Bebek Beslenmesi lütfen yardımmm

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

gulllfer

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2008
459
3
selam kızlar ya 37 günlük bebişim kakasını yaparken çok zorlanıyor. ıhlamur verilince iyi geldiğini duydum nasıl nekadar kaynatıcam ne kadar vericem bilen varmı?

allah bağışlasın canım...
gazı varsa bu yüzden kakayı yaparken zorlanıyor olabilir.
dr.la görüşüp (eğer gazsa sebep)gaz ilacı isteyebilirsin.
oğlum için gaz ilacı,ıhlamur,zeytin yağı denedim fayda etmedi.
dr.umuz rezene çayı vermişti (milupanın) fayda etmedi.
şuan 5.ayına girdi ama azda olsa gaz ve kaka devam ediyor.
ıhlamur kaynadıktan sonra süzgeçle süzdürerek bir fincana koy.
1 çay kaşığı yeterli minicik mideleri var şişmesin.

Son düzenleme:
zeytin yağıyla karnına hafifçe masaj yapmıştım,
bebekler için su torbası var az ılık su koyup içine karnına koymuştum,
dr.un gösterdiği bacak hareketleri var kakayı yapabilmesi için onu yapmıştım.

çok saol canım sebebi gaz metsil verdi dr ama hiiç faydası yok bide senin yöntemlerini deniyim çook saol ya içim acıyo o öyle sıkınıp ağladıkça

canim ilk aylarda normal karin kaslari daha gelismedigi icin kakasini yaparken zorlanir.karnina bir havluyu isit cok sicak olmasin onu koy.zeytinyagina kulak cöpünü batir hafifce poposuna degdir o zaman kolay yapar..gazini da iyi cikar o zaman rahatlar ve bol bol rezene cayi icir rezene cayi sindirimine de cok iyi geliyor ben 5 aylik olana kadar kullanmistim sana da tavsiye ederim.

geçmiş olsun,ıhlamuru hiçbir zaman kaynatma,su kaynayınca içine at,5 dk beklet,aksi halde bir özelliği kalmaz.

cnm mrhba öncelikle allah kolaylık versin bnm oğlumda tam 35 günlükten sonra kakasında zorlanmaya daha sonra yapamamaya başladı bebeklerin yüzde 80, bu dönemde yapamıyor bağırsakları kuvvetli çalışmıyormuş benim dr bolca zeytinyağı ver demişti ben vermedim bi kaşık verdim bi işede yaramadı en sonunda zeytinyağlı çubukla çok zorlamadan poposunu uyarmaya başladım tabi bu aslında ii bi yöntem değil ama mecbur kaldım günlerce yapamadı hep ağladı kıyamıyosun sonra bayağı yaptım dedim heralde buna alıştı artık hep ben yaptırıcam bundan sonra dedim fakat oğlum mucizevi bi şekilde tam bir hafta önce bugün kendi yapmaya başladı ( çok şükür) o gün benim en mutlu günümdü hala kendi yapıyor her sabah ve her akşam umarım sende çok sürmeden atlatırsın canım sen annesisin en iyisini sen bilirsin ..

doktoruna danışıp gliserin fitilde verebilirsin çok zorlandığında.insan kıyamıyor acı çekmesine.ben yarım fitil verirdim çok ıkınınca.sonradan düzeliyor zaten kendi kendine.

cnm mrhba öncelikle allah kolaylık versin bnm oğlumda tam 35 günlükten sonra kakasında zorlanmaya daha sonra yapamamaya başladı bebeklerin yüzde 80, bu dönemde yapamıyor bağırsakları kuvvetli çalışmıyormuş benim dr bolca zeytinyağı ver demişti ben vermedim bi kaşık verdim bi işede yaramadı en sonunda zeytinyağlı çubukla çok zorlamadan poposunu uyarmaya başladım tabi bu aslında ii bi yöntem değil ama mecbur kaldım günlerce yapamadı hep ağladı kıyamıyosun sonra bayağı yaptım dedim heralde buna alıştı artık hep ben yaptırıcam bundan sonra dedim fakat oğlum mucizevi bi şekilde tam bir hafta önce bugün kendi yapmaya başladı ( çok şükür) o gün benim en mutlu günümdü hala kendi yapıyor her sabah ve her akşam umarım sende çok sürmeden atlatırsın canım sen annesisin en iyisini sen bilirsin ..

senin adına yani sizin adınıza çok sevindim canım darısı başımıza

geçmiş olsun canım Allah kolaylık versin bebeğine.ben fitille yaptırmayı bi türlü beceremdim.önereceğim tek şey zeytinyağı içirmen.bir de ağızdan aşı için kullanılan damlalıklar var ya onun içine zeytinyağı doldurup bebeğimin poposuna sıkıyordum bir çeşit lavman yani 3-5 dakikaya yapıyordu.bir an önce geçer umarım.

bir de nurse harveys bize kabızlık döneminde iyi gelmişti onu da dene istersen

X