hamilelik ve mantar yemek

basakk600

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2009
190
1
kızlar hamileyken mantar yenirmi zararlı yada yenılebılır dıye bırsey duymadım ama ıcımde belkı zararlıdır dıe bı suphe var ve o yuzden 3 aydr yemiyorum.ya sız yıyormusunuz.coook ozledım mantar yemeyıfıkırlerınızı beklıyorum yemek yapcam da

CADIARZU hımmm tam da bugün mantar alıp yapmayı düşünüyordum. büyük ihtimalle bi zararı yoktur sonuçta sebze ama şimdi benim de kafama takıldı bilen varmıdır acaba bunu??

Aynı şeyi ben de düşündüm anneme sordum bişey olmaz ye dedi. ınternette aramıştım google dan hamilelik ve mantar diye ama hep hastalık olan mantar çıktı karşıma kaydirigubbakcemile3
Valla ben yiyorum sonuçta faydalı bir yiyecek:

MANTAR: Tüm dünyada onbinlerce çeşidi bulunan mantar protein ve demir açısından çok zengindir. Ayrıca mantarda A, B, D, P ve K vitaminleri ile kalsiyum, potasyum, fosfor ve bakır mineralleri de bulunur.

Mantarın Faydaları: ıçerdiği Protein değeri sayesinde etin yerini tutar. Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı direnci arttırır. Göze ve vücuda kuvvet verir. Bedensel ve zihinsel gelişimi destekler. Öğrenme yeteneğini arttırır. Yorgunluğu giderir. Bol miktarda demir minerali içeren mantar, kansızlığa iyi gelir. Kandaki kolesterol oranını düşürerek kalp ve damar hastalıları ile kalp krizine karşı koruyucu etki gösterir.

Kültür mantarın zararı olmaz ya. ben yedim valla çokta severim. Okadar şey okudum hiç duymadım yani zararı konusunu.
Ama konservesi konusunu bilemem. Genel olarak karşıyım bütün konservelere :tomato:

Canım bir zararını bilemem ama arkadaşımla normal marketler de satılan kültür mantarını alıp yemiştik.o gece bana birşey olmadı arkadaşımın tüm vücudu kabardı acile götürdük.doktor mantar vücutta ortaya çıkmaya hazır olan bir alerjiyi veya virüsü tetikleme özelliğine sahiptir ondan oldu demişti.o günden sonra ben de korktum yiyemiyorum.

kültür mantarı olduktan yani zehirli mantar olmadıktan sonra ne zararı olsun ki, mantar çok yararlı bi besindir, ben o kadar yazı okudum bugüne kadar, hiç mantarla ilgili bişey duymadım görmedim bilmiyorum :))))

Son düzenleme:
Canım bir zararını bilemem ama arkadaşımla normal marketler de satılan kültür mantarını alıp yemiştik.o gece bana birşey olmadı arkadaşımın tüm vücudu kabardı acile götürdük.doktor mantar vücutta ortaya çıkmaya hazır olan bir alerjiyi veya virüsü tetikleme özelliğine sahiptir ondan oldu demişti.o günden sonra ben de korktum yiyemiyorum.

delikafaduldendelikafadulden e ama benim çok alerjik bi bünyem var ya alerjim azarsa gerçi mantar yemesemde hapşırıp duruyom bende yiyeyim en iyisi:lepi:

Konservelerin hepsi yasak zaten katkı maddesi içerdiğinden...
Hatta tamek cappy vs meyve suları bile zararlı. Üzerlerine kocaman yazıyolar A vitamini C Vitamini diye ama katkı maddelerinden sözeden yok... Ben sadece ayran taze meyve suyu su ve süt tüketiyorum içecek olarak.

Hamilelikte resmen karantinaya aldım kendimi köy çocuğu gibi besleniyorum herşey en doğalından kaydirigubbakcemile3

Konservelerin hepsi yasak zaten katkı maddesi içerdiğinden...
Hatta tamek cappy vs meyve suları bile zararlı. Üzerlerine kocaman yazıyolar A vitamini C Vitamini diye ama katkı maddelerinden sözeden yok... Ben sadece ayran taze meyve suyu su ve süt tüketiyorum içecek olarak.

Hamilelikte resmen karantinaya aldım kendimi köy çocuğu gibi besleniyorum herşey en doğalından kaydirigubbakcemile3

Aynen karantina durumu bendede var kaydirigubbakcemile5 sürpriz yapıp 2. bebekte belli oldu 3 olduk resmen:roflol:

mantar okadar faydalı bi besinki ben asıl hamişken yiyorum.
beyaz et kadar vitamini var.hem bebişimde çok seviyor yedikçe yiyesim geliyor
şimdiye kadar bi zararını görmedim.17hafatlık hamişim

Aynen karantina durumu bendede var kaydirigubbakcemile5 sürpriz yapıp 2. bebekte belli oldu 3 olduk resmen:roflol:

İnanmıyorum Nursati! İkiz miymiiişş? :dance: Süper yaa! Yani bakım olarak biraz zorlanırsın mutlaka ama yine de çok güzel bence bi taşla iki kuş ohh hihoyyyt Tebrikler ve hayırlı olsun canım :nazar:

15 haftalık hamileyim.ıştahsızlık problemim var sadece arada sırada yiyebileceğim yiyecekler oluyor düşüne düşüne buluyorum bu yiyecekleri ve ne yiyebileceğimi düşünmekten fenalık geldi.Mantar da yiyebildiklerim arasındaydı ve başından beri sık sık yiyorum.çünkü o kadar kısıtlı ki yiyecek listem..inşallah zararı yoktur.

mantar ile ilgili yorumlarınızı okudum.ben de 10 sene sonra tüp bebek tedavisi ile bebek sahibi oldum şuan 3,5 aylık hamileyim.allah'ın izni ile ben hafta da en az 1 en fazla 2 kere yiyorum mantarı en çok sevdiğim sebzedir; söylemesi ayıp mantar üzeri kaşar fırına atıp yiyorum valla şimdiye kadar bişey olmadı allahımın izni ile de olmaz inşallah.ben sadece ilk 3 ay NAR,MAYDANOZ,NANE yenmez diye duydum.hala nar yiyecek günü bekliyorum.herkezin bebeğini allah bağışlasın...:)))))

Mantar kızarttım simdi üstüne limon misss. Kızarmış balık tadında oldu sanki :) zararı olacağını sanmam

X