Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç dökülmesini önleme ve saç gürleştirme (kesin sonuç)

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
merhaba arkadaşlar.
saçları dökülen arkadaşlara doktora gidip bir tahlil yaptırmalarını öneririm,kansızlık,tiroid sorunları vb... saç dökülmesine neden oluyormuş.bu nedenle bir kişide işe yarayan yöntem diğerinde işe yaramıyor.
ben de en kısa zmanda gitmeyi dşünüyorum (eger geçmezse 1-2 haftaya kadar.)
birde şu karanfil suyunu deniyelim.
konuyu açan arkadaşa teşekkürler.

Bugün ikinci gün gene sürdüm saç diplerime fırçayla. Henüz etki için çok çok erken inş işe yarar bendede. Ben artık saçlarım çıkıyor diye seviniyordum ama bu ne böyle saçların çok kötü, kel kalcan falan gibi tepkileri gene duydukça o kadar çok üzülüyorum ki yıllardır mücadele ediyorum resmen ben. Bi avuç ince telli uzun saçım var sadece ve dipleri felaket açık olan :KK43: ınş sizlerde de bu karışım işe yarar arkadaşlar.

Teşekkür ederim bilgi için en kısa zamanda deniycem.
Sarımsak sürdüm daha bugün çıkmıyo çıkmıyo çıkmıyo saçım :))
Bi de bunu deniyim :)

Teşekkür ederim bilgi için en kısa zamanda deniycem.
Sarımsak sürdüm daha bugün çıkmıyo çıkmıyo çıkmıyo saçım :))
Bi de bunu deniyim :)

ya sarımsak iyi güzel hoş da .kokusu uzun süre çıkmıyor.her banyodan sonra kokuyor veya terleyince :eek:
bir kere denedim ve bıraktım.

ya sarımsak iyi güzel hoş da .kokusu uzun süre çıkmıyor.her banyodan sonra kokuyor veya terleyince :eek:
bir kere denedim ve bıraktım.

Of aynen hergün duş alıyorm hala çıkmadı koku nolcak bilmiyorum sanki kafamda yemek pişiriyolar öyle bi koku var :KK43:((:kızgın:

arkadaşım yardımın için çok sağol bende hemen denicem bi sorum olacak nası uygulicağmızı anlamadım bu suyla saçları tam yıkayacak mıyz yani banyodaki gibi taradıktan snra şampuanla yıkayıp temzlicek myz?

Bu suyu istediğiniz an başınıza sürebilirsiniz yıkamanız gerekmiyor.Zaten karanfil güzel kokan bir bitki .Suyu sürüp saçınızı tarayın.Amaç saç diplerinize ulaşmasını sağlamak

yaa kızlarr bende yeni doğum yaptım lohusalıkta oluyomus acaip saçım dökülüoo bende bir uygulayayım bunu okadar kozmetik kullandım banamısın demedii

saçım çok dökülüyor diye şikayetlenince bizim yaşlı bir aile dostumuz vardı kadın o da önermişti bunu ve aynı şeyi bir de maydonozlu ve papatyalı olarak da yapabilirsin demişti ama denememiştim
sen de yazınca şaşırdım bu defa deniycem mutlaka

Arkadaşlar bizim ailede saç dökülmesi ve gürleşmesi için yapılan formul bellidir.Bazı dönemlerde yanlış şampuan kullanımı ya da ailede herhangi birimizde saç seyrekliği varsa bu formul uygulanır

Malzemeler;

1 avuç karantil

500ml su

Ağzı kapalı bir kaba 500 ml su ve bir avuç karanfil konulur ağzı kapatıtlır 1 gün bekletilir (nerede bekleyecek diye sormayın farketmez) saçlarınızı istediğiniz zaman bu su ile önceden ıslatın ve daha sonra tarayın haftada 4 gün kullanmanız yeterli gerçekten sonuç çok mucizevi oluyor.Malum kadınlar da kellik artık genel bir sorun eğer aranızda bu sorunu yaşayan arkadaşlarda varsa denesinler

merhaba
bu formülü nekadar süre uygulamamız gerekiyor. 4gün kullanmak yeterli oluyormu?

merhaba
bu formülü nekadar süre uygulamamız gerekiyor. 4gün kullanmak yeterli oluyormu?

Hayır öncelikle saçınız için kimyasal serum bile kullansanız 4 günde yeterli sonuç alamazsınız en azından 15 gün haftada 3-4 kez olmak üzere kullanın

paylaşım için teşekkürler....
ilk fırsatta denemeyi düşünüyorum....
sarımsaklı zeytinyağı olayı çok zor...bi kez denedim kokuyu çıkartmak için saçımı kaç kez yıkamak zorunda kaldım.....karanfili görünce çok mutlu oldum umarım herkeste işe yarar gür saçlı günlere....

ölçüsü avuçla değilde kaşık, bardak vs. olsa birebir uygulardık tarifinikaydirigubbakcemile5

Son düzenleme:
X