doğum sonrası kilo

hulyacark

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2009
2
0
selam arkadaşlar doğum yapalı 2,5 ay oldu fakat hala doğum yapmamış gibiyim sezaryen oldum 12 kilo verdim 63 kiloyum ama daha 11 kilo fazlalığım var ne yapmalıyım:

hiçbir şey yapma canım. doğum yapalı 5 ay oldu 4 kilom var hala.18 kilo verdim.kendiliğinden gidiyor zaten.emzirmediğim için de rejim yapıyorum hala.bir de deli gibi mekik çektim karnım baya toparladı.korsenin de çok faydası oluyor.tek diyeceğim bol su iç ve ekmek yiyiyorsan azalt.zaten bebişlerin peşinden koşmaktan farkına varmadan veriyorsun.Allah bağışlasın yavrunu:)

bu konuda en kötü tecrübeyi ben yasadım sütüm olsun diye bol bol serbetli tatlilar yedim ve 1,5 sonra kilolarımı verecegime yerine 10 kilo aldım ekmeği azalt yemeği arttır öğünlerde, hareketsiz kalmamaya bak sütlü tatlıları tercih et bebegini bol bol emzir

bende bu dertten muzdaripim:KK43:bende 7 kilo vermiştim doğumdan sonmra.. noldu sütüm olsun diye yemekten içmekten 3 kilo tekrar geri aldım.. zaten hamiliğimde 17 kilo almıştım.. şiuann tam 13 kilo fazlam var.. nasıl döncem bilmiyorum eski halime:KK43:(çok özelidm eski halimi:KK43:(mekiki çekiyorum şuan sadece:KK43:

bende hamilelikte 20 kilo aldım 4 ayda 10 gitti 10 kaldıydı ama bu hafta 2 kilo almışım sinirlerim bozuldu:KK43::KK43: şimdi günde 2 fincan yeşil çay içiyorum birde ekmeği kestim bakalım faydası olucakmı

Ben doğum yapalı 4,5 ay oldu. Doğuma 84 kiloyla gittim şu an 72 kiloyum. 10 kilo fazlam var. Doğumdan hemen sonra eski halime döndüm diyenleri anlamıyorum ben çok zor veriyorum valla.

sezeryan yapanlar göbek sorununu nasıl halledıyorsunuz acaba bende hem kilo hem de göbek kaldı.
daha 36 gun kaldı mekik cekemıyorum haliyle.snki hiç gitmeyecek gibi

sezeryan yapanlar göbek sorununu nasıl halledıyorsunuz acaba bende hem kilo hem de göbek kaldı.
daha 36 gun kaldı mekik cekemıyorum haliyle.snki hiç gitmeyecek gibi

ben sezeryanla oldum fakat onbeş gün sonra mekik çekmeye başladım günde 150 tane.hala da çekiyorum.benim yaptığım çok büyük bir riskti üstüne basa basa diyorum kimse böyle birşye yapmaya kalkmasın.benimki şans birşey olmadı sadece.2-3 ay geçince çekilebilir diye biliyorum

drum ikinci ay dolunca basla egzersize demisti, ama cocuk firsat vermiyor ki, yemek yemek icin once yapabilmek gerek buna bile firsat yok, ayak ustu atistirdiklarim da hep kalorisi yuksek seyler:KK43: nasil kilo vericem ben

valla allah bize sabır versin artık kocamda beni beğenmiyor moralim çok bozuk ayrıca 2 hafta sonra doğum iznimde bitiyor anlayacağınız moral sıfır

bende sezeryanla doğum yaptım 22 gün oldu doğuma girdiğim gün 74 kiloydum şimdi 60 kiloyum 6 7 kilo fazlam var vercez inşallah kiloları...

ilk doğumdan sonra 7 kilo kaldı bende 60 kg ım ve simdi ikinciyi istiyorum fakat ikinci doğumda daha fazla kilo kaldığını söylüyorlar ordanda bir 10 kalırsa oldum 70 kilo ne zor isimiz ya doğum yapıpta 2-3 ay içerisinde eski kilosuna dönenlere imreniyorum resmen yamafoldumben

hiçbirşey yapma emzirme dönemindesin bak ben 20 kilo aldım hamileyken, doğumdan sonra altı ay 13 kg fazlalıkla gezdim önümde sarkan bi göbek vardı ama dayandım ne zamanki bebeğim 7. ayını doldurdu dışardan epeyce yemeye başladı o zaman diyete başladım şimdi o 13 kg verdiğim gibi şu an evlendiğim kilonun bile altındayım yani hiç canını sıkma hepsi gidiyor istedikten sonra ama bebeğin sana bağımlı iken diyet yaparsan aç kalır dışardan yemeğe iyice başladıktan sonra 7-8 aylık olunca düşünürsün onda da sütünü kesecek kadar katı diyet yapma ben 3 ayda verdim mesela 13 kg yi çok kasarsan süt müt kalmaz..

ben 53 kiloyla hamile kaldım. 74 kiloyla doğuma girdim. doğumdan 5 gün sonra tam 13 kilo verdim. şuan 61im. farkına varmadan kilolar gidiyor. ama en önemli şey bol bol su içmek.

ayyyyyyyyyy çıldıracağım. vermiyorum bir gram bile.......
verenleride kıskanıyorum walla...

bende dogum yapali 4 hafta oldu. 62 kiloyla hamile kaldim, 74 kiloyla dogum yaptim. dogum normaldi. 3300 gram bebek dogdu. emziriyorum. ilk hafta sonunda tartildim, 62,5 kiloydum gozlerime inanamayip tekrar tekrar tartildim sonuc ayniydi. simdi 65.5 kiloyum. cunku sut olsun diye hep tatli seyler yiyorum. sadece su sut yapmiyor bende. tatli yedigim zaman goguslerim tas gibi oluyor...

bende doğum yapalı 2buçuk ay oluyor . su içipte sütü bollaşmayanlardanımm:KK43: hem bol su içiyorum hemde süt olası adına tatlıları yiyorum .15 kilo fazlam kaldı hiç bi kıyafetim olmuyorr ama haftaya p.tesi powerplate ye başlıyorumm bakalım 15 seansta 10 cm incelme olucağını söyledi uzman ...
birde emzirmeye süte bi zararı yokmuşş powerplatenin ... bakalım umutluyumm çok opuyorumnanaktan

Doğum sonrası dengeli beslenmek için dikkat edilmesi gerekenler:
- Tatlı ve hamurişi türü yiyecekleri mümkün olduğunca azaltın
- Kuruyemiş çok az tüketin
- Gün içerisinde uzun süre aç kalarak sonra birden fazla miktarda yemek asla yemeyin!
- Bunun yerine sık aralıklarla az miktarda yemek yemeye özen gösterimn
- Ekmeği az miktarda tüketin
- Yağlı yiyeceklerden uzak durun
- Hamburger gibi fastfood yiyeceklerden uzak durun
- Sebze yemeklerini ağırlık verin, bol sebze ve meyve tüketin
- Bol su tüketin

X