan da pek memnun kalmadım en son aldığım blefaroshampoo idi bu papatya özlü ve diğerlerine nazaran daha iyiydi,,bir çay bardağı kadar suyu cezvede ılıtıyodum ilkönce gözlerimin üzerinde pamukla ılık suyu gezdirip yumuşatıyodum daha sonra pamuğa çok az şampuan döküp kirpik diplerimi hafifçe temizlemeye çalışıyodum belli bi zaman yaptım daha sonra bıraktım malesef :KK14:

Kızlar ben de dalini kullanamadım. Göz kapaklarımı yaktı ve kızarttı. Hatta ufak bi kabuk bağlama vakası bile oldu. Blefaroshampoo da aynısını yaptı. Lid care kullanacaktım o da piyasada yokmuş. Dünya göze gitmedim çünkü bir tanıdığım göz doktoru boşuna gitme parana yazık benim söylediklerimin aynısını söyleyecekler dedi. Bu arada benim kaş ve kirpiklerimde kepeklenme fln yok. Yanlız yüzüm çok hassas ve aşırı sivilcelenme ve yağlanma var. Bu arada geçen hafta blefarit geçti. Şuan blefaritim yok enteresan birşekilde. Durduk yere geçti, anlamadım. Yeniden çıkmasa bari. En son aradığım göz doktoru şua damla ve kremleri önerdi : flarex,vigamax,ciloxan,kemicetin

kroniktir ama allaha şükür çaresini buldum.ev yapımı elma sirkesi.her akşam pamuğu ıslatıp kirpikleri temizleyin.15 gün sonra iyileşecektir

X