Doğuma Hazırlık şiddetli el uyuşması

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

SiBeL

oğlum ve kızım herşeyim
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2009
516
9
kızlar selam,

daha önce bu konuda bazı şeyler yazılmış ama hiç birinde çözüm olabilecek birşeyler göremedim ben.bileklerde ve ellerde gece ortaya çıkan uyuşmalar beni iki gündür çok rahatsız ediyor uyuyamıyorum iki saatte bir sırayla bir sağ elim bir sol elim uyuşuyor ağlıyorum dayanamıyorum artık kalkıp dolaşıyorum banamısın demiyor sabah kalkınca bile devam ediyor.34+3 oldum..zaten gece uykuları sorun olmaya başladı birde bu durum olunca gece olsun istemiyorum hiç :1no2:
doktoruma geçen sefer sordum kilo aldığın için ödem yapıyor vücut dedi normalmiş ama dayanılır gibi değil.salı tekrar gittiğimde sorucam ama bunun bir çözümü yok mudur kızlar??

canım o dediğin olay bende de oluyor. 28.haftamdayım. ama ben sinirlenince oluyor. gece sinirli yatmıştım yatağa ellerimin uyuşmaya başladığını farkettim ve bende ne yapmam gerek bilmiyorum

aynı şey banada oldu ve arada oluyor canımpanik halinde araıştım doktoru oda ödem oluştuğundan olduğunu söyledi tek çözümü el masajı yapablirsin sıkıp açmak gibi hareketler yapablirsin demişti ...

canlarım yapmadığım şey kalmıyor hareket ettiriyorum sıkıp açıyorum eşim masaj yapıyor ama o parmaklarımdaki ağrımı desem sızımı o kadar kötüki geçmiyor 2 gecedir ağlıyorum.daha öncede bana böyle birşey olmuştu doktora gitmiştim oda sodyum eksikliği gibi bişeyler demişti bana kan ilaçları ve sodyum içeren serum vermişti hem hamileliğine hazırlık olur demişti o zaman hamile felan değildim.
doktorun verdiği magnezyum var granül halinde, bacak krampları için vermişti onu pek içmiyordum ona başladım bakalım fayda edecekmi ama geceleri çok sinirim bozuluyor bu kadar şiddetli olması normalmidir ya mafoldumben

canım hamilelikte özellikle karpal tünel sendromu denen bir rahatsızlık olusabiliyormuş.istersen internetten bir arastır belki bir tedavisi vardır.gecmiş olsun.

canım hamilelikte özellikle karpal tünel sendromu denen bir rahatsızlık olusabiliyormuş.istersen internetten bir arastır belki bir tedavisi vardır.gecmiş olsun.

teşekkürler canım, evet dün bakmıştım bende tedavisi varmış, tedavi edilmezse elden cisim düşürmek gibi durumlara sebep olabilirmiş ama bu sanırım hamilelik dışı durumlar için geçerli.salı günü kontrolüm var doktoruma sorucam bakalım ama o güne kadar nasıl dayanırım bilmiyorum.günün bu saati oldu ellerim hala uyuşuk :1no2:

canım yaklasık iki aydır aynı sorunu yasıyorum.parmaklarımı bazen kullanamaz hale gelıyorum.ve bu durum ıcın dr a gıttım ilaç falan var ancak hamılelık ve emzırme suresınce kullanılamıyor maalesef.ellerde odem olusması sonucu sinirlere baskı yapıyormus ve bu agrı uyusma meydana gelıyormus.allahtan senın son aylarda ortaya cıkmıs canım.ben ıkı aydır hıc bırseyı acamıyorum nerdeyse kalem bıle tutamaz oldum.hersey bebeklerımız ıcın.dogumdan sonra bır ıkı ay ıcınde gececekmıs allah sabır versin hepimize.....bu arada dr banada kramp onlesın dıye magnezyum falan vermıstı ancak bu kramp degıl resmen uyusma seklınde yanı krampla karıstırmamak lazım)

canım yaklasık iki aydır aynı sorunu yasıyorum.parmaklarımı bazen kullanamaz hale gelıyorum.ve bu durum ıcın dr a gıttım ilaç falan var ancak hamılelık ve emzırme suresınce kullanılamıyor maalesef.ellerde odem olusması sonucu sinirlere baskı yapıyormus ve bu agrı uyusma meydana gelıyormus.allahtan senın son aylarda ortaya cıkmıs canım.ben ıkı aydır hıc bırseyı acamıyorum nerdeyse kalem bıle tutamaz oldum.hersey bebeklerımız ıcın.dogumdan sonra bır ıkı ay ıcınde gececekmıs allah sabır versin hepimize.....bu arada dr banada kramp onlesın dıye magnezyum falan vermıstı ancak bu kramp degıl resmen uyusma seklınde yanı krampla karıstırmamak lazım)

evt bana daha öncede olmuştu yazmıştım yukarıda da.evet herşey yavrularımız için yapacak birşey yok.az kaldı ama dayanıcaz napalım.
evet krampla ilgisi yok uyuşma ve çok rahatsız edici.sana da Allah kolaylık versin canım..biraz daha dayanıcaz :ecrin_bebek:

aynı dert bende de var ara ara orta parmagım ve yüzük parmagım uyuşuyo dün dr a gittim karpal tünel sendromu dedi gebelikde alınınan kilo sinirlere baskı yapıyormuş bu yüzden olurmuş dogumdan sonra geçer dedi umarım öyle olur bazen hiç bişeyi tutamıyorum

aynı dert bende de var ara ara orta parmagım ve yüzük parmagım uyuşuyo dün dr a gittim karpal tünel sendromu dedi gebelikde alınınan kilo sinirlere baskı yapıyormuş bu yüzden olurmuş dogumdan sonra geçer dedi umarım öyle olur bazen hiç bişeyi tutamıyorum

yani doğum sonrasına kadar beklicez desene :bbo:
zaten narkozdan dolayıda bazı kişilerde uyuşukluk kalıyor ellerde felan birde o eklenirse işimiz iş..tabi sezeryan istemiyorum narkoz markoz ama bellimi olur, hakkımızda hayırlısı inşallah canım..

Aynı durum bende de mevcut bi kaç haftadır =(((
Çok sinir bozucu geceleri özelliklee,uyutmuyo insanı sabahta uyandığıma hep uyuşuk ve ellerim fazlasıyla şişmişmafoldumben Gün içinde de genelde oluyo özellikle el işi yapmaya çalıştığım zaman .
30 haftalığız umarım doğumdan sonra geçer kafamçokkarıştı

kızlar doğum yapmışsınız aynı şikayetler şimdi bende var.32.haftadayım.biri söyleyebilirmi doğumdan sonra geçiyormu.

yaklasik bir haftadir bendede ayni sikayet var ellerim hic sismezdi .. geceleri uyusup sizim sizim sizliyor .. sabahlarida cok asiri sis oluyor .. artik alyansim bile olmuyor parmagima bazen iniyor gun icinde tekrar sisiyor .. bacak kramplarina magnezyum iyi geliyor ama el uyusmasina hic etki etmiyor bugun sabahtan beride sol kolum felaket uyusuk sanki felc iniyormus gibi sol tarafima .. doum kopuyor hemen soguk suya tutuyorum esim masaj yapiyor ama yinede gececek gibi degil ... uf sag salim bi dogursaydik artik son zamanlar beklemek kadar kotusu yokmus ...

kızlar ellerin uyuşma rahatsızlığı çoğunuzda hamileliğin son dönemlerinde ortaya çıkmış benim bir kaç haftadır devam ediyor doktoruma ikili test sonucunu gösterdiğimde soracağım
şuana kadar hiç kilo almadım su tutma desem fazla tuz kullanmıyorum nedeni ne olabilirki başka?

yaklasik bir haftadir bendede ayni sikayet var ellerim hic sismezdi .. geceleri uyusup sizim sizim sizliyor .. sabahlarida cok asiri sis oluyor .. artik alyansim bile olmuyor parmagima bazen iniyor gun icinde tekrar sisiyor .. bacak kramplarina magnezyum iyi geliyor ama el uyusmasina hic etki etmiyor bugun sabahtan beride sol kolum felaket uyusuk sanki felc iniyormus gibi sol tarafima .. doum kopuyor hemen soguk suya tutuyorum esim masaj yapiyor ama yinede gececek gibi degil ... uf sag salim bi dogursaydik artik son zamanlar beklemek kadar kotusu yokmus ...

senin ne güzel çok az kalmış doğuma.sağlıkla alırsın inş.bebğini kucağına.bu uyuşma işini netten çok araştırdım.sinir sıkışması falan diyor.gebelikte ilacı da yok.damarlar genişlediği için oluyormuş hamilelikte.korkum doğumdan sonra geçmezse diye.şu halde yavrumu kucağıma bile almam zor olacak.çok uyuşuyor ellerim çok.inş.geçer.:Saruboceq:

Aynı sorun bende de var maalesef ben fizik tedavi servisinde hemşire olarak çalışıyorum karpal tunel sendromu yaşadığımız şeyin adı benimde ödemim çok az kilo desen hiç almadım ama maalesef yaşıyorum bu sorunu doktor el istirahat splinti(bileklik) yazdı el bileğini sabit tutmak için fazla hareket ettirip zorlamamak gerekiyormuş yani uyuşma olduğunda hareket ettirmek yerine sabit bir şekilde tutmak lazım normalde el bileğinden yapılan iğnelerle geçiyor ama hamile olduğumuz için bize uygun değil..

Doğumdan sonra kısa bir süre içinde kaybolduğunu söyledi doktor umarım doğumdan sonra şikayetlerimiz geçer..

Herkese sağlıklı bir doğum diliyorum a.s.

senin ne güzel çok az kalmış doğuma.sağlıkla alırsın inş.bebğini kucağına.bu uyuşma işini netten çok araştırdım.sinir sıkışması falan diyor.gebelikte ilacı da yok.damarlar genişlediği için oluyormuş hamilelikte.korkum doğumdan sonra geçmezse diye.şu halde yavrumu kucağıma bile almam zor olacak.çok uyuşuyor ellerim çok.inş.geçer.:Saruboceq:
canım bizim topiktede yazmışsın geçen gün yazacaktım buradakine cevap verim dedim benim ilk hamileliğimde başıma gelmişti doğumdan sonrada devam etmişti 2 yıl uyşmayı çektim daha sonra dr gittim sinir sıkışması var dediler onuda bir test yapıyorlar elinin heryerine iğne saplıyor daha sonrada elektirik dalgaları veriyorlar anca öyle anlaşılıyor yani dr bakınca karar veremiyor ameliyattanda başka çaresi yok ben elimden 2 kez ameliyat oldum ilk ameliyatım başarısız oldu yeniden tekrar etti sorunlar 2 , gayet iyi oldu araştırdılar tamamen hamilelikte meydana gelmiş
seninki inşallah geçici olur ama doğumdan sonra devam ederse hemen git derim dr ilerlemeden geçmiş olsun a.s.

canım bizim topiktede yazmışsın geçen gün yazacaktım buradakine cevap verim dedim benim ilk hamileliğimde başıma gelmişti doğumdan sonrada devam etmişti 2 yıl uyşmayı çektim daha sonra dr gittim sinir sıkışması var dediler onuda bir test yapıyorlar elinin heryerine iğne saplıyor daha sonrada elektirik dalgaları veriyorlar anca öyle anlaşılıyor yani dr bakınca karar veremiyor ameliyattanda başka çaresi yok ben elimden 2 kez ameliyat oldum ilk ameliyatım başarısız oldu yeniden tekrar etti sorunlar 2 , gayet iyi oldu araştırdılar tamamen hamilelikte meydana gelmiş
seninki inşallah geçici olur ama doğumdan sonra devam ederse hemen git derim dr ilerlemeden geçmiş olsun a.s.

yapma ya..inş ameliyatlık bi durum olmaz.sanada geçmiş olsun cnm.ne güzel iyileşmişsin.benimki güngünden kötüye gidiyor.daha 1 aydan fazla var doğuma.geçmezse giderim dr.a.şimdi hamilelikten dolayı tedavi olamayacağımı bildiğim için gitmedim.ne dr.una Gitmem gerekiyor cnm.

slm kızlar benim 3 aylık bi bebişim var ve bende hamileyken bide 20.haftada yşamıştım bu sıkıntıyı.karpal tünel deniyo.malesef hamilelikte hiç bi tedavisi yok.benim iki elimdede vardı doktor bileklik önerdi kullandım ama hiç fayda göredim.kaşık bile tutamıyodum.dayanılmaz acılar çektim.ama allahtan hamileliğim 30.haftada sona erdi erken doğum yaptım.doğumdan snr 2 ay daha daha az şiddette ve aralıklarla devam etti şikayetlerim ama allha şükür geçti şimdi.dünya varmış diyorum.çekilir çile deil allah yardımcınız olsun

kızlar selam,

daha önce bu konuda bazı şeyler yazılmış ama hiç birinde çözüm olabilecek birşeyler göremedim ben.bileklerde ve ellerde gece ortaya çıkan uyuşmalar beni iki gündür çok rahatsız ediyor uyuyamıyorum iki saatte bir sırayla bir sağ elim bir sol elim uyuşuyor ağlıyorum dayanamıyorum artık kalkıp dolaşıyorum banamısın demiyor sabah kalkınca bile devam ediyor.34+3 oldum..zaten gece uykuları sorun olmaya başladı birde bu durum olunca gece olsun istemiyorum hiç :1no2:
doktoruma geçen sefer sordum kilo aldığın için ödem yapıyor vücut dedi normalmiş ama dayanılır gibi değil.salı tekrar gittiğimde sorucam ama bunun bir çözümü yok mudur kızlar??

canım çok geçmiş olsun, ben de aynı şiddette çekiyorum bu acıyı, b12 benexol vitamini verdi doktorum, şimdi daha iyiyim geçmiş olsun

X