Idrarda keton ve protein varlığı ne anlama gelir

elmadag

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2009
58
2
Bugün sağlık ocağında idrar tahlili yaptırdım keton ve protein pozitif çıktı .Arkadaşlar aynı durumu yaşamış veya ne anlama geldiği konusunda fikri olan varmı?sonucu yarın göstereceğim ama çok canım sıkıldı şeker negetif çıktı.bu yetersiz beslendiğim anlmına mı geliyor acaba netten baktığım kadarıyla şimdilik böyle bir sonuca ulaştım ketonla ilgili olarak.

canım ketonu bilmiyorum ama proteinin pozitif çıkması çok ii bişi değil .preeklemsi sonucu çıkabiliyor. sen muhakkak en kısa zamanda dr una sonuçlarını göster .

Canım benim bir önceki gebeliğimde keton oluşmuştu.Doktor bana iyi beslenmediğimi söyledi.Annedeki vitamin depolarının yıkılmaya başladığı anlamına gelirmiş.Yiyemiyorum dediğimde ise az da olsa yemek zorundasın demişti.Bence beslenmene dikkat et.... Doktorun en iyi açıklamayı yapacaktır geçmiş olsun canım...

Bugün sağlık ocağında idrar tahlili yaptırdım keton ve protein pozitif çıktı .Arkadaşlar aynı durumu yaşamış veya ne anlama geldiği konusunda fikri olan varmı?sonucu yarın göstereceğim ama çok canım sıkıldı şeker negetif çıktı.bu yetersiz beslendiğim anlmına mı geliyor acaba netten baktığım kadarıyla şimdilik böyle bir sonuca ulaştım ketonla ilgili olarak.

Canım kusuyor musun?
Eğer keton pozitifse, bu vücudunun beslenemediği ve yıkıma geçtiğini, protein yıktığını gösterir. Bebek için zararlıdır ve acilen hastaneye yatman gerekir... Ben kustuğum için aynı durumda 1 hafta yattım... Allah yardımcın olsun. Kusma.

bende keton çıkmasını bazen bazı hastalarda ac karınna su içmeden yaptırdıkları idrar tahliline baglıyorum tekrarlanması gerek bence

canım karnın aç ise keton pozitif çıkabilir bu o kadar sorun değil cnm
protein varlığı pek ii değil
yeterli su içmediğini gösteriyor bol bol su iç
şeker negatif çıkmış ise normali o zaten negatif olmalı
yoksaşeker hastası olursun
endişe etme cnm öenmli değil bunlar
heee unutmadan ben bütün bu tahlilleri yapan bir laboran olarak cevapladım cnm sorunu

keton bilmiyorum ama protein önemli bir an evvel doktorunla görüş istersen.benim 20.haftada aşırı şişliklerim ve kilo alma olayı ortaya çıkınca idrarda protein olup olmadığını kontrol ettirdi doktorum.yüksek tansiyon anlamına geliyor diye biliyorum..korkma şimdiden..yine de en iyi açıklamayı doktorun yapacaktır..

keton az su içtiğinin göstergesidir tatlım ve zararlı bir maddedir. bu yüzden su alımını arttırmalısın.

öncelikle cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim hepinizin yazdıklarını okudum ve fikir edinmeme yardımınız oldu.Bugün sonucu gösterdim i.Hamilelikte olabilir , normal , bol su iç dediler.Ama ben zaten günde en az 3 lt su içiyorum.Hem de testi tok karnıma yaptırdım sorarak farketmez aç tok demişlerdi testi yaparken.Artık bir de dr uma da sorarım .Gerçi sağlık ocağında , özel doktordan daha fazla ilgileniyorlar bu da beni şaşırttı ayrı konu:1no2.Bu arada kusma yok ben de sadece iştahsızım zorl yemek yiyorum.Meyve yiyebiliyorum bol bol.

Benim kızımın idrar tahlilindede keton çıktı.Ama diğer verilerde birşey çıkmadığı için doktor önemli demedi.ıDrar yolu enfeksiyonu geçiriyor olabilirmi acaba.Çünkü böbreğinde kaçak var ve idrar yolu enfeksiyonu geçirmemiş olması gerekir.

benim hamileliğimin başından beri bu keton ve protein surekli çıkıyor.Üstelik sadece buda değil.olmaması gereken hersey var.lökosit bile 16-17lerde cıktı.hatta leu die bir değerimde 150 civarı.antibiyotik kullanıyorum su an ve kasıklarımda ağrım var sürekli.Yinede çok takmamaya çalışıyorum.doktor kontrolundeyiz sonucta.düzelmeyecek ciddi problemler değil bunlar.Dikkat etmek ve bol su içmek çok önemli...

Bende de keton çıkmıştı.Açlıkla ilgili ilk aylarda bişi yiyemiodum midem bulandığı için.Tahlil yapılacağı zamanda 10 saatlik açlık istemişlerdi.Midem kazınmıştı o gün :) Hiçbişi yiyemezsem serum takacaklardı neyseki artık 4 aylık oldu bebiişim atlattım

keton ıdrar yolu ıltıhabı oldugu zaman pozıtıf cıkıo yanlız gebelıkte proteın bıldıgım kadarıyla ıyı deıl preeaklemsı sonucu cıkıo,cunku ben gecen aylarda zehırlenmeden suphelenmıstım ıdrarımda proteıne baktı dr um negatıftı eger pozıtıf olsaydı zehırlenme olur demıstı tabı yıne en ıyısını dr lar bılır

benim hamileliğimin başından beri bu keton ve protein surekli çıkıyor.Üstelik sadece buda değil.olmaması gereken hersey var.lökosit bile 16-17lerde cıktı.hatta leu die bir değerimde 150 civarı.antibiyotik kullanıyorum su an ve kasıklarımda ağrım var sürekli.Yinede çok takmamaya çalışıyorum.doktor kontrolundeyiz sonucta.düzelmeyecek ciddi problemler değil bunlar.Dikkat etmek ve bol su içmek çok önemli...

canım bendede baslarda lokosıt yuksek cıkıodu hıc antıbıyotık kullanmadım bol su ıctım bıde kucuk bı sıseye sıcak su koyarak hep bacak arama koydum cok faydasını gordum gecmıs olsun

yemek yiyemeyen ve çok kusan bayanlarda idrarda keton gözükür eğer zorlada olsa yersen düzelir

Ben de dun saglik ocagina gittim. Sat a gore 7+2 gnluk hamileyim. İdrar ornegine tet cubuu batirip baktilar protein oldugunu soylediler ama yedinci haftada pek olmazmis genelde 30. Haftadan sonra bekleriz dediler. Gbelik zehirlenmesi icin falan yani. Ben de bugun tam idrar ahlili yaptirdim. Protein degerim 30 mg dl cikti. Ne oluyor yani boyle olunca???

bende de aynı sorun çıktı keton pozitif diyor.. doktora henüz göstermedim ama kusma ishal falan yok iştahsızlık var suyu hep yanımda bulunduruyorum ve meyve yiyebiliyorum rahatlıkla. evde yemek yapcak biri olmayınca yapasım gelmiyor. kokusu mahvediyor beni :S RABBİM yardımcımız olsun inşaALLAH...

X