Anne sütünü ne ile vermeliyim:(

asase

Guru
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2009
61
18
43
Arkadaşlar Eylülde göreve başlıyorum,bebeğim 3 aylık,emiyor,anne sütünü sağıp bırakmayı düşünüyorum.biberon verirsem alışır beni bırakır diye korkuyorum,kaşıkla hep dökülüyor,yutkunmayı henüz bilmiyor.Sizce ne yapmalıyoım biberon versem beni emmeyi bırakır mı?Allah'ım ne kadar zor,bunları yazarken bile gözlerim doluyor.

kaşıkla verdiğinde içtiği sütün yarısını bile bitiremez, aç kalır.
ben bebeğim doğduğundan beri sağarak veriyorum, hiç emziremedim.
biberona alışıp seni bırakma ihtimali var ama biberona alışan bebekler bile hiç olmazsa geceleri annelerini emebilir diye düşünüyorum.

ben de eylülde başlıcam canım ama malesef bebeğim bberon almıyo. bence alıyosa kesinlikle biberonla ver. seni unutmasını istemiyosan dr browns marka kullan. akışı az çünkü. büyük delikli alırsan içmek kolayına gider ve memeyi unutabilir.okuldan gelince tüm gün emzirirsin. sadece sen okuldayken biberon alır keşke benim bebeğim de biberonla içebilse.

benim ikizlerim hem emiyorlar hemde biberonla anne sütü ve mama (ikiz oldukları için takviye gerkti) içiyorlar. Aventin biberonları çok güzel hem gaz yapmıyor hemde emme refleksine yakın hareketlerle mamayı içebiliyor. bizde başlarda kaşıkla içirdik mamayı ama yarısını döküp aç kalıyorlardı...

eğer sağıp vereceksen sonuçta anne sütü almaya devam etmiş olacak. memeni unutmaması içi ise avent marka bibeonu öneririm. anne memesine en yakın biberon.
benim bebeklerim hem biberonla süt içiyorlar hemde emziriyorum.
yanlarında olduğun sürece emziririsin böylece memeni unutmazlar.

dr browns biberonu nasıl acaba ben onu alacaktım ama siz böyle yazınca fikrim değiştii

dr browns biberonu nasıl acaba ben onu alacaktım ama siz böyle yazınca fikrim değiştii

1.5 aydır günde bir kez dr. browns biberonu ile mama veriyorum, halen emiyor.

Avent bizde daha fazla gaz yaptı dr.browns a kıyasla.

Bir de bebeğin biberonu tercih etmesinin tek nedeni daha kolay emmesi değil, meme ucu karışıklığı denilen birşey var. Biberon memesini emme biçimi ile anne memesini emme biçimi farklı bebeklerin (ağızlarında tutuşları). Eğer anne memesini emme biçimini öğrenemeden biberon verirseniz, biberonu tercih etme ihtimalleri daha fazla oluyor. O nedenle en az 6-7. haftaya kadar beklenmesini öneriyorlar biberon için. Ondan sonra ikisini de öğreniyormuş.

Arkadaşlar 2.bebegim oldu 6 aylık artık anne sütünü ne ile vermeliyim diye tereddutum kalmadı bebek 3 aydan küçükse kaşık la 3 aydan büyükse fincanla yudum yudum veriyoruz.ilk başlarda çok dökülüyordu 10 gün sonra yuzde 90 ını içmeye başladı simdi 6 aylık yuzde 99unu içiyor. Hatta eline alıp kendisi icmeye calisiyormus bakıcı söylüyor. Kilo alımında hiçbir sıkıntı yok. Allaha Şükür

Biberon la uğraşmaya hic gerek yokmuş çay bardağı ile benmari usulü ısıtıyorum ağzı biraz daha bebeğe uygun Türk kahvesi fincanim var onunla bir iki yudum şeklinde veriyirum.bebek biberona alışır beni bırakır stresi yok.sayamayacagim daha bir cok avantaji var.herkese tavsiye ederim.

Canım bence biborana alışmaz korkma çünkü anne göğsüne yakın ucu olan üzerinde kolik önleyici yazan biberonlar mevcut piyasada bunların özelliği sütü az akıtması ben oğluma sinirden memeyi tutmadığı zaman sağıp biberonla veriyorum kullandığım marka weebaby kolik önleyici biberon çok şükür bi bırakma durumu olmadı zaten bırakmalarının sebebi biberondan fazla süt gelirse memeden az geldiği içinmiş anne göğsüne yakın olması o sebeple önemli

X