Amniyosentez can actyor mu?

tavsiye etmem doktorum demisti bana istersen bu testi yapariz ama hic gerek yok zaten yasin genc...yinede yaptirmak istersen bebegini hic bisiy yokken düsürebilirsin yada ona herhangi bi zarar gelebilir dedi...saglikli birsey degil yani..yasin gencse gerek yok zaten

tavsiye etmem doktorum demisti bana istersen bu testi yapariz ama hic gerek yok zaten yasin genc...yinede yaptirmak istersen bebegini hic bisiy yokken düsürebilirsin yada ona herhangi bi zarar gelebilir dedi...saglikli birsey degil yani..yasin gencse gerek yok zaten

Yaşın gençse gerek yok diye kesin bir şey söylenemiyor bu konuda. Evet kromozom bozuklukları yumurta kalitesinden dolayı ileri yaş hamileliklerde daha sık görülüyor bu bir gerçek ama gençlerde olmuyor diye bir şey yok. Gençlerde ihtimal daha düşük sadece. Mesela 25 yaşında bu risk 1350 doğumda 1 iken, (down için) 40 yaşında bu risk 115 doğumda 1'e kadar çıkabiliyor.

Amniyosentez yaptırmadım ama burada yaptıran arkadaşların tecrübelerinden anladığım kadarıyla can yakıcı bir işlem değilmiş. Birkaç dakikada olup bitiyormuş her şey. Yalnız yapan kişinin ustalığı çok önemli. O yüzden tecrübeli bir perinatoloji uzmanına yaptırmakta fayda var diye düşünüyorum.

benim arkadaşım 25.yaşında olmasına rağmen testleri iyi çıkmadı ve dokoru istersen amiyosentez yaptır dedi oda içinin rahat etmsi açısından yaptırdı çok şükür temiz çıktı sonucu.ve hiç can acıtmayan bir işlemmiş eğer sonuçların riskli değerse bence yaptır korkma kimden duyduysam can acıtan bir işlem dil dedi geçmiş olsun

ikili testım 2314/1 di uclu testim de 258/1 cikti yasim 25 doktorda genc oldugum icin yaptrimamda fayda var dedi. bahceci kliniginde yapilacak fikri olan varmi esra hanim yapacak?

canım ya benımde duydugum can yakan bı ıslem olmadıgı. zaten az yer var bunu yapan. çapa da falan da yapılıyor. ıyı temız guvenılır bı yer arastırın mutlaka bende yaptırıcam buyuk ıhtımalle uclu testten sonra... dusuk ıhtımalı az dıye arastırmıstım ınternetten. bu gunlerın gectıgını,bebeklerımıze sag saglık kavustugumuz gunlerı goruruz ınsallah...

bahceci tup bebek ve kadin sagligi var nisantasinda doktorum orayi onerdi esra aksoy bakalim carsamba gunune randevu aldim yapilacak artik bebek kayiplari cok nadir oluyormus 1000 de 1 gibi artiki sans.seninde bebegin insallah sagliklidir.

Hiç can acıtmıyor. Düşük riski de prof falan yaparsa 300 de 1. Bence çok düşük bir ihtimal. Ben yaptırdım birşey olmadı çok şükür. Allah kolaylık versin

Yaşın gençse gerek yok diye kesin bir şey söylenemiyor bu konuda. Evet kromozom bozuklukları yumurta kalitesinden dolayı ileri yaş hamileliklerde daha sık görülüyor bu bir gerçek ama gençlerde olmuyor diye bir şey yok. Gençlerde ihtimal daha düşük sadece. Mesela 25 yaşında bu risk 1350 doğumda 1 iken, (down için) 40 yaşında bu risk 115 doğumda 1'e kadar çıkabiliyor.

Amniyosentez yaptırmadım ama burada yaptıran arkadaşların tecrübelerinden anladığım kadarıyla can yakıcı bir işlem değilmiş. Birkaç dakikada olup bitiyormuş her şey. Yalnız yapan kişinin ustalığı çok önemli. O yüzden tecrübeli bir perinatoloji uzmanına yaptırmakta fayda var diye düşünüyorum.

ben kesinlikle olmaz demedim zaten..ama bunun sonucunda saglikli bebegede zarar gelmesi var bu yüzden ihtimalin düsük demek istedim...

X