Saç Uzatma Yöntemleri Jojoba Yağı & Defne Yağı & Sarımsak Yağı

Doro

Tantrumm!
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2009
9.310
3
Aktara gittiğimde hangi yağın ne işe yaradığına dair bi liste gördüm. Aldım bi tanesini okudum.

Biberiye yağı, buğday yağı, ceviz yağı, çam terebentin esansı, hindistan cevizi yağı, hint yağı, susam yağı gibi yağlar sadece saçın bakımı içinmiş.

Saç kepeklerini önlemeleri, yıpranmış saçlar için faydalı oldukları, saçı besledikleri ve güçlendirdikleri falan yazıyor.

Başlıkta yazdığım sadece bu 3 yağın ( jojoba yağı, defne yağı, sarımsak yağı )
saç büyümesine yardımcı olduğu yazıyor.

Ben yılan yağı ve hint yağı kullanıyordum. Acaba bunların bi etkisi olmayacak mı diye tedirgin oldum. Bu yağları kullanan, bilen varsa paylaşırsa sevinirim.

a.s.

hint yağı çok etkili, yılan yağı kullanmadım bilmiyorum, ama ben sadece hint yağı kullanmıştım bir ara, o dönemde saçlarım acayip hızlı uzamıştı. birde ben şampuanımın içine bepanthene ampul ve evigen ampul kırıyorum hep. ikisinin birlikte etkisi çok iyidi. şimdide banyodan sonra zencefilli su yapıyorum, yine oldukça hızlı uzuyor bu aralar. birde canım sana tavsiyem beslenmende demir içeren gıdaları bol tüketmeye çalış, saçlara ve tırnaklara etkisini hemen görebiliyorsun...

ben de hint yağı badem yağı ve yılan yağını karıştırıp kullanıyorum canım. ama işte katalogdan okudum da sadece bu 3 yağın özellikleri arasında saç büyümesine yardımcı olur yazıyordu. diğerlerinde yazmıyordu. acaba bu yağları kullanan var mı diye yazdım.
peki sana bişey sorcam bu zencefili saç diplerine mi sıkıyosun yoksa banyodan sonra bi bardak kadarı tüm kafana mı döküyosun? sonra durulamıyosun dimi..

sarımsak hariç defne ve jojoba ikilisini kullandım,tabi dier yağlarda vardı,jojoba ve defne hint yağından daha iyi bana göre,ben memnundum..sarımsağı kokusundan sebep kullanmadım:sinifsinif:çünkü kokusu 3 gün geçmedi:bbo:eğer kokuyu sorun etmezsen gerçekten güzel bi 3lü bunlaryerimseniben

elimdeki yağlar bitsin ben de defne yağı ve jojoba yağı alacağım sanırım.bunların fiyatı da 3,5-5 arası değişir heralde.herkesin 8 tl ye aldığı yılan yağını 5 e almıştım çünkü ben.burada her yerde aynı fiyat.kendime göre olan yağı alsam da sürekli onu kullansam.benim için doğru olan yağı bulana kadar bi sürü yağ alacağım bu gidişle:)

arkadasm bende yilan yagini ve badem yagini karistirmistim kullaniyordum cok etkisini gordum saclarim cok hizli uzuyordu simdi yilan yagim bittigi icin sarmisak yagi hint ygi badem yagi susam yagi cam terebentin esansi bunlari kullaniyorum iki haftadir henuz bir seyini gormedim cam terebentin esansi haric hepsini karistirdim sacima surup 2 saat bekliyorum cam terebentin esansinida sampuanima katiyorum bir kac damla

çam terebentin çok kurutuyor dediler o yüzden hiç almadım ve denemedim :1no2:

ben de hint yağı badem yağı ve yılan yağını karıştırıp kullanıyorum canım. ama işte katalogdan okudum da sadece bu 3 yağın özellikleri arasında saç büyümesine yardımcı olur yazıyordu. diğerlerinde yazmıyordu. acaba bu yağları kullanan var mı diye yazdım.
peki sana bişey sorcam bu zencefili saç diplerine mi sıkıyosun yoksa banyodan sonra bi bardak kadarı tüm kafana mı döküyosun? sonra durulamıyosun dimi..

yok durulamıyorum,ilk başlarda fısfıslı bi şişeye koymuştum öyle sıkıyodum, sonra uğraşmak zor geldi, 1 bardak zencefil suyunu başımı öne eğip tüm saçlarıma döküyorum. öyle bırakıyorum. 2 günde bir yada fırsat bulursam eğer her gün yapıyorum.

yok durulamıyorum,ilk başlarda fısfıslı bi şişeye koymuştum öyle sıkıyodum, sonra uğraşmak zor geldi, 1 bardak zencefil suyunu başımı öne eğip tüm saçlarıma döküyorum. öyle bırakıyorum. 2 günde bir yada fırsat bulursam eğer her gün yapıyorum.

tamam canım teşekkür ederim ben de fısfıslı şişeye koymuştum artık direk saçıma dökeyim yerimseniben

arkadaslar bende hint yagı badem yagı ve defne yagı kullancam ama hint ve badem yagı saç rengini koyulastırıyomus diye duydum bi bilgisi olan var mı

arkadaslar bende hint yagı badem yagı ve defne yagı kullancam ama hint ve badem yagı saç rengini koyulastırıyomus diye duydum bi bilgisi olan var mı

Yok benim bildiğim koyulaştırmıyor, hem koyulaştırsaydı bu forumda herkes kullanıyor onlardan, biri muhakkak konu açar, dikkatli olmamızı, saçı koyulaştırdığını söylerdi yerimseniben Ben de kullandım, koyulaştırmadı yani :)

korkumdan süremiyodum su hint ve badem yagını icim rahatladı cnm opuyorumnanaktan

korkumdan süremiyodum su hint ve badem yagını icim rahatladı cnm opuyorumnanaktan

bende hint yağı kullanıyorum ama saçım siyah bende koyulaştırma gibi bi etkisi olmadı ama saçı koyulaşatırdığını duymuştum, hint yağı ve karanfil saç rengini koyulaştırıyor diye biliyorum. yada şöyle olabilir, doğal saç rengini koyulaştırmıyodur da, sürülen yağ boyalı saçta boyanın daha hızlı akmasına neden olduğu için, saç eski rengine dönünce saçına hint yağı sürenler saçımın rengi koyulaştı şeklinde düşünüyor olabilir.

saçlarım boyalı ve cok acık rengi kullanmim mi kafamçokkarıştı kara sarı gibi olursa rengii düsünemiyorum yaa mafoldumben

Hintyağı bademyağı karışımını uyguluyorum hafif koyulaştırıyor. Rengi önceden daha açık bi kestane rengiydi şimdi siyah gibi. Dün gene yağ karışımı uyguladım saçıma o kadar tatlı bi renk oldu ki bakmaya doyamadım belki de çok parladığından bana öyle geldi diycem de bariz bi koyulaşma var hafif de olsa. boyayla elde edilebilecek bi renk değil gerçekten. siz de deneyin isterseniz renk koyulaşmasa bile bakım yapmış olursunuz. Hintyağının rengi koyulaştırdığını önceden de okumuştum ama ısrarlıysanız düzenli uygulama lazım.
bunu baska bir baslıkta buldum :çok üzgünüm:

bende hint yağı kullanıyorum ama saçım siyah bende koyulaştırma gibi bi etkisi olmadı ama saçı koyulaşatırdığını duymuştum, hint yağı ve karanfil saç rengini koyulaştırıyor diye biliyorum. yada şöyle olabilir, doğal saç rengini koyulaştırmıyodur da, sürülen yağ boyalı saçta boyanın daha hızlı akmasına neden olduğu için, saç eski rengine dönünce saçına hint yağı sürenler saçımın rengi koyulaştı şeklinde düşünüyor olabilir.

bu da mantıklı, doğal saç rengini koyulaştırmıyor, boyanın saçtan daha kısa sürede akmasına sebep oluyor olabilir, - ki yüksek ihtimal öyle olması gerekiyor. bu da siyah boyanın saçımdan neden hızlı aktığının sebebi olarak gösterilebilir. direkt alttaki renkler çıkıyor.

saç rengi açılıp boyanmış ise, aktığında da saçın açılmış kendi rengi pörtlemez mi? ve saçında boya olup da akmamasını isteyenler sadece diplerine uygulasa daha mantıklı olmaz mı?
CADIARZU

bu da mantıklı, doğal saç rengini koyulaştırmıyor, boyanın saçtan daha kısa sürede akmasına sebep oluyor olabilir, - ki yüksek ihtimal öyle olması gerekiyor. bu da siyah boyanın saçımdan neden hızlı aktığının sebebi olarak gösterilebilir. direkt alttaki renkler çıkıyor.

saç rengi açılıp boyanmış ise, aktığında da saçın açılmış kendi rengi pörtlemez mi? ve saçında boya olup da akmamasını isteyenler sadece diplerine uygulasa daha mantıklı olmaz mı?
CADIARZU

acaba tüm yağlar aynı etkiyimi gösteriyor, yoksa hint yağı saç telini tamir ettiği içinmi boyanın daha kısa sürede akmasına neden oluyor? :uhm:

X