Doğuma Hazırlık istanbulda bebek ve anne alışverişi için gidebileceğimiz büyük mağaza ve yerleri

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

moonlight_10

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2009
278
25
alışveriş için istanbula gitmeyi düşünüyorum.dükkanların yerlerini öğrenip öyle gitmek istiyorum çünkü artık çok yürüyemiyorum vezaman kaybetmek istemiyorumgenelde eminönünde galiba mağazalar bi de e bebek diye bi yer varmış mobilya için y.dudullu gecelik için bilmiyorum havuzlu handaki chicco yu duydum yorumlarınızı bekliyorum

Son düzenleme:
bebek için havuzlu han çok uygun hemde handan çıkmadan bütün eksikleri alabilecegin bi yer.anne için yani lohusa geceliği falan almak istiyosan gene havuzlu hanın içinde var ama orası biraz bu konuda pahalı piyasaya göre genede normal ama daha da uygun olan bir yer varki orasıda yine eminönü mahmut paşada kürkçü hanı biraz geçince hürriyet çarşısı var orası daha uygun hemde sabah erken gidersen siftah yapılsın diye çok uyguna alıyosun ben 1 pijama takımı 1 gecelik ve 1 de gcelikli sabahlıklı takımı toplam 100 liraya aldım.mobilyaya gelince masko var modoko var. yada ekonomik ve pratik mobilyalar olsun diyosan ikea da da güzel ürünler var hemde fiyatları uygun.

aziz bebenin magazası var. en alt katta bebeçeyiz diye bi magaza var orda her marka var nerdeyse ama genellikle sevi bebe agırlıklı.puset markası olarak bilemiyorum bakmak aklıma gelmemiş.

eminönünde nimet abla milli piyangocusunun sokagında veya mahmutpaşaya dogru kime sorsanız gösterirler çok popüler biryer

mahmutpaşada kürkçü han da ideal fiyatlar var bi kaç dükkan var ama çeşiti ve fiyatı çok iyi :)

bir günde gezilebilecek yerler mi kızlar ben bi saat dolaşıp en az 10 dakika dinlenmem lazım bide bebek şekeri malzemesi satan yerler buralara yakınmı

bir günde gezmek biraz zor olur ben en son 32. haftamda gezmişdim mahvoldum belim koptu dükkanlara girip rica ettim hep dinlendim yoluma öyle devam edebildim. şeker malzemelerine gelince ben yine eminönü mercan yokuşunda şark han oradan aldım ama başka yerler mutlaka vardır

eminönünde geneldepazar günleri hiçbiyer açık olmaz cumartesi günü de kalablık olur imkanın varsa ya hafta içi git yada cumartesi erken

Havuzlu handa ortalama ne kadar harcadınız.Bebek giyim ve bebek ihtiyaçlarında.Ben 25 haftalığım daha öyle çok bişey almadım henüz

havuzlu handan aldıklarımı yazayım size
uyku seti :135 (80 den başlıyo 180 e kadar fiyatları modele göre degişiyo)
tulumlarını ve alt üst takımlarını sepetteki ürnlerden aldım tanersi : 9 lira
çıtçıtlı badylerini de sepetlerden aldım tanesini 1.5 ile 2 tl arası degişiyo
peluş battaniye :20 tl
merserize battaniye: 20 tl
alt açma seti penye battaniyeli : 22
banyo havlusu: 6 tl
yatak için alez :13 tl
sebamed 500 ml :19 tl
uni yeni dogan ıslak mendil :9 tl
nuk kutulu emzik :8 tl
dr brows 150 ml :15 tl
emzirme sütyeni:13 tl
şeker sepeti 15 tl

Bende havuzlu hana gitmiştim. Hem fiyatlar gerçekten çok farkediyor dışarıya göre, hemde herşeyi topluca alabilme imkanınız var. Çünkü malum bu helimizle gezmek zor oluyor, hemen yoruluyoruz. Ayrıca buda düşünülmüş hamilelerin dinlenebilmesi için alt katta, masa ve sandalyeler var.. Bebeğinizle giderseniz, emzirme odası var, ayrıca hamilelikte çok tuvalete çıkıldığı için tuvalet mevcut :)
Bende ayaklı piyamalardan aldım tanesi 3 TL den 3-4 adet
Göğüs pedi
Bebek bakım çantası
Minicik bir mont
Uyku tulumu tarzında battaniye
Dr. Browns biberon
Tırnak Makası
Burun pompası
Saç fırçası
Yenidoğan için mini çoraplar
Su için küçük biberon
Diş çıkarken kullanılan diş kaşıyıcı
Mevlüt için elbise altına giyeceği külotlu çorabı
Şimdi tam aklıma gelenler bunlar yani bu gibi şeyler aldım ve hepside markalı ürünler, 130 TL ödedim çıktım.. Bir daha gideceğim..
Şekerlerini de Şark Han dan alacağız...

Bende havuzlu hana gitmiştim. Hem fiyatlar gerçekten çok farkediyor dışarıya göre, hemde herşeyi topluca alabilme imkanınız var. Çünkü malum bu helimizle gezmek zor oluyor, hemen yoruluyoruz. Ayrıca buda düşünülmüş hamilelerin dinlenebilmesi için alt katta, masa ve sandalyeler var.. Bebeğinizle giderseniz, emzirme odası var, ayrıca hamilelikte çok tuvalete çıkıldığı için tuvalet mevcut :)
Bende ayaklı piyamalardan aldım tanesi 3 TL den 3-4 adet
Göğüs pedi
Bebek bakım çantası
Minicik bir mont
Uyku tulumu tarzında battaniye
Dr. Browns biberon
Tırnak Makası
Burun pompası
Saç fırçası
Yenidoğan için mini çoraplar
Su için küçük biberon
Diş çıkarken kullanılan diş kaşıyıcı
Mevlüt için elbise altına giyeceği külotlu çorabı
Şimdi tam aklıma gelenler bunlar yani bu gibi şeyler aldım ve hepside markalı ürünler, 130 TL ödedim çıktım.. Bir daha gideceğim..
Şekerlerini de Şark Han dan alacağız...

X