Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saç dökülmesini önleme ve saç gürleştirme (kesin sonuç)

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
arkadaşım kuru saça uygulancak kaynatırsanda olur kaynatmazsanda farketmez ben direk soguk suya koyuyuorm ama uyguladıktan snra taraman şart

arkadaşım kuru saça uygulancak kaynatırsanda olur kaynatmazsanda farketmez ben direk soguk suya koyuyuorm ama uyguladıktan snra taraman şart

hamileler de kullanabilir mi acaba? bitkisel bir yöntem ama yine de aklıma takıldı....

şu herhafta yeni sumu hazırlayacaz sorusuna bir Allahın kulu cevap verse
kaç kere sorulmuş ama cevap yok netcez şimdi ?

gine cevap yok gine cevap yok sabah akşam kontroldeyim inşallah bi yardımsever çıkarda sorumuza cevap verir :)

aynen öyle ortaya bi konu atarlar sonra ses yok seda yok. her kafadan bi ses çıkar konuyu açan net vermemiş ki tarifi. nasıl yapılacağı kaçgün bekletileceği falan yok

kızlar sürekli değiştirmenize gerek yok yaptığınız su ağzı kapalı tutuyorsanız bitene kadar kullana bilirsiniz bozulan bir şey değil sonuçta
bende dökülmeye iyi geldimi bilmem ama çok yumuşacık yapıyor?
banyodan sonra son suya elma sirkeside koyayım diyorum çok duydum o ne yapıyor kızlar?

ohhh çok sağol a.s.

bozulmasından değilde hani etkisi geçer felan die merak ediyodum

elma sirkesini bende duydum bi arkadaşımın ananesi sirke her derda deva bi ölüme çare değil dermiş onuda yapalım bakalım zaten 3 tutam saçım kaldı ya hep ya hiç :teytey::teytey:

ay yokk yazıktan sonra midem ağrıdı Rabbim lütfen hepimizin saçlarımızı koru :Saruboceq:

yemin ederim aynaya bakınca bunalıma giriyorum senağlama

ben bu arda şampuan içne vitamin ampullerini kırdım onada devam etsemmi zararı olurmu ?

Son düzenleme:
ELMA SıRKESı

Kafa derisinde çok kepeklenme ve kaşıntı varsa; düzenli olarak, saçlarınızı duruladıktan sonra küçük bir kapta 2 litre suya yarım çay bardağı ( küçük çay bardaklarından) kadar elma sirkesi ilavesi ile saçlarınızı durularsanız, hem parlak hem yumuşak olurlar.. Düzenli kullandığınızda ise kepekten ve kaşıntıdan da kurtulmuş olursunuz. Elma sirkesinin kokusunu dert etmeyin çünkü saçlarınız kuruyana kadar uçup gidecektir.

ŞİMDİDE BUNU OKUDUM YAPAN VARMI ACABA

2 sap ısırganı sapları ve yaprakları ile birlikte, kurusunu almış iseniz büyük ihtimal öğledir, 1 yemek kaşığı ufalanmış, ısırgandan küçük bir kaba koyup, üzerine 1 su bardağı kaynar suyu dökün. Ocağın altını açıp, 3 - 4 dakika kadar çok hafif ateşte kaynatın. Kaynattıktan sonra ocağın altını kapatıp 10 dakika kadar demlenmeye bırakın. Demlenen ısırganın suyunu güzelce süzün; hatta lapasında kalan suyu da süzgeçte bir kaşık yardımı ile ya da eliniz ile bastırarak süzün. Süzülen bu suyu saç diplerinize parmak uçlarınız ile masaj yaparak yedirin.
Taze Isırganı demlerken, kaba sığması için ikiye ya da üçe kırarak ya da bitkiyi ince ince kıyarak da demleyebilirsiniz. (mutlaka eldiven kullanınız! )

Hergün yada 2-3 günde bir düzenli olarak bunu yaptığınızda sadece bir haftada bir haftada bile saçlarınız eski sağlıklarına geri dönmeye başlıyor ve ilk ısırgan suyu tedavisinden itibaren dökülme duruyor. Bir kaç ay boyunca düzenli olarak sürekli yaparsanız eğer, (saç kökleriniz ölmemiş ise) dökülmüş saçlarınızın yeniden canlandığını görme olasılığınız da çok yüksek.

Isırgan suyu tedavisi ile saçlarda gözlenen değişiklikleri şöyle sıralayabiliriz:

Dökülme duruyor,

Saç telleri kalınlaşıyor,

Saçlar gürleşiyor,

Güçleniyor,

Hacim kazanıyor,

Yıpranma azalıyor

Kepeklenmeye iyi geliyor

Isırgan demetler halinde pazarlarda bolca var şu sıralar.. Bir demetini 1 ya da 1,5 liraya alabiliyorsunuz. Tek bir demet de bir hafta yeterli geliyor.. Bir demeti bir haftaya bölerek derin dondurucuda buzdolabı poşetlerinde saklamanız mümkün. Hergün bir poşeti açıp, yukarıda anlattığımız şekilde demleyebiliyorsunuz kolayca.

YAZIYO

Son düzenleme:
bunu bende uygulamayı dusunuyorum nasıl yapılacagını buldum baska bır sıtede söyle yazıyor Saçlarınız mevsime ve kullandığınız saç ürünlerine bağlı olmaksızın dökülüyor ve belirgin şekilde seyrekleşiyorsa bitkisel ama %100 etkili bir çözüm bir avuç karanfili 1 lt suya atıyorsunuz. Suyun kavanoz içinde olması birincil tercihimiz bunuda belirttikten sonra gelelim hazırlama aşamasına elimizdeki bire avuç karanfili 1lt su ile dolu kavonaza koyuyor ve üç gün karanlık ortamda bırakıyoruz üç günün sonunda hazırlanan bu karışımdaki siyah suyu bir kaba alıyoruz artık işimiz bu siyah suyla bu suyu haftada bir kere saç diplerinize sürüp tarayabilir yada banyo sonrası durulama suyuna uygulayabilirsiniz uyguladıktan sonra mucizevi etkisini sizde göreceksiniz. burda acık bır sekılde anlatılmıs arkadaslr soru soranlara yardımcı olabılmısımdır ınsallh.

saol canım ben hem ısırganı hemde karanfili yapsam çok mu abartmış olurum ama ısırganın yararlarından eminim

kızlar ben organicum şampuan aldım yeni, daha 1 kere kullandım o yüzden dökülmeye iyi geliyor mu gerçekten bilmiyorum ama şampuan çok hoşuma gitti..portakal kokuyor ve organik bir şampuan :)inşallah dökülmeyi durdurur diye ümit ediyorum..yoksa kel kalıcam ben de :KK43:(

aklıma takıldı şu karanfil hani bilnen ağızda çiğnenemi yoksa çiçekmi ben ağızda çiğneni yaptım ama bi arkadaş çiçekçilerde bulurmuyuz yazmış benmi yanılıyorum die merak ettim...

Son düzenleme:
bu arada şunu okdum gazeteden prof. dr meral şaşoğlu cevaplamış

genel olarak ağır stres triod bezi bozuklukları idrar ve üst solunum yalu enfeksyonu sinüzit diş çürükleri kronik enfeksiyonlar saç döker. b12 vitamini eksikliği selenyum fazlalığıda şaç döker

kaybedilen saç için içeriğinde adenosine,L-arginine,N-acetyl cysteine zinc sulfate gibi etkin maddeler olan losyonlarla saç folikülünü tadevi etmek dökülme sürecini kısaltmak yeni saç gelişimini hızlandırmak mümkün dio

sabah gazatesi günaydın eki 25 kasım 2009

Son düzenleme:
bugün ilk kez denedim inş. bi yan etkisi felan yoktur daha çok dökülmez

bu arada komilinin ince tel saçlar için olanını ve kremini kullandım saçlarım kabardı dalgaları belli oldu bi hava geldi sanki çok saçım varmış gibi tavsiye ederim .....

X