Sezeryan İle Doğum Yapanlar Kaçıncı Haftada Sezeryan Oldunuz Neden???

Spinal omuriliğin içine bırakılıyo epidural dışına spinal 5 dk da etki gösteriyo epidural 15 20 arası ve spinalde fena baş ağrısı bu yüzden oluyo omuriliğe yakın olduğu için ben hamileliğimi öğrendiğimden beri sezaryen diyorum çünkü psikolojim doğumu kaldırmaz biliyorum hastane beni çok geriyo elim ayağım her kontrolde titriyo ve 7. Ayı geçtim bu yüzden gördüğüm sezaryen olanları merak ediyorum o yüzden soruyorum kusura bakmayın onun haricinde bi sorun yaşadınız mı peki
Canim valla bende hic bas agrisi olmadi.ama ameliyat sonrasi saclarim diklesti:)))))fon cekip gitmistim ben sana diyorum normal diye piskolojik acidanda normal diyorum.cunku ameliyat masasina yattiginda pisman olacaksin.aklinda bulunsun bu dedigim

Canim valla bende hic bas agrisi olmadi.ama ameliyat sonrasi saclarim diklesti:)))))fon cekip gitmistim ben sana diyorum normal diye piskolojik acidanda normal diyorum.cunku ameliyat masasina yattiginda pisman olacaksin.aklinda bulunsun bu dedigim
Neden pişman olcam anlamadım canım ben kendimi ameliyata kodladım öğrendiğim günden beri o yüzden hala eli hafif bi kadın doğum uzmanı arayışındayım sen neden pişman oldun merak ettim çok mu ağrın oldu

Neden pişman olcam anlamadım canım ben kendimi ameliyata kodladım öğrendiğim günden beri o yüzden hala eli hafif bi kadın doğum uzmanı arayışındayım sen neden pişman oldun merak ettim çok mu ağrın oldu
Canim agrim oldu evet evet ama konu o degil sonucta yuzumuzden bi sivilce cikiyor izi kalmasin diye skmyoruz bile bile fogal yolla olack biseyi sirf korktugumuzdan vucudumuzu kestirip aldiriyoruz.benim doktorum isinde bir numara olmsina ragmen korktum birak beni bana ne yapiyorsunuz dedim.anne diye agladim esimi cagirdim o sakinlestirdi beni ameliyattan ciktigimda gozlerim sisti aglamaktan tabi oglumu kucagima aldigimda hersey degisti.bide bebegini alip goturuyorlar 1 saat sonra goruyorsun v.s iste boyle benim yanimda norml doguran bi arkadas vardi dusuna kadar aldi bebeginin ustunu degistirmis bana gecmis olsuna gelmisti:))))))

Canim agrim oldu evet evet ama konu o degil sonucta yuzumuzden bi sivilce cikiyor izi kalmasin diye skmyoruz bile bile fogal yolla olack biseyi sirf korktugumuzdan vucudumuzu kestirip aldiriyoruz.benim doktorum isinde bir numara olmsina ragmen korktum birak beni bana ne yapiyorsunuz dedim.anne diye agladim esimi cagirdim o sakinlestirdi beni ameliyattan ciktigimda gozlerim sisti aglamaktan tabi oglumu kucagima aldigimda hersey degisti.bide bebegini alip goturuyorlar 1 saat sonra goruyorsun v.s iste boyle benim yanimda norml doguran bi arkadas vardi dusuna kadar aldi bebeginin ustunu degistirmis bana gecmis olsuna gelmisti:))))))[/QUOTE
Ben dayanılmıcak bi ağrı olmasından korkuyorum alttanda kescekler sonuçta ve ben en ufak bişeyde iltihap kaparım o dikişlere iltihap yüzünden bişey olursa bildiğim kadarıyla çok uzun bi süre müdehale edemiyolar ben bunun tehlikesini almak istemiyorum en çok sırf mikrop kapmıyım diye tuvalete de gitmemezlik yapamam bide bu dönem vücudumuz çok hassas biliyosun siğil gördüm hayatımda ilk defa nasıl bulaştığı konusunda da çok şaşkınım belki hiç farketmedim yeni yeni büyüdü bilmiyorum o da doğum yapmaya engelmiş bebeğin sesini filan etkileyebiliyomuş. Bide spinal ve epiduralde ağrı hissetmiyosun ama dokunduklarını hissediyosun sen ondan paniklemişsin aslında uyutsalarmış uyandığında bebeğini görseymişsin daha iyimiş doktorun kim bu arada

Canim agrim oldu evet evet ama konu o degil sonucta yuzumuzden bi sivilce cikiyor izi kalmasin diye skmyoruz bile bile fogal yolla olack biseyi sirf korktugumuzdan vucudumuzu kestirip aldiriyoruz.benim doktorum isinde bir numara olmsina ragmen korktum birak beni bana ne yapiyorsunuz dedim.anne diye agladim esimi cagirdim o sakinlestirdi beni ameliyattan ciktigimda gozlerim sisti aglamaktan tabi oglumu kucagima aldigimda hersey degisti.bide bebegini alip goturuyorlar 1 saat sonra goruyorsun v.s iste boyle benim yanimda norml doguran bi arkadas vardi dusuna kadar aldi bebeginin ustunu degistirmis bana gecmis olsuna gelmisti:))))))
Benim merak ettiğim konu ameliyatı filan oturdum izledim düşündüm dedimki alttan kescekler ben yine mikrop kapcam sonra bu sefer düzeltmek için tekrar aynı masaya yatcam hiç gerek yok bana kesi atmıcam desinler bende epidural yaparım ne kadar güçsüz olursam olıyım ama ilk doğumlarda kesi olmama olayı çok düşük kuzenim normal doğum yaptı mesela canı hiç tatlı değildir ama 40 gün annesi yanındaydı sürekli yattı hemaroid mi ne olmuş bi de kesilerin iyileşmesi sırf 20 günü aldı onunda doktoru iyiydi bu iş kısmet işi biraz yani belki sen normal doğurmaya çalışcaktın olmıcaktı yine sezaryen olcaktın o ağrıyı çektiğinle kalcaktın ya da bel fıtığı yada hemaroid tetiklencekti doğumda ve hiç kalkamıcaktın bi süre kimse bunun garantisini veremezki ilk doğumlar hep zordur ikincisi kolay olur bu kanıtlanmış bişey sonuçta

Benim merak ettiğim konu ameliyatı filan oturdum izledim düşündüm dedimki alttan kescekler ben yine mikrop kapcam sonra bu sefer düzeltmek için tekrar aynı masaya yatcam hiç gerek yok bana kesi atmıcam desinler bende epidural yaparım ne kadar güçsüz olursam olıyım ama ilk doğumlarda kesi olmama olayı çok düşük kuzenim normal doğum yaptı mesela canı hiç tatlı değildir ama 40 gün annesi yanındaydı sürekli yattı hemaroid mi ne olmuş bi de kesilerin iyileşmesi sırf 20 günü aldı onunda doktoru iyiydi bu iş kısmet işi biraz yani belki sen normal doğurmaya çalışcaktın olmıcaktı yine sezaryen olcaktın o ağrıyı çektiğinle kalcaktın ya da bel fıtığı yada hemaroid tetiklencekti doğumda ve hiç kalkamıcaktın bi süre kimse bunun garantisini veremezki ilk doğumlar hep zordur ikincisi kolay olur bu kanıtlanmış bişey sonuçta
Dogru soyluyorsun ne diyim cnm allah senide kurtarsin biran once yavruna kavus sag salim.Bana doktorum cok kolay dogurursun demisti ama olmadi korktum.sezeryan dedim.hayirlisi boyleymis.

Ben o ağrı dayanılmıcak gibi dedikleri için korkuyorum öbür türlü kendimi kodladım artık ameliyat olcam diye uyucam uyancam kızımı görcem bence bu güzel bişey çünkü ilişkide bile zorlanıyorum ayrıca iltihap ve siğille uğraşıyorum zaten pekte bi çarem kalmıyo sadece iyi bi doktor bulmam gerek o kadar

39+0 da oldum zaten ilk gunden beri sezeryan istiyodum o gun kontrole gittim bebek gecen haftadam beri cok az kilo almis hafifte tansiyonun var alalim dedi ve oldu anlik gelisti yani

sezeryan oldum spinal.hicte sorun yasamadim ne bas agrisi sadece dikis agrisi ida uc gun.sonra kalktim her isimi yaptim hemen sutum geldi hemde cesme gibi.sezeryan olmaktan korkmayin normal dogum yapipda alttan dikis yiyenler sutu gelmeyenler bencr herkesin bunyesi farkli.ben sezeryan tercih ederim o sanciyi cekemem neden cekeyim yine 6 aylik hamisim ve yine sezeryan olucam...

39+2 de normal dogum sancilarim basladi, evde gecirdim zamani... sancilar 5dk da bire inince hastaneye gittim.. aciklik 6 cm idi, her sey yolunda derken ebelerden biri bilgim dahilinde olmadan suni sanciyi eklemis seruma, fark ettigimde cikarttirdim ancak bebegim strese girdi aciklik 8 cm iken bebek hala yukarida acil sezeryan dediler.. cok istememe ragmen normal dogum yapamadim

X