Sezeryan İle Doğum Yapanlar Kaçıncı Haftada Sezeryan Oldunuz Neden???

38+5 de sezeryan oldum.mecburi sezeryandı benimkisi .myom ameliyatı olduğum için normal doğum yasaktı bana-tatlicadiarzu-

slm arkadaşlar:) sailıklı bir kucağına al bebeğni inş. ben 41.haftamda oldum kendi gelmedi sezeryanla aldılar. hayırlı doğumlar

41+0 da bebeğim hala gelmediği ve gelmeye niyeti olmadığı için sezaryen oldum

37+4de suyum gelip sancım başlayıp açılma olmadığı için sezeryan oldum.iikide olmuşum pek memnunum

38+3 de sezeryan oldum, kalca ameliyatim oldugu icin normal dogum yaptirmadilar.

en azından sancılarınızı çekmenizi bekleyip bebeğinizin ve sizin doğumun mucizelerinden az da olsa faydalanmanızı ve bebeğinizin gelişimini tamamlamasını bekleselerdi.

38+5 de sezeryan oldum.mecburi sezeryandı benimkisi .myom ameliyatı olduğum için normal doğum yasaktı bana-tatlicadiarzu-

ilk doğumu sezaryen olanlar 2. doğumunu normal yapabiliyor, haberiniz yoktu sanırım. doktorunuzun da haberi yokmuş gerçi.

beklenen doğum tarihinde, doğum sancılarımı çekerken, normal doğum için herşeye razı olduğum halde, hiç gereği yoken kandırılarak, zorlanarak, psikolojik baskı altına alınarak sezaryene zorlandım.

37+4 de nişanım geldi kanamam başladı sancılarım başladı nst de kalp atışları düştü hareketleri azaldı açılmam da yoktu acil sezeryana alındım...
nitekim kucuk hanım kordona dolanık dogdu...
Allah korudu yavrumu...

Normal doğum sancısıyla gittim 37+6 da plasentanın erken ayrılması, kordon dolanması ve iç kanamadan dolayı acil sezeryan oldum..

36.hafta da sezeryan oldum. suyum gelmisti sabah 8 de hastaneye yattim , suni sanci verdiler .aksam 8 de sadece 5 cm acilma olmustu ve bebegin kalp atislari yavasladigi icin acil sezeryan yaptilar. 15 yil onceydi ...arkadaslar son 2 ay lutfen hic bisey yapmayin . ben normal hayatimi devam ettirip kosturdugum icin boyle oldu... cok hareketliyimdir de...ama oglumu kuvoz de gorunce cok vicdan azabi cektim.. cok uzuldum..

bende normalden korktuğum için sezaryan olucam. çevremde olanlar gayet mutlu mesut hayatlarına devam ediyor. eşimde doğumda acı çekmemi istemiyor bende bu yüzden karar verdim. 14 gün sonra benimkide..

X