Sutum az diyen ve gogsunu emdirememe problemi yasayan anneler...

arkadaşlar, vita malt içeceğinden 2 gün üstüste içtim ama çok bi mucizevi bir faydasını gördüm diyemiyorum. acaba uzun süreli mi kullanmak gerek? varmı öyle kullananlar?

benin dr um. bilimsel olarak artırdığı kanıtlandı dedi. bende yarıyo şutarafagitti

norracım ben de bu pazar gittim aldım aventin ısıs el pompasını.bu sabah sagdım bir de saklama poşetleri aldım bugun 60 cc kadar sagıp lansinoh poşetlerine koyup derin dondurucuya attım.amacım onları kullanmka degilde sutumun daha saglıklı olup cogalması.inşallah kullanmama gerek kalmaz.

bu arada hergun sagmam gerekiyor mu?

iyi gunlerde kullan canim..artmasini istiyorsan hergun sagmalisin, ama bebebgin duzenli emip bosaltiyor mu??
bende hala bir artis olmadi, hala mama takviyesi, ya sagiyorum ya duzenli emziriyorum bosaltmak icin 2-3 saette bir, hala ayni:KK43:(..

benim bebeğim emiyor düzenli kiloda alıyor maşallah ama çok iştahlı bende artması için spectra elektrikli pompadan aldım. fakat bebeğim emdikten sonra 15- 20 dak çektik tek damla gelmedi bu durumda morelimi bozdu.. acaba pompayı hiç kullanmasammı. süt gelmediğini görmek çok moral bozuyur.. deneyimi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirim

arkadaşlar bu konu tam bana uygunmuş bugünden beri kendimi yiyordum.kızım 10 gün sonra 5.ayını bitirecek işe başlayalıda bir ay oldu.şimdi sizlere birşey sormak istiyorum nolur yardımcı olun.bir gün öncesinde sağdığımı ertesi gün eve bırakıyodum.makine aldım mecburen sabah 7.5-8 arası evden çıkmadan emziriyordum öğlen 12.5 kadar sağmıyodum o satte sağdığımda da ikisinden 150-200 arası süt geliyodu.12.5 dan sonra hiç sağmadan 3.5 gibi eve gidince kızımı emziriyodum ertesi gün takviyelerle yetiyodu.1 haftadır iki göğüsümden 100 ancak çıkıyo o da 4-5 saat beklemiş haliyle:KK43:senağlamasenağlama makineyle sadece öğle arasında sağıyorum diğer zamanlar kızım emiyo diye sağmadım.sizin yazdıklarınızı okuyunca acaba yanlışmı yapıyorum dedim.sizce sağma olayını nasıl yapayım.12.5 kadar bi kere dahamı sağsam bide eve gelince kızım emiyo diye sağmıyorum emdikten sonra ben yine de sağsammı ne kaldıysa uff karıştım ama çok azaldı yüzde yüz azaldı canım sıkkın çok senağlama

faydalı ve samimi bilgileriniz için çok teşekkürler arkadaşlar.benim de çalışan annelere birkaç tavsiyem var.pompa konusunda özellikle iş yerinde zamandan tasarruf için çiftli sağım yapan pompaları tavsiye ederim.ben medella mini electric plus kullanıyorum.şimdilik memnunum.sütleri buzlukta saklamak için ise medella saklama poşetlerini (max 150 ml) ve medella saklama kaplarını (80 ml) kullanıyorum.poşetler yer açısından daha faydalı.ayrıca hacim olarak da iyi.tamamını hepsiburadadan temin ettim.ayrıca dr browns natural flow biberonlar da pompa sağım aparatı ile uyumlu.direkt biberondan vermek isteyenler için.gaz konusunda da faydalı oldu bu biberon.
sağdığım sütü iş yerinde buzdolabında muhafaza ediyorum.işten eve buz kalıplarının arasında getiriyorum.süt derin dondurucuda ise önce buzdolabına alıyorum.orada çözündükten sonra vücut sıcaklığına yakın olacak şekilde benmari usulü ılıtıyorum.
benim ara ara sütleri buzluğa atmamdaki sebep hastalık vb nedenle ilaç kullanmam gerekirse idarelik bulunması içindi.Oldukça faydasını gördüm.ilaç kullandığım dönemde de yine sütümü sağıp boşaltmam gerekti.böylece göğüslerim rahatlarken süt üretimi devam etti.bu anlamda pompa olmazsa olmazlardan bence.
süt üretimi açısından faydalı bulduğum yiyecek ise nar ve nar suyu.
ayrıca emzirme ve sağma zamanınızı not almanızı ve bu verilerden kendi sisteminizi kurmanızı da tavsiye ederim.çünkü bazı bebekler 3 saatte 120 ml süt tüketirken bazısı saatte bir emmek istiyor 40-50 ml yetiyor.bir süre böyle kayıt tutunca herşey daha somut oluyor bence.
pompa aparatlarının , biberonların ve emzik sterilizasyonunun çok önemli olduğunu düşünüyorum.metot ne olursa olsun bu konuyu da ihmal etmemek gerektiği kanısındayım.bu konuda çevrede yaygınca bebeğin mikroplara alışması gerektiği söylenir.bunlara çok kulak asmamak ve tedbiri elden bırakmamak lazım.tabi hijyen manyağı olalım demiyorum:)
herkese sevgiler bol sütlü günler

X