Makarnalar Töperlek Makarna ,Ev Makarnası,Küp Makarna (resimli)

Kahve Delisi

pişşşt noliyiii :))
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2008
975
3
burda ramazan ayında ilk gece sahurda yenirse 1 ay zikir çekeceğine inanılan makarna çok lezzetli

2 kase makarna
250 gr. kıyma
1 soğan ince kıyılmış
maydanoz
2 domates rendesi
kır. biber
k. biber
kimyon

tarif çok basit arkadaşlar makarnayı haşlıyorsunuz ve üzerine ayrı bir tavada kıyma soğan maydonoz domates rendesi k.biber karabiber çok az kimyon la hazırladığımız sosu makarnamızın üzerine döküyoruz arkadaşlar merak ettiği için ekledim

buda pişmiş hali buyrunnnnnnnnn

akayresimleri034.jpg

makarnamız bu arkadaşlar
buyrunnnnnnnnn

akayresimleri.jpg

cokacimcoookkız gayfeci güzeli ellerine sağlık anacım çok güzel görünüyorcokacimcoook
makarnasını kendinizmi yaptınız yoksam hazırmı satılıyorfisfisfis

bu nasıl makarna la eriştemi o küçük olanından..
çek onu la gözümün önünden acıktım..mafoldumben

biz buna tatar hamuru diyoruz. kare kare... pisirilmis haline yesil mercimek de koyarlar bizimkiler bazen.. guzel bir makarnadir. eristeden daha cok severim. ama Ramazana dair bu ozelligini bilmiyordum.

ellerinize saglik...

çatla emii:mymeka: bi dur len

eheh tamam konumş kaydirigubbakcemile2

annem erişteyle birlikte kesmiş bundan getirmiş kocaman bır kavanoz..

kesme denıyor buna sanırım..

keske dun gece yapsaydım hıc aklıma gelmedı yav..

ben bunu haslıyorum aynan boyle yoğurtla ,karıstırıp üstüne de tavada kızarttıgım bıberı ,baharatları dokuyorum ohh mis gibi...

hatta anıden gelen yada ne yapayım ne yapayım dıye düşündüğüm misafirlere de yapıp yanında bıseylerle koyuyorum ..

bayılıyorlar..

pek bılınmıyor galıba bu sanırım,her yiyen bu ne dıye sordu kaydirigubbakcemile3

karnım acıktı ışte Kahve_Delisi :çok üzgünüm:

cokacimcoookkız gayfeci güzeli ellerine sağlık anacım çok güzel görünüyorcokacimcoook
makarnasını kendinizmi yaptınız yoksam hazırmı satılıyorfisfisfis

evet makarnayı kendimiz yaptık canım yumurta süt ve irmikten yapılıyo erişte kare kare kesiliyo kesimi biraz zahmetli ama en çok sevdiğim ev makarnasıdır

bu nasıl makarna la eriştemi o küçük olanından..
çek onu la gözümün önünden acıktım..mafoldumben

yok la bu eriştenin amcaoğlukaydirigubbakcemile3

biz buna tatar hamuru diyoruz. kare kare... pisirilmis haline yesil mercimek de koyarlar bizimkiler bazen.. guzel bir makarnadir. eristeden daha cok severim. ama Ramazana dair bu ozelligini bilmiyordum.

ellerinize saglik...

burda töperlek die geçiyo canım töperleği anlamsız bulduğum için mutlaka başka bir adının olduğunu tahmin etmiştim biz yeşil mercimekle çorbasını yaparız içinede minik top köfte koyarız oda çok güzeldir

çok lezzetli görünüyor eminimde öledir ellerine sağlık opuyorumnanaktan

opuyorumnanaktanŞeniz

X