Sutum az diyen ve gogsunu emdirememe problemi yasayan anneler...

yazdıkların için ben de çok teşekkür ederim.bu arada 2 gun önce bızım haziran annelerindfen biri taze incir sütü çok arttırıyor dıye yazmıştı.eşime dedim al bakalım bana bıdu inciri deneyelimdun aldı yazık hemen başladım yemeye.valla korkuyorum nazarım değeyecek dıye ama accayip şekılde 24 saat içinde sütüm arttı.benım sütüm çok az çünkü,ortalam 60 cc falan çıkıyodu sağdığımda.dunden beri ne zaman sağsam 90-100 cc falan çıkıyor.benım için buyuk rakam bunlar.sütüm az dıyenler lütfen hemen alıp yesinler.bu arada humanayı içiyorum ben 2 aydır bana çok etkısı olmadı ama içinde rezene ısırgan otu falan var,onlarında gaz gıderici ve sakınleştirici etkısı falan var bildiğim kadarıyla,bvelkı bana ve kızımıa o anlamada etkı edıyordur.

ayrıca bi arkadaşıma ankaradaki bir prof sütüm yok diye bişey olmaz,her annenin 2 çocuk besleyecek kadar sütü olur diye,azarlamış ama işte ben valla kendimi parçalıyorum ama olmayınca olmuyor belkide bu çabalarım sayesinde azda olsa ilaç niyetine. sütüm oldu.

menzil gülü canım ,Allah razı olsun senden ,verdiğin bilgiler çok güzel,benimde malesef sütüm çok az denemediğim şey kalmadı,1ayda 4-5 kutu humana stil tee içtim,saydığın otların geneli var çemen otu filan ,ayrıca rezene ısırgan içtim.içtiğim bulgur çorbalarının ,yediğim dere otlarının haddi hesabı yok ama olmuyor günlük200ml süt en bol zamanında çıkıyordu bebegim 3,5 aylıkbeni emmiyor sütüm çok az alıştı biberona uğraşmıyor hiç alışmasın diye kaşıkla filan verdik başlarda ama çok zor oldu.mecburen biberon vedik.ısrarla emzirmeye çalıştım ama nafile , oğlum gelişmedi kilo alımını yetersiz buldu doktor ve mamayı artırdım.medela mini elektirikli pompa aldım,sağdığım sütü biberonla veriyodum 2 gündür çok az süt çıkıyor güdde 60ml,ben sık sağmıyordum çünkü birikince çıkıyordu sık sık sağdığımda çıkmıyordu artık sürekli sağacam bu okuduklarımdan sonra.sütü yapan şey suymuş bol su içiyorum sıvıyı fazla tüketmeye çalışıyorum yarın eşime vita malt enerji içeceği aldıracam şarıl şarıl süt yapıyormuş sütün azaldığı dönemlerde kullanılıyormuş sürekli değil,tek denemediğim şey bide onu deneyecem ne duysam yapıyorum inşallah artar

Canim sik sagdiginda birikmis sutun cok cikmayabilir fakat sut uretimin artar ve zamanla sutunun miktarida artar. Aksine biriksin diye beklersen, sut uretimin azalir ve sutunun miktarida azalir bununla birlikte.

Vita malt dedigin icecek arpa suyundanmi? Arpa suyu cok artiriyormus.

Benim bebegimde biberona alismisti ama ben inatla memeyi veriyorum ve sonunda alip emiyor tabi yukarida anlattigim sekilde yapiyorum simdi. Gerci az once biberonla anlattigim sekilde verdim, bu durumada alismaya basladi, mememi almamaya basladi yine, o yuzden bu durumuda cok uzatmamak lazim, memeyi almaya basladiktan sonra hemen biberon olayi kesilmeli.

yazdıkların için ben de çok teşekkür ederim.bu arada 2 gun önce bızım haziran annelerindfen biri taze incir sütü çok arttırıyor dıye yazmıştı.eşime dedim al bakalım bana bıdu inciri deneyelimdun aldı yazık hemen başladım yemeye.valla korkuyorum nazarım değeyecek dıye ama accayip şekılde 24 saat içinde sütüm arttı.benım sütüm çok az çünkü,ortalam 60 cc falan çıkıyodu sağdığımda.dunden beri ne zaman sağsam 90-100 cc falan çıkıyor.benım için buyuk rakam bunlar.sütüm az dıyenler lütfen hemen alıp yesinler.bu arada humanayı içiyorum ben 2 aydır bana çok etkısı olmadı ama içinde rezene ısırgan otu falan var,onlarında gaz gıderici ve sakınleştirici etkısı falan var bildiğim kadarıyla,bvelkı bana ve kızımıa o anlamada etkı edıyordur.

Canim maasallah, insallah dahada artar. Sik sik emzirmeyide ihmal etme. Emzirmelerin arasi acildikca sut uretimide yavaslar.

merhabalar bende birsey sorucam.benim kizim 3 aylik oldu ilk gunden berii gogsumden emiyor.goruntu olarak sutum yariyor ama sanki ilk zamanlara gore goguslerim sondu.kizim emmeyi 5 dak.dusurdu.ama uykusu geldiginde ve uyandikdan sonra emiyo.onun disinda istemiyo oynuyo. bu durumda olunca naapmali gene emmedigi zaman sagmali mi. yoksa bebek istediginde yeterli sutu aliyomudur.yakinda hic sagmadim.3 aylik bi bebek icin ne kadar cc sut olmali. bu konularda da bilginiz varmi paylasirmisiniz

tesekkurler:1hug:a.s.

merhabalar bende birsey sorucam. benim kizim 3 aylik oldu ilk gunden berii gogsumden emiyor.goruntu olarak sutum yariyor ama sanki ilk zamanlara gore goguslerim sondu.kizim emmeyi 5 dak.dusurdu.ama uykusu geldiginde ve uyandikdan sonra emiyo.onun disinda istemiyo oynuyo. bu durumda olunca naapmali gene emmedigi zaman sagmali mi. yoksa bebek istediginde yeterli sutu aliyomudur.yakinda hic sagmadim.3 aylik bi bebek icin ne kadar cc sut olmali. bu konularda da bilginiz varmi paylasirmisiniz

tesekkurler:1hug:a.s.

Canim kilo alimi iyi ise problem yok demektir. Ama emme araligina dikkat et, cokta aralik vermemeye calis cunku emme araligi acildikca sut uretimi yavaslayacaktir.

Bir bebegin sut ihtiyaci 1 aylik iken ne ise ilerleyen aylardada o oluyor. Yani artarak gitmiyor ihtiyac. Zaten 6. aydan itibarende ek mamalar basliyor, boylelikle dengeleniyor. Ama 6. aya kadarda bebegin ihtiyaci 1 aylik iken ne ise o oluyor. Bunu bende su an okudugum kitaptan ogrendim.

Sagol canim...

Canim sik sagdiginda birikmis sutun cok cikmayabilir fakat sut uretimin artar ve zamanla sutunun miktarida artar. Aksine biriksin diye beklersen, sut uretimin azalir ve sutunun miktarida azalir bununla birlikte.

Vita malt dedigin icecek arpa suyundanmi? Arpa suyu cok artiriyormus.

Benim bebegimde biberona alismisti ama ben inatla memeyi veriyorum ve sonunda alip emiyor tabi yukarida anlattigim sekilde yapiyorum simdi. Gerci az once biberonla anlattigim sekilde verdim, bu durumada alismaya basladi, mememi almamaya basladi yine, o yuzden bu durumuda cok uzatmamak lazim, memeyi almaya basladiktan sonra hemen biberon olayi kesilmeli.

canım vita malt arpa suyu değil sanırım,proteini bol bir enerji içeceği.sporcuların falan kullandığı ben öyle biliyorum.bu gün alacam alanca içerigini de yazarım alkolsüz bira,senin dedigin appa suyu evet onunda artırdığını söylüyorlar.ama kilo yapar özellikle göbek diye kullanmadım.

süt yapan şeylerin başında moralin yüksek olması.uyku evet uyku süt yapıyor.bol sıvı ve yeşillik ama nane ve maydonoz hariç,dut,beyaz üzüm,incir süt yapıyor bi de ben balığın faydasını çok gördüm balık yediğim günler sütüm aktı.bir gögüsü emerken diğerinden süt gelirse çocuk doyuyor demekmiş,ve süt, tek gögüs emziren anneler için diğerine geçebiliyormuş.birde çörek otu yağının süt yaptığını forumda okumuştum 1şişe içtim ama pek fayda görmedim.hamur mayasını bile sulandırıp içirdiler ama nafile

dr kadir tuğcu da birikmenin olmadığını çocuk emdikçe sütün yapıldığını ve geldigini söylüyor onun yazılarınıda okuyun derim.

neyle sağıyorsunuz, bir de ne kadar süre sağıyorsunuz, bunlar çok önemli.

elektrikli pompa öneririm. süt az geliyorsa yaklaşık 45 dakka sağmanızı öneririm. pompayı ancak son 10 dakika son hızında kullanın. ilk iki dakika 1. kademe, sonraki dakikalarda hızını yavaş yavaş artırın.

ben avent in el pompasini kullaniyorum..30 dk sagiyorum 15+15 seklinde..

Canim benim iste yanlis yapiyorsunda ondan sutun azalmis bu kadar. Sabaha kadar bekleyipte sagarsan sut cok ama cok azalir iste bu sekilde. Bazen 2.5-3 saatte bir deniyorum demissin ama bu 2.5-3 saatte bir sagma olayini surekli yapman lazim. Ve sutunun geriye donmesi 4-5 gunu bulur.

Senin sutunun azalmasi sagmak icin cok beklemenden olmus. Ama duzelir insallah. Sadece sunu yap. Bugunden tezi yok, her 2.5 en gec 3 saatte bir sagmaya basla. Ilk 3 gun cok birsey farketmeyebilir fakat sabirla bunu yapmaya devam et, goreceksin duzelecek.
.
Tesekkur ederim canim, bugunden itibaren basladim 3 saatte bir sagmaya, bi kac gune sonucu bildirirm..

merhaba
paylaşım için cok teşekkurler.gerçekten cok güzel bilgiler vermişsin.Aventin hangi modeli acaba Via mı?yoksa ısıs mi? 2 turlu elle sagılan pompası var.
goruşmek uzere

avent isis manuel pomp kllaniyorum bende, saklama kaplarinida aldim yaninda; cok ratik, her kullanimda sterilize ediyorum pompayi aventin microonde sterilizatoruyle...

Tesekkur ederim canim, bugunden itibaren basladim 3 saatte bir sagmaya, bi kac gune sonucu bildirirm..

avent isis manuel pomp kllaniyorum bende, saklama kaplarinida aldim yaninda; cok ratik, her kullanimda sterilize ediyorum pompayi aventin microonde sterilizatoruyle...

Canim selam..

Ben dun geceden beridir 2 saatte bir sagmaya basladim ve ne zamandan beridir ilk defa dun gece goguslerim sis uyandim ve her 2 saatte birde goguslerim sisiyor ve bir surude sutum oldu dun geceden beridir. Istersen 3 saat yerine daha bir sik sagmayi dene.

Canim selam..

Ben dun geceden beridir 2 saatte bir sagmaya basladim ve ne zamandan beridir ilk defa dun gece goguslerim sis uyandim ve her 2 saatte birde goguslerim sisiyor ve bir surude sutum oldu dun geceden beridir. Istersen 3 saat yerine daha bir sik sagmayi dene.

siz yurtdisindan hangi ulkedesiniz??

paylaşım için teşekkürler menzilgülü
verdiğin bilgiler gerçekten bizler için yararlı
ben de bugün avent süt sağma pompası aldım işe 1 ay sonra işe başlayacağımdan dolayı
kızım o zaman daha 2 buçuk aylık olmuş olacak ben de sağıp eve bırakmayı düşünüyorum Allah nasip kısmet ederse
ben bişey sorucam; işe başlamadan birkaç gün önce sağmaya başlıycam
kızım bi göğsü emdikten sonra kalan sütü sağdım diyelim kap dolmadı sonra tekrar sağışımda üstüne mi sağıcam dolana kadar sonra mı buzluğa atıcam ben bilmiyorum
yani kap dolmadan da buzluğa atılmaz herhalde
bana bilgi verirseniz sevinirim

Ya kizlar bebegimin mememi aldigini buraya yazdigima pisman oldum, nazarmi degdi nedir bugun gogsumu almadigi gibi, gordugu anda sanki ocu gormus gibi delicesine agliyor, onu hic boyle aglarken gormemistim. Lutfen bunu okuyan maasallah desin, nazar olmasin...

siz yurtdisindan hangi ulkedesiniz??

Ben abd'deyim.

paylaşım için teşekkürler menzilgülü
verdiğin bilgiler gerçekten bizler için yararlı
ben de bugün avent süt sağma pompası aldım işe 1 ay sonra işe başlayacağımdan dolayı
kızım o zaman daha 2 buçuk aylık olmuş olacak ben de sağıp eve bırakmayı düşünüyorum Allah nasip kısmet ederse
ben bişey sorucam; işe başlamadan birkaç gün önce sağmaya başlıycam
kızım bi göğsü emdikten sonra kalan sütü sağdım diyelim kap dolmadı sonra tekrar sağışımda üstüne mi sağıcam dolana kadar sonra mı buzluğa atıcam ben bilmiyorum
yani kap dolmadan da buzluğa atılmaz herhalde
bana bilgi verirseniz sevinirim

Canim ben buzluga attigim zaman ayri ayri zamanlarda sagdigim sutleri biraraya koyuyorum. Ve buzluga atmadan once 1 gece buzdolabinda bekletiyorum, ondan sonra buzluga koyuyorum.

Karistiracaksan, once sagdigin sut eger 4 saati gectiryse sagali, buzdolabinda tut yok gecmediyse, karistir, ondan sonra koy buzdolabina, buzluga koymadan once.

Ya kizlar bebegimin mememi aldigini buraya yazdigima pisman oldum, nazarmi degdi nedir bugun gogsumu almadigi gibi, gordugu anda sanki ocu gormus gibi delicesine agliyor, onu hic boyle aglarken gormemistim. Lutfen bunu okuyan maasallah desin, nazar olmasin...

aman masallah canim nazar degmesin, insallah gecici bir durumdur, yeniden alir ..
bende brukseldeyim..
buarada bugun 3 saat arayla sagdim, ki oncesinde biraz emdi hep, yani kalani sagdim bende..bakalim, gece kalkip yine sagicam, ama daha cok sistigini hissediyorum sanki memislerin..

aman masallah canim nazar degmesin, insallah gecici bir durumdur, yeniden alir ..
bende brukseldeyim..
buarada bugun 3 saat arayla sagdim, ki oncesinde biraz emdi hep, yani kalani sagdim bende..bakalim, gece kalkip yine sagicam, ama daha cok sistigini hissediyorum sanki memislerin..

Sanada maasallah canim.. Insallah birkac gune dahada artar.

Son düzenleme:
Ayrica sutu sagan anneler ve biberon kullanan anneler, pompayi ve biberonu her seferinde strerilize ediyor musunuz ve nasil??

X