İstenmeyen Tüylere Limon Tuz Karışımı

ladygeorgia

perikızı
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2009
1.762
74
LİMON TUZ KARIŞIMI : Tüyler, ağda veya epilatör ile temizlendikten hemen sonra, gözenekler açıkken limon tuz karışımını temizlenen bölgeye sürülüyor. Bu işlemin tüy köklerini yaktığı, tüyleri azalttığı ve hatta zamanla tüyleri yok ettiği iddia ediliyor.

TUZ : Tüylü bölge ağda veya epilatör ile temizlendikten sonra tuzun içine çok az su koyup karıştırın. Hemen temizleme işleminin arkasından tuz su karışımını sürün. Tuz kıl köklerini yaktığından tüyler azalacak ve zamanla yok olacak, şeklinde bir öneri.

Denemek isteyenlere duyrulur.

alıntı

bunu bi yerde okudum ve sizinle paylaşmak istedim arkadaşlar
bana mantıklı geldi ve deneyeceğim
:sm_cool:

5 senedir uyguluyorum çokta memnunum azalma oldu ama hala var tabiki
umudum epilixir :)
takibindeyim :))

Gutto, depileve, bioderm, lazer, Allaha dua ediyorum. yani her türlü yöntemi denedim şu tüylerden kurtulmak için, bide limon-tuz deniyeyim kaybedilecek birşey yok (tüyler dışında tabi)

Bu gece ağda yönteminden sonra bacaklarıma direk uyguladım yıkamadan daha etkili yazıyordu bu sitede.
Bakalım neler olacak tuzunu mu bol koydum acaba ben felaket derecede yandım..Ama etki edecekse devam etmeye değer..

ya ben bu siteden neler öğrendim böyle yahuu:KK42::KK42::KK42: saclarımı bemiksledim kıllarımdan acısız kurtulma yöntemleri buldum ve simdiii bana onları azaltıcak yöntemler sunuyorsunuz süper yaaaaaaaaa süpeeeeeeer nasıl mutluyum yaa anlatamam:KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:

kızlar peki bu liomun suyu kızartma, tahriş etme gibi bi şeyler yapıyor mu? yoksa onlara daha mı iyi geliyor?

acaba bu genital bölgede kullanılır mı??yani her yerinde olmasa bile üst kısımlarında mesela...

eveeet, bunca zamandır okuduğum bildiğim bişey olan limon tuz olayını ilk kez denemiş bulunmaktayım. sözde lazer epilasyona gittim, bitmek bilmiyor bunlar. şimdi makinayla aldım ve karışımı uyguladım. birazcık yanma oldu. yarım saat sonra yıkadım. gelişmeleri bildiririm :)

bende denicem. limon kararmayıda önlüyormuş zaten.
şuda varki ağda yaptırdığım her kuaför ve güzellik uzmanı 1 saat (güzellik uzmanı 5 demişti) su değirme diyor. ama geçen gittiğim sorun olmaz sonucta yag suruluyor dedi. hic anlamadım diğer 2sinin neden öyle dediğini

Bu yöntemi ben bir süre kollarım da kullandım...Etkisini gördüm mü gördüm sanırım azalma ve seyrelme var..
Ama şuan yapmıyorum üşeniyorum sanırım :101:

Son düzenleme:
Arkadaşlar lütfen bu tuz limon karışımını denemeyin deli misiniz leke olur beyaz beyaz vitiligo rahatsızlığı gibi.Öyle kalır çok üzülürsünüz.Ayrıca tuzun tehlikeli etkisi olabilir kanser bile yapabilir çok yakıcı bir madde..Doktoruma sordum kesinlikle yapmayın dedi!Lekeler illa o an olmaz sonra da olabilir...:KK45:

Arkadaşlar lütfen bu tuz limon karışımını denemeyin deli misiniz leke olur beyaz beyaz vitiligo rahatsızlığı gibi.Öyle kalır çok üzülürsünüz.Ayrıca tuzun tehlikeli etkisi olabilir kanser bile yapabilir çok yakıcı bir madde..Doktoruma sordum kesinlikle yapmayın dedi!Lekeler illa o an olmaz sonra da olabilir...:KK45:

bacım çok doğru dedin başka bi başlıkta yazmıştım limon yüzünden başıma geleni aynı dediğin gibi yüzümde ufak lekeler oluştu ama şükür şimdi daha ii

Son düzenleme:
baskasında yan etkisi olur mu bilemem tabii

ben 1,5 aydır limonu tuzu deniyorum bacaklarımda hiç tüy kalmadı..koltuk altındakilerde de %60 azalma var alıyorum epilasyon aletiyle hemen sonra bi limonu sıkıp içine iki tatlı kasığı tuz döküyorum sürüyorum .. tüyler çıktıkça aldım hep 6-7 keredir deniyorum bunu bikini bölgesine de denemiştim ama makineyle kökünden almak çok zor çok acıtıyo biraz alıp sürmüştüm aldığım kısımda hiç tüy çıkmadı ama işte bikini bölgesindeki tüylerin kökü kalın olduğundan alırken kanıyo bile ..koltuk altımdakiler de bitince gidip gerekirse kuaförde ağda yaptırıcam (şayet ben kuaförde aldıramıyorum çekiniyorum) bikini bölgesine üstüne de limonu tuzu sürücem büyük bi dertten kurtulmus oluyoruz kızlar :KK70: yüzyılın icadını bulmusuz var mı daha ötesi? :KK70:

lİMON TUZ KARIŞIMI İSTENMEYEN TÜYLER İÇİN BİR ÇÖZÜMMÜ ?
Son dönemlerde sıkça duyduğum bir şey var. İstenmeyen tüyler için limon-tuz karışımı veya sadece tuz.
LİMON TUZ KARIŞIMI : Tüyler, ağda veya epilatör ile temizlendikten hemen sonra, gözenekler açıkken limon tuz karışımını temizlenen bölgeye sürülüyor. Bu işlemin tüy köklerini yaktığı, tüyleri azalttığı ve hatta zamanla tüyleri yok ettiği iddia ediliyor.
TUZ : Tüylü bölge ağda veya epilatör ile temizlendikten sonra tuzun içine çok az su koyup karıştırın. Hemen temizleme işleminin arkasından tuz su karışımını sürün. Tuz kıl köklerini yaktığından tüyler azalacak ve zamanla yok olacak, şeklinde bir öneri.
Denemek isteyenlere duyrulur. Ama deneyen bir kaç kişiden duyduğum kadarıyla, çok etkili bir yöntemmiş.

X