Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç dökülmesini önleme ve saç gürleştirme (kesin sonuç)

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
faydasını gÖrmedım bende... Yılanyagı sampuanını denıycem bende.. Cok dokuluyor ya kel kalcam korkuyorum.

ılginçmiş bu formül Benimde saçlarım çok dökülürdü uzundu da .Saç yapım dipten kalın çıkar uzadıkça inceliyormuş yeni öğrendim kuaförümden...:)Neyse ben saçlarımın kırıklarını aldırdım ve ertesi gün dökülme durdu 3 5 tane anca önceden avuç avuç dökülürdü.ayrıca saçlarım röfleli ben daha çok dökülür diye bekliyordum meğerse uzunluğundan kaynaklanıyormuş .Neyse kısacası saçınız çok dökülüyorsa saç yapınızla alakalı olabilir yani..

öyle şekerim de bari nezaketen azcık azalır dökülmesi =)))

way kaba karanfil işte :roflol:
ya bişey soracam karanfil acaba saç dökülmesini durduruyo ya..içilince de etki edermi? ben hafıza için meyan kökü+karanfil karışımı içiçcem 2-3 hafta..acaba ona da etki eder mi?

Bir tatlı kaşığı lavantayı 750 ml kaynamakta olan klorsuz suya ilave ediniz. Yaklaşık beş dakika yüksek sıcaklıkta (kaynama noktasına yakın) ağzı kapalı olarak demleyiniz. Demleme tamamlandıktan sonra ılımasını bekleyiniz ve ılıkken süzünüz. Eğer saçlarınız temizse demlediğiniz lavanta suyuyla saçlarınızı yıkayınız ve yarım saat etki ettiriniz. Yarım saat etki ettirdikten sonra sadece suyla durulayınız. Eğer saçlarınız kirliyse ve çok yağlanmışsa önce sabun (tabii yeşil sabun) veya şampuanla yıkayınız. Sonra demlenmiş lavanta suyuyla yıkayarak, yarım saat etki ettiriniz. Daha sonra sadece suyla durulayınız. Saç dökülmesi durana kadar haftada bir-iki defa uygulayınız. Her defasında taze hazırlanmalıdır. Saç dökülmesi durduktan sonra önleyici amaçlı olarak zaman zaman uygulayabilirsiniz

Sağlıklı Günler Dilerim.

slmm bu kürü bende yapıyorum ama öyle litre olarak falan değil az miktarda günlük yapıp kullanıyorum sonra sarımsaklı şampuanla saçımı yıkıyorum günlük tarifi merak edenler saraçoğlunun sitesine bakabilirler saç dökülmesi için o da lavanta kürünü öneriyor deneyin derim :)

Kızlar bu karanfilden sonuç alan var mı?Baştan 30 sayfayı da okudum; sonra da son beş sayfayı okudum.
Sonuç:Karanfil maalesef dökülmeyi belki durduruyor.Hele saç çıkarma hiç yok.
mafoldumben

Kahrımdan, canımın sıkkınlığından amma da karışık yazmışım.Sonradan okuyunca ben de anlamadım.Kusura bakmayın :KK43:

saç dökülmesi ve gürleşmesi için sarımsakta iyi geliyo bende denedim faydasını gördüm fakat kokusundan dolayı fazla kullanamadım

kaynatmıyoruz galiba off bende anlamadım herbiri birşey söylüyor

Son düzenleme:
ben de kullandım karanfilli suyu gerçi yeni başladım ama saç dükülmesine yaralı olduğunu söyleyebilirim boshayallersmile sarımsağa gelince onu da denemiştim kokusu günlerce çıkmadı saçımdan ıslandıkça koktu.. mafoldumben

karanfili bnde nkullanmaya başladm gürleşmeyi bilemem onn için henüz çok erkn ama döklmeye çok faydalı..tavsite ederim

saç dökülmesi sorunu yaşayan arkadaşlar tavsiye ederim:yıllardır mevsim değişikliklerinde beklli dönemlerde saçlarım dökülürdü ama geçen yıl ve bu yıl iki ameliyat geçirdim sanıyorum narkozdan saçlarım aşırı döküldüler saç diplerinda açılmalar oldu:ben genelde saçlarım döküldüğünde saf zeytinyağında bekletilmiş sarısak kullanırdım çok işe yarıyor arkaları göremiyorum ama ön kısımlardan saçlarım çıktı takip edebiliyorum.zaten bu uygulaömayı yaptığınızda saç deriniz çok hafif yanar ki iyiye dalalettir dökülmeyide durduruyor ve kesinlikle saç çıkaryo

X