hamilelikte turşu tüketimi

elmadag

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2009
58
2
15.haftalık hamileyim.Bulantı sorunum yoktu.Bazı Yiyeceklere karşı tiksintim var iştahsızım bu durumum hala devam ediyor.İştahımı açtığı için turşu yiyorum yemeklerle birlikte çok olmamasına dikkat ederk.Sizce bunun bir zararı olurmu?aynı durumda olanlar varmı benim gibi:kedi:

bende de tiksinti var bu yüzden aynı durumdayım birşey yiyemiyorum kilo verdim.turşunun bir zararı olacağını sanmıyorum zaten hamileler genellikle turşuya aş erer.zaten fazla da yemiyormuşsun.bence bir sorun yok ben de severim turşuyu.

canım ben 21+5 günlük hamileyim hala iştahsızım ne yazık ki.turşunun bir zararı olduğunu sanmıyorum ama yinede dr sor istersen.ben vitamin haplarını kullanamıyordum 2 gündür zorlada olsa içtim o haplar iştah açıyor ama hala canım birşey istemiyor sadece çok acıkıyorum ve zorla birşeyler atıştırıyorum.

Ben de bulantı nedeniyle herşeyi yiyemiyorum. Ama turşuyu çok rahat yiyorum. Ve sık sık canım istiyor. Tuzlu olduğu için ödem yapar diye duymuştum ama inşallah bir zararı olmaz. Çünkü çok severek yiyorum

Ben de bir zararı olacağını sanmıyorum. Mide bulantısı yüzünden hergün limon yiyorum ben de. Ne yapayım iyi geliyor.

nefsinizi köreltecek kadar yerseniz bişey olmaz. ama fazla tüketildiğinde içindeki tuz oranından dolayı tansiyon problemi yaşabilirsiniz ki buda gebelikde çok çok önemli birde fazla tüketildiğinde vücutta şişme oluyo su tutumu yani.

selam kızlar ,hamile kaldığım anda doktorum ilk olarak tuz,bahart ve turşu,ve kafeinli asitli içecekler yasak dedi..şuan doğuma 1 ay kaldı ,çok şükür ağzıma bile koymadım yemedim bunları ..
çoğu hamile arkadaşlarımın doktoru yasaklamamış ve yiyorlardı ama son aylara doğru elleri ayakları hatta yüzleri bile şişmişti..
çok şükür bende böyle bir sorun olmadı ,ben bunu tuz tüketimize bağlıyorum,
turşudada fazlasıyla tuz var
bence canınız çok çok çektiyse birazcık yiyin ama çok tüketmeyin derim sağlıklı bişey değil bilginiz olsun..

ben daha önce bir bebeğimi kaybettiğim için bu hamileliğimde 3 doktorum var 2 si uzman 1i prof.
3 doktorumda bana turşu zararlı dedi..

kızlar ben turşu ,limon yiyorum.bir zararı olmaz diye düşünüyorum.çünkü doktorum yasaklamadı.her şeyin fazlası zararlı zaten.gene de dikkat etmek lazım

canım herşeyin oldugu gibi turşunun da fazlası zararlı. asit var sonuçta. az yersen bir sıkıntı olacagını sanmam.

canım herşeyin oldugu gibi turşunun da fazlası zararlı. asit var sonuçta. az yersen bir sıkıntı olacagını sanmam.

tabiki herşeyin fazlası zarar ,
turşu da asit ve tuz oranı fazla.. anneye zararı olur diye yasaklıyor bazı doktorlar,ödem ,şişlik oluyor ya onları tetikliyor diye ..
yani sonuçta yemek gibi tabak tabak yemeyin tabiki ,çok canınız çekerse bence birazcık yiyin bence ..tuz hiçbir hamile için yararlı bişey değil ama bu arad bunuda söyleyeyim.

BENİMDE CANIM DÜNDEN BERİ ACAYİP TURŞU İSTİYOR...delikafadulden AZ ÖNCE 1 TABAK TURŞUYU MİDEYE İNDİRDİM.İÇİNDE LAHANA VAR...LAHANA TABİKİ ÇOK FAYDALI BİR SEBZE...EVET TUZUN ZARARI OLDUĞU GİBİ YENMESİ GEREKTİĞİNİDE BİLİYOR MUSUNUZ?
ÇÜNKÜ TUZDAKİ İYOTA HAMİLELİK DÖNEMİNDE ASLINDA DAHA FAZLA İHTİYACIMIZ VAR VE BEN BİRÇOK DOKTORDAN DUYDUĞUMA GÖRE TUZ VÜCUTTA SU TUTSADA MUTLAKA YENMESİ GEREKİYOR...BU KONUYU İNTERNETTEN ARAŞTIRMANIZI TAVSİYE EDERİM...:1rolleyes:

yemekleri standart tuzda yersek sorun yok aşırı tuza kaçmamak gerek ben normal tuz tüketimim yapıyorum amaaşırıya asla kaçmıyorum hiçte şişliğim yok şükür yüzüğüm ilk günkü gibi misal ne ayaklarım şiş aynı ayakkabılarım oluyor .ama her konuda kendimi frenliyorum ekmek şeker özellikle bide aşırı tuz kısıyorum.turşu yedim yemedim desem yalan olur ama hep sınırlı zararının aşırı tükenmediği sürece zararı olduğunu düşünmüyorum

Arkadaşlar ben de 2,5 aylıkken turşu yedim ama 2 tabak suyuyla birlikte (herkese uyarı olsun die yazıyorum) senmisin onları yiyen sabaha kadar kaşındım ve yüzüm gözüm şişti 3 gün evden çıkamadım böbrekler fazla tuzu süzemiyorlarmış :bbo: şimdi canım çok isterse bi ısırık alıyorum onun yerine limonu tercih ediyorum hihoyyyt

burayı bulduğum iyi oldu acayip turşu krizlerine girmeye başladım neyseki tabak tabk yemiyorum tadımlık 1-2 parça alıyorum ağzıma
ama bazı arkadaşların drları yasaklamış bazıları yasaklamamış kafamda karıştı yani

hamileliğin son döneminde tansiyon ödem ve preeklampsi tehlikesi yüzünden fazla tuz zararlı. tadımlık 1 2 tane yemenin zararı olmaz eğergün içinde çok fazla tuz tüketmiyorsanız. tuza dikkat edin:ecrin_bebek:

bende 2 tatlı kasesi yedim biraz önce suyunuda içtim çok canım çekti kızmı doğurcamki ye ekşiyi doğur ayşeyi demişler

X