kürtajdan sonra kanama

zeynoom

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2009
35
1
slmmm herkese,hayırlı ramazanlar diliyorummm...ben 3 ağustosta kesenin bozulması nedeniyle kürtaj oldum,kanamam bir hafta sürdü,doktora gittiğimde herşey yolunda demişti,15 ağustosta yine kanamam oldu adet oldum,doktora tekrar gittim sorun yok erken adet olmuşsun dedi,dün tam bitti dedim bugün pembemsi akıntı geliyor,başına böyle olay gelen varmı?mirmirmirmirmirmirmirmirmirmirmirmir

canım benim erken oldu,doktorda olabilir dedi...ama akıntı gelince şaşırdım..Allah kimseye bizede bir daha bunları yaşatmasın inşallah....

yaklasik bir ay once ben de kurtaj oldum ne yazikki! ardindan u bes gun lekenmem oldu sonra bitti ama ara ara bir hafta yine oldu simdi regle olmayi bekliyorum.doktorum asiri kanaman veya atesin olmadigi surece bunlar normal demisti, regleni gec de olabilirsin demisti. kontrolun yapildi mi? en onemlisi bu, haftaya ben de gidecegim icerde parca var mi enfeskion riski var mi bunlar icin kontrol olmaliyiz. gecmis olsun, hepimize.

bir hafta sonra gittimbirşey yok dedi,kontrol oldum yani,adet olunca yine gittim adet mi yoksa tekrar kanamamı diye yine baktı sorun yok dedi...

peki kürtaj olanlar ne zaman hamile kalmayı planlıyorsunuz??bana doktorum iki adet geçir demişti,ben erkende olsa bir adet oldum ve tekrar hamile kalmayı çok istiyorum,acaba çalışmalara başlasakmı:kedi::kedi:hiç korunmadan hamile kalan arkadaşlar varmı aramızda,bizede umut olur belkivereliniortak

peki kürtaj olanlar ne zaman hamile kalmayı planlıyorsunuz??bana doktorum iki adet geçir demişti,ben erkende olsa bir adet oldum ve tekrar hamile kalmayı çok istiyorum,acaba çalışmalara başlasakmı:kedi::kedi:hiç korunmadan hamile kalan arkadaşlar varmı aramızda,bizede umut olur belkivereliniortak

bende 11gün önce kürtaj oldum 8haftalıkken kese 5 haftalık görünüyodu bebekte görünmüyodu gelişemiyomuş onun için kürtaj olmak zorunda kaldım doktorum bana 3 ay dedi ama ben en az 6 planlamıyorum o zaman rahim daha iyi yerlesir çünkü kürtajdan sonra rahim eski haline hemen dönemediği için düşük tehlikesi olma ihtimali var bence bebeği tehlikeye atma benim tanıdığımda düşükten 1 ay sonra hamile kaldı sonra 9 ay boyunca yatmış bence sen doktorun dediğini yap

bana iki doktor da kurtaji yapan da kendi doktorum da bir ay yeter dedi bekleme suresine ama belki ben zor hamile kaliyorum diye demislerdir, uc ayi cok duyuyorum hatta sormustum uc ay beklesem mi diey hayir dediler, ben de huylandim cunku benim 10. haftanin icindeydi bebegim beni biraktiginda:KK43:( oldukca ileri bir hafta yine de bir ay dediler

bende doktoruma sormuştum hani hiç beklemediğimiz anda hamile kaldım diyelim bu süre içinde olabilir dedi ama tabi anne çok zorlanır dedi,bilmiyorum ben üç a filan beklemem herhalde gibi geliyor çünkü iki adet geçir dedi,ondan sonra Allah ne zaman kısmet ederse artık:ecrin_bebek:
gündoğmadan sen nezaman kürtaj oldun?Allah kimseye bir daha yaşatmasın bu acıları,aminnnnn:Saruboceq:

kızlar bende 28 Temmuz kürtaj oldum, Kürtajdan 2 gün sonra ara ara kanamam 10 gün sürdü. kanamayla birlikte pertekül yani parçalar düşürdüm. Dr bana 4 ay korunacağımı söyledi nedenini ise bünyem yeni bir gebelikte daha yeni gebeliği sonlandırdık bu bebekte ne deyip saldırıya maruz kalıp düşermiş öyle anlattı. ne zaman regl olurum bilmem. 3. gebeliğim idi ve hüsran, Allah sabrını veriyor.

iyi geceler bende 27 haziranda bebeğimi düşürdüm. çok zor ve ağır bir olay kendimi çok zor toparladım .çoğu geceler ağlayarak uyudum.benim meleğim gelişmedi kalp atışı duyulmadı.onu kaybedince koca bir boşluğa düştüm.sizleri çok iyi anlıyorum.allahım hiç kimseye böyle bir şey yaşatmasın.doktorum 2 ay bekleyelim dedi.ben bir ay anca bekledim.şimdi tekrar düşünüyoruz.allahım isteyen herkese ve bizlere inşallah nasip eder ve anne oluruz.

iyi canım doktorum adet olduğunda demekki rahim eski işlevini yapmaya başlamış demektir demişti...

ben de amyıs ayında kürtaj oldum boş gebelikten 8 haftalıktı.doktorum korunmana gerek yok dedi.ilk adetini görmeden hamile kalanlar bile varmış.belki bünyeye ve kürtaj yapılan gebelik haftasına göre değişiyodur.ben 3 ay korundum kendimi toparlamak adına.korunmayı bıraktığım ay hamile kaldım.bu sürede tabi sürekli acaba tekrar hamile kalabilecekmiyim endişesi taşıdım.inşallah sizler de hemen kavuşursunuz sağlıkla bebeklerinize.çok şükür allahım verdi.dualarım tüm bebek isteyenlerle.

Allah bir daha böyle acıyı yaşatmasın kimseye,sağlıkla hayırlı bir evlat sahibi olursun inşallah,darısı bizlerin başına,aminnn:Saruboceq:

3 ağustosta kürtaj oldum,15 ağustosta adet,5 eylülde adet ve dün yine adet oldum yani 21 eylül...sizce bir anormallik mi var?aslında korkuyorum ve endişeliyim,benim adetlerim geç gelirdi,böyle bir durum yaşayan var mı:gitme:

guzelim hemen korkma ama mutlaka bir doktora gorun hormonlarin eski haline donmemistir belki de cunku biliyorsun regle olmamiz oncelikle hormonlarin isleyisine bagli. bir sekilde duzene girecektir ama ultrasonda muhakak bir baktir doktorunla gorus. ne de olsa kurtaj olduk dikkatli olmamiz lazim.

evet canım ya,normalden daha dikkat ediyorum,aslında tatil olmasa bugünden gidecaktim yarın artık doktorum uygunsa gidip bi görüşeyim,sağol canımkaydirigubbakcemile5

X