bebeğini bakıcıya bırakmak zorunda kalan anneler, gelin dertleşelim

aybuke07

İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR
Kayıtlı Üye
14 Temmuz 2008
6.615
95
ooofffffff:1no2:

çalışmaya başlamama 10 gün varrrr nefret ediyoruummmm:eek:klava: ama bebeğimi bırakmak zorundayım malesefff:eek:klava:

imdaaaaatt diye haykırmak istiyorummm

onu nasıl bırakacammmm, ağlarkenki bakışını hayal ediyorummm, çıldırıyorummmsenağlama

evde oda oda beni arayacak, bulamayıncayine ağlayacaakksenağlama

o acıyı bebeğime yaşatmak zorundayım kahretsin:eek:klava:

aynen canım ben öğretmenim bir özel okulda istifa ettim mecburen oğlumu bırakamıyorum.lohusayken aldığım yardımcı bile hırsız çıktıktan sonra yawrumu kime emenate edeceğim.çok sıkıntılı bir dönem ama napıcam.bu şehirde kimsemde yok gel başında dur diyebileceğim.34 yaşında anne oldum, oğlum benim için çok değerli mutlaka herkesin çocuğu öyle ama insan çok bekleyince....

canım üzülme sonuçta bebeğin için çalışıcaksın
bende başlıcam sanırım işe ama ne zaman belli değil
benimde annem bakıcak ama o baksada insanın içi rahat etmiyor
maddi zorluklar olmasa en azından 2 yaşına kadar yanında kalabilseydik :nazar:

2 ay oldu calısmaya başlayalı..sagolsun kızkardesım bakıyordu bu zamana kadar ancak o da üniversiteyi kazandı gidecek eylül ayında..bakıcı buldum ama sımdı düşünüyorum nasıl bakar cocuguna dıye..yan komşum bakıcımız kızım cok sevdi onu o da kızımı sevıyor ama bakalım ansıl oalcak kafamda bin tane soru var..insallah vicdanlı biridir..yani aksini düşünemiyorum zaten.ne yapalım hayırlısı olsun..

off cnm ya ALLAH yardimciniz olsun tüm calisan annelerin

annen yada kayinvaliden bakamazmi ? icin daha rahat olur en azindan

benimde yarin sinavim var sabah 9 dan aksam 6 ya kadar sürücek araliklarla ..

orda bile aklim evde kalicak ama mecburum

kiyamam sana ya inan cok zor ins. bebisin zorluk cikartmaz Şeniz

sen üzülmemeye calis olurmu sonucta sen onun gelecegi icin caba gösteriyorsun umarim sabahcisindirda erkenden evine gidersin cnm...

kamera falan taktirmayi düsündünüzmü cnm ? belki ozaman daha emin olabilirsin bakicidan

annem zaten 2-3 ay kadar baktı, daha fazlasını isteyemem, onun da bir ailesi var, ve onlar mersin de .. kayınvalidem le aram çok iyi, ama aynı evde yaşamak istemem, iyiyken kötü oluruz...

o sebbepten anne faktörlerini geççtik...

bizim bakıcımız eşimin bir akrabası, hergün görüşürüz, aileden yani, gözü kapalı güvenebilirim, o yönden içim rahat, ama işin başka boyutları var, düşündükçe kahroluyorum

kızımı bıraktığım ilk gün o bakışını ağlayışını hayal ediyorum, ölüyorummm..

biizm evde bakacak, bir de 4 yaşında kızı var, o da gelip gidecek, yalnız kızı bilmeden farkında olmadan kızıma zarar verir mi diye korkuyorum, kıskançlık yapar mı diye...

mesela kızım oyuncaklarını ağzına alıyor ya o da alıyoo, ben yapma diyorum annesi de yapma diyor ama annesi mutfaktayken biberonun dan su içmeyeceği ne malum...

evimin her o dasına girp çıkacaklar, ben de özelim olsunisterim, yatak odama girilmesinden nefret ederim, bu işi nasıl çözcez bilmiyorum, kilit vursak ayıp olur..

vs.. vs...

emirhan seçecik bziden başka bebeğini bakıcıya bırakacak olan yok sanırımmm, herkes ne şanslııı

aman cnm kitleme ama eger varsa kitlenen bi dolabin öözel esyalarini icine koyup kitleyebilirsin
kapini kitleme allah korusun bisey olsa giremezler o odaya ...
güvenebilcegin bi insansa ne güzel ben gazeteden internetten falan bulmussunuzdur diye öyle sordum tatlim

bide ben varim suanda calismiyorum ama calismak zorunda kalsaydim eger inan kimsem yok
birak hergün vermeyi inan 3-4 saat bakabilcek bi insan yok esimden haric ...

tek imkanim sanirim krese vermek olurdu cnm

yaramı deşmeyin kızlar ben de bugün 4 tane bakıcıyla görüştüm. 1 eylülde başlıcam ben de işe.
1.si pek içim sinmemişti zaten sonradan öğrendim ki okuma yazması yokmuş
2.si 50 yaşında bi kadın, telefonda konuştum. çok bilmiş gibi geldi bi de fazla para istedi onu daeledim
3.sü 30 yaşında bi kadın ama kendi evinde bakmak istiyodu ve büyük çocukları var bu yüzden istemedim
4.sü 21 yaşında bekar bir kız. güleryüzlü, hanımefendi görünüşlü ve iyi mi kötü mü bilmem ama baya güzeldi. en çok içime bu sindi. siz ne dersiniz kızlar. bakıcı nasıl seçilir

bence bakıcıya psikolojik sorular sorularak kişiliğini çözmeye çalışılmalı..
yaşından ziyade bu çok önemli..
mesela
sigara kullanıp kullanmadığı,
bebeğe dair beslenme konusundaki bilgileri,
sinirleninca sinirini nasıl attığı
ve daha değişik psikolojik imtihan.. (şuan uykusuzum aklıma gelmiyor)
birde ben 21 yaşındaki kıza teslim edemem şahsen
nedeni bilgisiz olabilir sabırsız olabilir..bende 21 yaşındayım ve tecrübelerime hiç güvenmiyorum.
bence kesinlikle onunda çocuğu olmalı bence çocuğu olan kadınlar daha anlayabilir bebek bakımını..
bebeği emin ele teslim etmek çok önemli dilerim bebeğinize en layık bi bakıcıyı bulursunuz kolay gelsin

pregant ne kadar istiyorlar, onu da paylaşır mısın

yrerinde olsam tavsiye üzerine birine bakardım, öğretmen arkadaşlarından bebeğine baktırmış birileri yok mu çevrende, ya da komşularında, öğrenci velilerinde vs...

azcık ta olsa tanıdık birisi işi,ni kolaylaştırır

bir de ben evde bakılmasından yanayım, en azından 2 yaşına kadar, bebek kendi evine alışmalı, kendi yatağında yatmalı, mesela kışın bizim ev süper güneş alıyo, soğuk olduğunda bakıcımız istediği kadar sınırsız klimayı açacak, ama kendi evinde cimrilik yapabilir

sigara bence çok önemli, bebeğin yanında ya da dışarda farketmez asla içilmemeli

bir de çok kötü şeyler duydum, bebğe uyku hapı, mı iğnesi mi veren adiler varmış, Allah korusun, çok dikkat edin..

bebek bakması çok zor, 21 yaşındaki kız hem avantaj, hem dezavantaj, avantaj çünkü istediğin şartları gerçekleştirebilir, seni memnun etmek için uğraşabilir, dezavantaj çünkü kusura bakma bu da hayatın gerçeğii yani ben kıskanırdım şahsen,sabırsız olabilir, bebeğin istediklerini bilemeyebilir,

bir de acil i,şler çok önemli , örneğin bebek ateşlendi, ne yapacağını biliyor mu, bebeği hastaneye gmtüreblir mi, bebek beslenmesini biliyor mu vs... vs.. bir yığın sorular, her açıdan düşün

bütün öğretmenlerin sorunu 1 eylülde iş başı ..birde tatile öyle bir alışmışım ki nasıl gidicem onca yolu bilmiyorum...zaten oğlumu bırakma çilesi başlı başına bir sorun ama allahtan benim annem bakıcak ben bu konuda çok şanslıyım.....

Valla bakıcı lafı beni herzaman korkutmuştur benim oğluma annem bakıyor ama bakıcıya bırakmak zorunda olanlar çook zor yaa insanın aklı hep ewde olur heralde diye düşünüyorum biz bile bazen sıkılıyoruz yaramazlıkları oluyo falan bakıcı napar bilmiyorum o yüzden hiç tanımadığın bir insandan tanıdık bi bakıcı daha iyidir kesinlikle bide ewde bir kamera olması lazım yaa kontrol amaçlı bakıcının da haberi olcak tabi kameradan ne diyim ya Allah yardım etsin hayırlı kararlar verirsiniz inş.

bu salı yanımda çalışmaya başlıcak. hoşuma gitmezse bırakırım. daha önceden çocuk bakmış ama yine de anne olmayan biri bebeklere karşı tahammül göstermeyebilir. hayırlısı bakalım.

selam,
Ben de işe başlayalı 1,5 ay oldu ve kızıma bakıcı bakıyor.
Eşimin kuzeninin eltisi.Daha önce 4-5 çocuğa bakmış.40lı yaşlarda ve iki tane büyük çocuğu var.Duru'ya kendi evinde bakıyor.Sabah eşim bırakıyor,akşam da alıyor.Zaten evi bize 2 dk uzaklıkta.
Güven konusuna gelince ona çok güveniyorum,Duru'yu çok sevdive benimsedi.Hafta sonu bile arayıp soruyor,özlediğini söylüyor.Ve gayet bilinçli.Mesela çorbasını şöyle yapalım,içine bunu ekleyelim gibi çok mantıklı önerileri oluyor.
Duru'nun birgün ateşi çıkmıştı ve hemen onu sağlık ocağına götürmüş,doktor annesi zannetmiş. Çok üzülmüştü ben mi hasta ettim acaba diye ama 6.hastalıktan kaynaklanan bir ateşmiş o da.
İşin tabi bir de duygusal boyutu var.İlk zamanlar abartısız saat başı aradım.Aklıma geldikçe gözlerim doldu.senağlamaŞİmdi masamdaki resmine bakıp bakıp duruyorum.:çok üzgünüm:Akşam da onu keyifli ve mutlu gördükçe içim daha da rahatlıyor.Akşam olmasını iple çekiyorum.
Yani ben böyle bir bakıcı bulduğum için kendimi şanslı görüyorum.
Umarım siz de gönlünüze göre bir bakıcı bulursunuz da gözünüz arkada kalmaz.
Kolaylıklar...

denizcb uzaktanda olsa akraba olmasınında etkisi vardır die düşünüorum ama gerçekten şanşlısın bu zamanda ii insanı bulmak zor,güven duymak daada zor
evet malesef iş başlıo benm durum daa bi karışık k.valide bana gelcek 2 yıl aynı evde yaşıcaz tabi yan çizmezse ne yalan söliim bi yandan istemiom bi yandanda aniden yan çizer apar topar kimi bulurum die korkuom,yani tam aşağı sakal yukarı bıyık olayı k.validenin bakması ii en azından çok sevio bu nedenle ii bakıcağını biliorum saolsun benide dinlio lakin bu 2 yıl bana ızdırap olabilir ama napalım kaanım için herşeye katlanırım diyip yumcam gözümü ama korkuda sardı acaba eşimle annesi yüzünden bi sorun yaşarmıyız die?

arzu çok haklısın endişelenmekte, yerind eolsam aynı kaygıları ben de yaşardım, insan annesine herşeyi diyor ama kayınvalidesine susuyor, mesela benim annem kızıma normal bisküüvi yedirse kıyameti koparırdım, geçen gittiğimizde almış kızımı önüne, bisküvileri ezmiş, yediriyor, yedirme falan dediysem de sevdi çocuk dedi, inatla yedirdi, ben avucumu ovuşturuyorum ama bişey diyemiyorum

anne ile kayınvalide arasında çok fark oluyor yaa

kızlar benım bakıcı serüvenim bayramdan sonra baslayacak ama kara kara düşünüyorum ne yapacagım dıye..umarım kızım aglamaz arkamdan..birbaşaksına onu bırakmak teslişm etmek cok zor ilk başlarda anneme ve kayınvalıdeme bıle teslım edemıyordumkı:KK43:kı onlar en yakınlarım .evlat işte hiç birşeye benzemıyor hiç oyun olmuyor evlatla..allah vicdanı düzgün insanalrla karşılaştırsın..bakıcımız yan komşum kendi evinde bakack evde kendınden başak kimse yok.sigara içen kimse yok evde..gecen yılda bır cocuga bakmıs.onalrın tayini çıkmış gitmişler.uyumlu bir insana benzıyor 45-46 yaşlarında eşi vefat etmiş.parayada ihtiyacı var.bilmiyorum ya çok zor inanın cok zor..cocukalrınıza kendınızın bakması yada anennızın kayınvalıdenızın bakması cok büüyk servet..kıymetini bilin şükredin kızlar..çalışan anne olmaş zor..ücretsiz iznede ayrılamıyourm. arabamızı yeniledik kredisi var onu ödüyoruz.:çok üzgünüm:

X