Idrarda keton ve protein varlığı ne anlama gelir

20. gebelik haftasından önce preeklempsi(gebelik zehirlenmesi) pek beklenen birşey değildir.eğer idrar yolu enfeksiyonuna bağlı gelişmemişse böbrekle ilgili bir sorun olup olmadığını araştırmak için bir nefroloğun değerlendirmesi gerekir.

Canım kusuyor musun?
Eğer keton pozitifse, bu vücudunun beslenemediği ve yıkıma geçtiğini, protein yıktığını gösterir. Bebek için zararlıdır ve acilen hastaneye yatman gerekir... Ben kustuğum için aynı durumda 1 hafta yattım... Allah yardımcın olsun. Kusma.
Bende dun cok kotuydum.. kusuyordum ne yersem ama bastirsin diye cizi yedim onu bile cikardim.. gece acile gittik bi serum verddiler tahlil yaptilar keton pozitif cikti.. doktor su icmemi soyledi usuttugumu soyledi geri geldik serumdan sonra.. hastaneden ciktim yolda kusmalatim devam etti. . Bebek de sikinti yoktu cok sukur. Hala evde yatiyorum

Bende de keton çıktı. Bebeğe birşey olmaz ama vücudun yağ yakmıyor kaslarını yakıyor dedi. Yeteri kadar da su içmiyormuşum ki sudan tiksindim. Biraz maden suyu içiyorum sadece. Geçen pazar serum takıldı.

X