Süt Hormonu Yüksekliği

asin25

nisamla.blogspot.com
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2009
3.858
3
37
selam arkadaşlar yiğenim için açıyorum bu topiği bi raz bilgiye ihtiyacımız var 4 yıllık evli çoçuğu olmuyor doktora gitti süt hormonlarının yüksek olduğunu söylemiş dr tedavi edicez demiş gidio gelio 1 yıl olcak nerdeyse hala düşmedi hormonları bi ara 40a düştü yükseldi yne süt hormonu yüksek olduğu için bebekleri olmuyormuş içinizde böyle sorunu olan varmı süt hormonu için uygulanabilecek doğal yol bişey varmı kür vs tavsiyelerinizi bekliyoruz :uhm:

benimde yükselip duruyor ama arkadasın dediği gibi mr cektirip hipofiz bezine bakıyorlar daha sonrada ilacı var onu kullanıyorsun bitkisel çözümü en son düşünün derim benim kendi fikrimdir bu ama

dr her sefernde cekio mr idrar tahlili birde hap veriyomuş 1 içimlik adet olduğu zamanlrda dr gdio 1 yıldr böyle

yokmu bilgisi olan :uhm:

canımya benim teyze kızında vardı bekarken süt hormonu yüksek çıkmıştı heralde ozamanlar ilaç kullandı hatta o yumurtalık kistinden ameliyat oldu bekarken yine.ama evlendikten 3 ay sonra hamile kaldı.belkide bekarken tedavi gördüğü için çok sorun olmadı.
yani olmaz diye bişey yok bence.

öyle ama bir türlü indiremiyorlar hep yüksek hep yüksek 1 yılı geçiyor tedaviye başlayalı

mrb canim benimde ayni sorunum var 2 senedir evliyim ve hic korunmadim hala bebegimiz olmadi ben yeni gittim dr a prolaktin yani (süt hormonu )yüksekligi cikti bende tedaviye baslicam bu hormonun tek nedeni stres ve sikinti sakin hic biseye üzülmesin rahat olsun elbet olacak onunda yavrusu ilaci kullanip 2, 3 ay sonra hamile kalanlar var tabiki strese girmeden inslhh onunda benimde olur

öyle ama bir türlü indiremiyorlar hep yüksek hep yüksek 1 yılı geçiyor tedaviye başlayalı

Canim benim oncelikle gecmis olsun benimde 19 yildir bebegim yok 6. migro tedavimde benimde cok yuksek cikmisti bunun tek sebebi stres ne kadar takmayalim desekte takiliyor ben 4 ay kadar tedavi oldum dostinex diye hap kullandim birde bol bol yuruyus ve spor yaptim en son prolaktin normal cikti sukur birde ben hayit tohumu iciyorum hem adeti hemde hormonlari dengeliyormus sukur olsun rabbime dr herseyin normal oldugunu soyledi ve adetim duzenli su an hormonlarimda normale donmus rabbim herkese hayirli evlatlar versin inseallahhhşutarafagitti:emir_bebek:

saolun kızlar ileticem bnları allahım kimsenin kucağını boş bıakmasın:Saruboceq:

canim bende bu nedenden dolayi hamile kalamadim .bu proklatin hormonu beyinden salgilandigi icin doktor beyin emarina gönderdi ama temiz cikti.sonra hamile kaldim ama malesef düstü.arkadaslarinda dedigi gibi pskolojik nedenler yükseltiyo bu hormonu kafaya takmasin rahat olsun.umarim bebegine kavusur em kisa zamanda her sey gönlünce olur insallah hoscakal

arkadaşlar bende hem prolaktin yükseliyor hemde pco var şuan tedavi görüyorum.prolaktini yenen şeyler dahi etkiliyormuş doktorum öyle söyledi ama en büyük sebep sitres rabbim hepimize sabır ve hayırlı evlat nasip etsin inşallah

Benimde yüksek çıkıyordu.ilaç kullandım düştü ama bi zaman sonra etkisi geçince yine yükseldi.emar çekildi bişey çıkmadı.bu ay hayıt tohumu denedim prolaktin düşük çıktı.ama çok kötü bi tadı var.allah yardımcımız olsun..

ilk defa duydum hayıt tohumunu onun saolun kızlr allah yardımcınız olsun

ben aranıza yeni katıldım bu siteyi hep takip ediyorum sonunda üye olmaya karar verdim.. ben 1 buçuk yıllık evliyim 24 yaşındayım 1 buçuk yıldır korunmuyoruz.. bir sene sonra doktora gitmeye karar verdik ve prolaktinin yüksek olduğunu öğrendim.. hipofiz emarı çektirdik temiz çıktı çok şükür.. ama parlodel kullandım 3 ay ve 30 olan prolaktinim 77 ye çıktı 3 ayın sonunda.. şu anda dostinex kullandım 2 tablet yarım yarım 1 hafta arayla içiyorsun.. umudumu kesmeli miyim bilmiyorum hiç stres olmayacak hayatında diyor doktorum.. öyle birşey mümkün mü kii ... bal tarçın çörekotu karışımını deniyorum bu ay ama açıkçası hiç umudum yok :KK43: çevremdeki arkadaşlarımın bebişleri oldu ve her geçen gün yeni bir hamilelik haberi duyuyorum bende onlara katılmak istiyorum Allah yardımcımız olsun.. isteyen herkese versin inşallah

yeğenim şuan hamile 2 yıl falan tedavi gördü düşmedi hormonu hep yükske çıkıyorud tam düşüyordu fırlıyordu tekrar falan sonra amaan boşver olmazsa olmaz falan dediler tedaviyi bıraktılar 2 ay sonra hamile kaldı çok şaşırdılar tabi
gerçekten şuna inandım sanırım psikoloji çok önemli o çok takıyordu kafasına bir an boşverdi ve sürpriiz oğlu olacak şuan 5 aylık falan hamileliği

benimde prolaktinim 76 çıktı en son geçen ayki 73 çıktı emar çekilmem lazım ama çekilemiyorum dişlerimde tel olduğu için emarda görüntüyü metaller bozduğundan şimdilik böyle bekliyorum. doktor ilaçta vermedi ama canımı çok sıkıyo .

Arkadaşlar merhaba ben de yeni katıldım foruma. 30 yaşındayım,bi türlü hamile kalamayınca kadın doğuma gittim,rahim ve yumurtalıklar normal kist de yok ama prolaktinim:39.5 çıktı yüksekmiş ondan hamilelik olmamış Fsh:17.7 ve Lh: 20 test adetin 5.günü yapıldı bu arada,doktor fsh ve lh için bişi demedi ama internette araştırdım bu değerler kötü galiba ve sizce prolaktin yüzünden mi fsh ve lh bozuldu? Birde doktor beni psikiyatriste gönderdi prolaktin stres hormonuymuş, psikiyatrist de hamileliği 1 yıl daha ertelememi istedi,depresyon teşhisi koydu ve ilaç yazdı ve kadın doğumun yazdığı dostinexi kullanma dedi,benim asıl sorum eğer 1 yıl daha bekleersem bi daha hiç normal yollardan hamile kalamazmıyım?Çok korkuyorum eğer bilginiz varsa nolur yardımcı olun...

X