Hamilelikte mide bulantısı azaltmak için!

sakın sea banta para vermeyin kızlar gram işe yaramıyor ben acayip ağır bir bulantı dönemi geçirdim ve eşimi bunu bir umutla gitti kadıköy tepe nautilustaki eczaneden aldı ve sıfır yani hiç ama hiç bir işe yaramadı uyduruk bişey

• Beğen
Reactions: iiz
ve size 3ay sürekli kusan ,kusmaktan boğazı kanayan ,hemen hemen hergece acillik olan ,hastanede yatan,sürekli serum yiyen ve 8kilo veren biri olarak şunu söylüyorum

bunun bi çaresi yok yok yok ,ağlaya ağlaya bu 3ay bitecek sonra normale döner yersiniz 1ayda sabah safrası çıkarırsınız ama oda iştahınızı etkilemez uyanır uyanmaz kusar sonra kahvaltıya oturursunuz

bide sık sık azaz yiyin mide boş kalınca daha kötü oluyor sıvı bol tüketinki kusarken zorlanmayın
ondan sonrası süper vallahi ben düzeldiysem herkes düzelir

son iki kontrolümde 4er kilo aldım ve 58kiloya çıktım

kızlar 5.aydan itibaren kapıları bile yiyeceksiniz
biraz sabır bol boldua

slm kızlar ben de aynı dertten muzdaribim.9.haftam ve ölüyorum bulantıdan.2 gündür yataktan cıkmadım kayınvalidem yapıor tüm işleri yemekleri ama yine de cok kötüyüm.dün gece 4 te uyandım sabaha kadar 4 kez istifra ettim.metpamid die bi ilaç kullanıyrm biraz işe yaradı ama tam deilsenağlamabebeğe bi zararı olmaz inş.hangi durumlarda hastaneye alırlar biliyor musunuz?:bbo:

ya benım cektıklerım arkadaslar 7 haftalık hamileyim her gun bulantı her sabah şiddetli kusma mahvoldum ıcım dısıma cıktı yemek yemeye korkuyorum yağsız tosttan baska bıısı yıyemez oldum:KK43:cok cok asırı kötu gecıyor her gunum ısgence gıbı sabah kusma gunduz bulantı sureklı yatıyorum ve bırde basımda cok kötu arıyor metpamid diye ılaca basladım bakalaım eğer buda ıse yaramazsa serum taktıtıp hastanede yatmayı dusunuyorum allah herkese sabır versın benım annemde aynı benım gıbıymıs ona cekmısım doktorum söyledı genetık dedı ben ne yapacağımı sasrdım sımdı bile bulanıyor mıdem her yemekten tıksındım bir çözümü olan varsa lutfen yazsın sewgiler sabırlar

sakın sea banta para vermeyin kızlar gram işe yaramıyor ben acayip ağır bir bulantı dönemi geçirdim ve eşimi bunu bir umutla gitti kadıköy tepe nautilustaki eczaneden aldı ve sıfır yani hiç ama hiç bir işe yaramadı uyduruk bişey

Evet ya aynı hatayı bende yaptım. Bulantılarım çok kötüydü belki işe yarar dedik ama hiçbir işe yaramadı. kesinlikle para harcamayın, tam bir fiyaskooo ....

Ben bu hafta doktoruma danıştım, hamilelikte mide bulantısını yok etmenin maalesef mümkün olmağını söyledi. Ama yemek yiyemiyorum diye üzülmememiz gerekiyormuş, o gıdasını alır sen kendine dikkat et dedi. Bana birde mide yanmalarım için gaviskon şurubu önerdi. Yaklaşık 3 gündür kullanıyorum ve şimdi midem biraz daha rahat. Eğer çok rahatsızlığınız varsa mide bulantılarından, doktorunuza danışarak Gaviskon Şurup ve Rennie çiğneme tabletini kullanabilir siniz. Ama doktorunuza mutlaka sorun kızlar...

merhabalar kızlar bende 7 haftayi geciyorum ama bunaltilarim cok kotulesti gece 5 te kalkip bas agrisindan mide bunaltisindan agliyorum bisi yiyemiyorum canim yemek istiyo ama korkuyorum hic cekilmiyo bu sıcakta birde ne yapicaz biz boyle mafoldumben

merhabalar kızlar bende 7 haftayi geciyorum ama bunaltilarim cok kotulesti gece 5 te kalkip bas agrisindan mide bunaltisindan agliyorum bisi yiyemiyorum canim yemek istiyo ama korkuyorum hic cekilmiyo bu sıcakta birde ne yapicaz biz boyle mafoldumben

Geçmiş oklsn cnm yazını okunca kendimin hatırladım.gececek inşallah benim 5. ayda gecti.inş o kadar uzun sürrmez.bende aglardım sabahlara kadar.Allah yardımcın olsn.hayırlı hamişlikler:CüvCüv:

bende ölüyorum kızlar kendimden tiksindim kokulardan nefret ediyorum bunalımdayım......

bende aynıyım arkadaslar 8 haftayı bitirdim ama hergün kus kus içim dısıma cıktı doktorum hiçbi ilaç kullanmanı önermiyorum dedi napcam bilmiyorum inş gecer

yaaa ben çok kötü durumdayım arkadaşlar mide bulantısı öldürüyor beni... ne mutfağa girebiliyorum ne yemek yapabiliyorum direk kusmaya yelteniyor midem ama yemek yerken sorunum yok sorunum yapma mevzusunda :) ramazan günü kocacığıma yasık doğru dürüst ne sahur yapabiliyor ne iftar :KK43: elma yiyorum sürekli o biraz rahatlatıyor.. sarı leblebiyi de deneyebilir arkadaşlar.. bunların etkisi kişiden kişiye değişebilir..

21. haftamdayım daha yeni yeni azalıyor .özellikle sabahları öğlene kadr artık 5-6 kez çıkarttığımı bilirm hatta kreker yemketen artık krekeri görmek dahi istemyorum çok kötü iş yerine gelirken metrobüslerde az kötüleişip inmedim onun için hepimiz için hakkımızdan hayırlsıı ...aman bnde başlamadı diye yazan arkadaşlarıma seslenyorum lütfen mümkünse zaten başlamasın dua edin .

kızlar 15. haftadayım ama bulantılarım hala var. artık yemeklerden nefret eder oldum.yemek lafından bile.aklıma gelince nefesim daralıyor..kendimi sürekli aç hissediyorum ama elime bişi alınca da yiyemiyorum.mide ekşimesi de var...çok zor.umarım 4. ay bitince geçer..........

herşeyi denedim. sabah kalkmadan kraker leblebi.........ama onları da kustum. sonra da yiyemedim hiç.uyuyamıyorum ki gündüz hele hiç...baş ağrısı ve bulantı uyumuyor.sürekli açsınız nasıl uyuyacaksınız?dramamine işe yarıyordu biraz ama doktor da kulanma artık dedi..üf.........

dün doktora gittim arkadaşlar.. bebişimi görmek için daha 15 gün beklemem gerekiyormuş ama keseyi gördük.. doktora mide bulantılarımdan bahsettim kendine şükret hastanelik olanlar var dedi:KK43: bana bi ilaç verdi yemeklerden yarım saat önce içmem gerekiyormuş.. bir de sıvı yiyecekler tüketme, yemeklerin katı yiyeceklerden oluşsun, galeta- kırıkkırak-bisküvi ye dedi.. bir de yemek sırasında su içme yemeklerden yarım saat 1 saat sonra su iç dedi diğerleri değil de beni en çok bu zorluyor :) bakalım bunları uygulamaya başlayalı daha 2 gün oldu biraz bulantılarımda azalma var ama çok farkedilecek gibi değil.. umarım bu durumdan müzdarip olan bizler en kısa zamanda normale döner ve hamileliğin keyfini sürmeye başlarız :)

benim bebişimde 6 haftalık mide bulantılarım vardı 1 haftadır ama 2 gündür çok fenayım kusuyorum habire bi yudum su içsem bi tane zeytin yesem onu bile kusuyorum hafifler mi hep böyle olcaksa açlıktan ölecem yaaaaaa korkumdan bişeyde yiyemiyorum :KK43::KK43::KK43::KK43:
yine de bebişimin canı sağ olsun çekeriz napalım :ecrin_bebek:

canlarım bulantıya iyi gelen gıdalar tuzlu ve ekşi gıdalarmış.şimdi kanal 1 de tvde anne olunca anladımda ki doktor kaan kocatepeyi dinledim... o söyledi..ayrıca ilk 3 ayın içinde kilo almamaya dikkat edilmesi diğer aylardada tuzlu çok aşırı tüketmemeye dikkat edilmesi gerekiyormuş.bide midenizde yanma varsa bu bebeğin saçlı olduğundan değil reflü olabileceğindenmiş..dinlediklerim arasında bunlarda vardı..isterseniz tekrarını programın bide siz seyredin.hemen hemen 9 aylık oluşan bütün sorulara bugün cevap verdi..

bulantı ve kusmanın geçmesi için zaman gerekir,lakin insana hiç bitmeyecekmiş gibi geliyor.sabah uyandığımda zorla bir adet kayısı bir adet inciri,üzüm ve iki adet ceviz (omega 3, bebek için) yiyorum.bu arada önceden çok unutkandım,şimdi bunları yemeye başlayalı kayboldu unutkanlığım.1 bardak ılık su içiyorum.yemekte o kadar seçici oldumki ne yiyeceğimi bilemiyorum.hamile olduğumdan bu yana tatlıdan neftret ediyorum.oysa tatlı krizlerim vardı öncesi.tuzlu ve ekşi yiyorum bu aralar.ama tuz yakıyor mideyi.salça,soğan,sarımsak,domates ,et ,süt yoğurt ve bir sürü şey aklıma geldiği andan itibaren başlıyorum kusmaya.eşim dalga geçiyor,söyleyincedemi başlıyor diye.en çok tat almayı özledim.tat alamıyorum yiyeceklerden.mafoldumben

bende 2. bebegime yeni hamileyim sizlerin yazılarıınızı okuyunca önceki hamileliğim geldi aklıma heralde kimse benim kadar olmamaıstır cünkü ben cevremde görmedm.
benim kusma ve bulantılarım gece gündüz olurdu yani gece hiç uyumazdım.
3 ay cektim 4. aya girene kadar ne yapsam fayda etmedi yatalak oldum annem baktı bana..
en son hastanede 8 şişe serum yedim ondan sonra düzeldim..
şimdilik bulantılarım baslamadı bakalım ne yapcam cocuga bakabilcek miyim.
çok zor ya inşl... kolay gecer bulantım fazla olmaz

16. haftam bitmek üzere ve bulantıdan muzdarip olan midem artık sistemli bulanmaya başladı :lepi: sabahları kalkar kalmaz eğer mutfağa girersem ve o halde kusmazsam bütün günüm rezil oluyor.. 1 - 2 saat oyalanıp öyle mutfağa girersem bulantım olmuyor.. sanırım benim zorum mutfakla ve yemekle :) bir de kendi yaptığım yemekleri yemekte zorlanıyorum onun yerine salata ya da ekmek arası yiyorum.. kuru yiyecekler biraz daha mideyi bastırıyor. ilaç kullanıyordum yaklaşık 2 haftadır hiç içmiyorum ve gayet iyi sayılırım hatta son 1 haftadır hiç bulantım yoktu bugün biraz daha arttı.. aç olduğum zaman midem bulanıyor o yüzden boş bırakmamaya çalışıyorum..

X