hamilelikte hapsırmak

basakk600

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2009
190
1
kızlar 2 gundur alerjık gıbı arka arkaya 10 ke z falan hapsırıyorum sorun olurmu bebege doktoruna bunu soran yada bılgısı olan varmı

bende aynı durum var alerjik bişeyşm yok ama hapşuruyorum inşallah bi zararı olmaz

kendini SIKMADIGIN muddetce bise olmaz,,rahat birakiaksin kendini,,,,

seneler once 6 aylik hamile bi kadinin kendini SIKARAK hapsirdigini ve sonrasinda felc oldugunu gormustum haberlerde,onun icin hapsirirken sakin kendinii tutmayin,,,,yerimseniben

ben de hamileliğimin ilk haftalarında çok hapşırdığım için doktora sormuştum, allerji mi oluyorum acaba diye. normalde allerjim olmaz hiç ama hamileliğimden ber çok sık hapşırır oldum. doktorum dedi ki, hamilelik bazı bayanlarda hapşırma, burun akıntısı, gözlerde yaşarma gibi şeylere neden olabiliyormuş. normalde allerjik rinit gibi yani hapşırma, burun akıntısı vs.. olan bayanlarda da allerjiyi durduruyormuş. şimdi o başlardaki gibi çok değil ama yine de şiddeti hapşırıyorum :) annem de diyo ki hapşırmak iyidir, doğum yolundaki kaslar güçlenir CADIARZU

aaa şaşırdım valla.bendede başlarda çok sık ve şiddetli hapşırma oluyodu,arasıra yine oluyoda önceki kadar değil.demek bundanmış:icecream:

Benımde alerjim vardı saman nezlesi aşırı derecede hapşuruyordum.doktora sordum boyle böyle anlattım durumu.hiç bişey olmaz dedi zararı yokmuş yani.merak etme bişey olmaz.sadece arkadasların dedıgı gıbı hapsururken tutma kendini sal gitsin :))

bende hamısken hapsuruyordum sankı boyle bırsey kopar gıbı oluyordu bende cok korkuyordum bende alerjık astım var ama rahat olun dıyolar oyle yapın hamısler kotu dusunmeyınnnnnnnnnnn

canım hamileyken bendede aynı sorun vardı canım hamileyken.hapşur kendini sıkma bişey olmaz.ben hapşurmaktan nefes bile alamıyordum bana xyzal diye bir ilaç verdi iyi geliyor tavsiye ederim

ben de hamileyken, cok hapsirdigimi farkederdim hatta rahmimde sanci olurdu hapsirinca, burda arkadaslar da yasadigina gore normal gb gorunuyor mutlaka doktoruna da sor tabii guzelim,Insallah hayirli rahat bir hamilelik gecirmen dilegiyle.

cnm bende çok hapşuruyorum....doktoruma sordum acaba bebeğe bir zararı olurmu diye...bebeğe bir zararı yokmuş ama vücut zorlandığı için basur olmak kolaylaşırmış....öyle dedi doktorum hamd olsun şu an hapşurmam kesildi...darısı sizlerin başına...

evet hanimlar bende 7 haftalik hamileyim :CüvCüv:Hapşırıyorum önceleri qripmiyim diye düşünüyordum.Şimdi ise hapşırma bana çok iyi geliyor rahatlıyorum diye düşünüyorum

ben de hapşırıyorum arada sırada oluyor bu ancak karnımda sert bir etki bırakıyor ve korkuyorum zaten son derece vesveseli biri oldum bu günlerde kendimi dizginlemem lazım herşeyden etkilenir oldum.:eek:lmaz:

benim normalde alerjik rinitim var hamileliğim başladığından beri daha sık alerji atağı yaşıyorum sürekli hapşırıyorum ve burnum sürekli tıkalı. kadın doğum doktorum alerji ilaçlarının hepsi hamilelikte kullanılabilir dedi ama internette de aksini okuyorum o yüzden ilaç kullanmaya korkuyorum ama ilaçsız da perişan oluyorum. ilk fırsatta kulak burun boğazcıya gidicem. o hangi ilacı verirse kullanacam bebek oksijensiz kalacak diye çok korkuyorum.

benim de burnum çok tıkanıyor hamilelikten önce de alerjim vardı sanırım hiç doktora gitmedim bunun için ama gece burnumıun tukanıklığından uyuyamamdım.nefes darlığı da çekiyorum bu yüzden..zor ya.....bu arada hapşırırken de acı çekiyorum.bu normal sanırım.

Bende sürekli hapşıranlardanım hamilelikte aşırı arttı ilk zamanlar düşürcem diye korktum Allaha şükür bişi olmadı şimdi ise kuvvetli oluyor karnım acıyo ama napabilirim çok zararlı bişi olsaydı mutlaka bilgiler dahilinde olurdu ne bilim gebelikte alkol kullanımı nasıl zararlıysa bununda bir çaresine bakarlardı değilmii :p:p:p:p

arkadaşlar aynı durum bende de var hamileliğimin başından beri, şimdilerde biraz azaldı sanki, ben doktoruma sormadım unuttum fakat internette okumuştum, en azından eğer yetişebilirseniz bir yere oturun kendinizi sağlama alın öyle hapşurun yazıyordu...:nazar:

bende çok hapşırıyorum ben dördüz hamileyim 24. haftayı bitirdik riskli bir hamilelik olduğu için birşey olur diye korkuyorum doktora sordum ilaç önermedi alerjik olabilir dedi siz ne önerirsiniz

X