Tecavüze uğrayanlar

Böyle konuların açılmasını doğru bulmuyorum.Her şey bu kadar alenen konuşulmamalı.Ayrıca insanın bir günahı varsa da bunu saklaması gerekiyor ki ahiret günü aleyhine şahidi artmasın.
Tecavüzcünün ahiretinide düşünürmüşşş..
Ahiret günü yüzleri yerlerde sürünsün.Dünyada da ahirettede iki yakaları birleşmesin.

Böyle konuların açılmasını doğru bulmuyorum.Her şey bu kadar alenen konuşulmamalı.Ayrıca insanın bir günahı varsa da bunu saklaması gerekiyor ki ahiret günü aleyhine şahidi artmasın.
Ne demek istiyorsunuz? Tecavüze uğramak tecavüz edilen insanın suçu mu?

sizin sevgilinizi iyi yemişler onu yaşayan bir insan dile getirmekten çok korkar.

Maddi durumu iyi olmayım diktiremeyenlerin klasik yalanı arada gerçekten bunu yaşayanlar mağdur oluyor en basiti genitale bakın geneli zorla olmuş :) benim tanıdığım bi kaç tecavüze uğramış tanıdığım oldu tabi hikaye genel de saf erkekler yer bunu

valla kusura bakmayın da tecavüz çok ağır bi itham. taciz olabilir belki 10 kadından 9u tacize maruz kaldı bende dahil olmak üzere. alt kat komşumuz yaşlı bi amcaydı çok samimiydik ailece. 2 günlük bir geziye gittiğimizde beni taciz etti küçüktüm kimseye anlatamadım. eve yemek servis eden motorlular var ya onlardan biri zorla rahatsız etti sokakta üzerime saldırdı ara sokakta. yine kimseye anlatamadım. bakire değilim. 4 yıllık bir erkek arkadaşım vardı onunla birlikte oldum. ama kimseye hayatıma giren hiç bir erkeğe tecavüze uğradım demedim onunla birlikte oldum bunu bil dedim. kabul eden yanımda kaldı etmeyen gitti. başkasıyla da birlikte olmadım zaten. durumu iyi olan kızlık zarını diktiriyor ama dikkat ettim mazeret hep aynı TECAVÜZE UĞRADIM. hepiniz mi uğradınız yani herkes bu sitede mi toplanmış tecavüze uğrayan. yaptıysanız yaptınız toplum ve aile baskısı yüzünden yaşadıklarınızı başka şeylerle örtmeyin hanımlar. çocuklarınız kardeşleriniz var her şeyden önce kadınsınız siz. başka şeylere sığınmaya çalışmayın.

valla kusura bakmayın da tecavüz çok ağır bi itham. taciz olabilir belki 10 kadından 9u tacize maruz kaldı bende dahil olmak üzere. alt kat komşumuz yaşlı bi amcaydı çok samimiydik ailece. 2 günlük bir geziye gittiğimizde beni taciz etti küçüktüm kimseye anlatamadım. eve yemek servis eden motorlular var ya onlardan biri zorla rahatsız etti sokakta üzerime saldırdı ara sokakta. yine kimseye anlatamadım. bakire değilim. 4 yıllık bir erkek arkadaşım vardı onunla birlikte oldum. ama kimseye hayatıma giren hiç bir erkeğe tecavüze uğradım demedim onunla birlikte oldum bunu bil dedim. kabul eden yanımda kaldı etmeyen gitti. başkasıyla da birlikte olmadım zaten. durumu iyi olan kızlık zarını diktiriyor ama dikkat ettim mazeret hep aynı TECAVÜZE UĞRADIM. hepiniz mi uğradınız yani herkes bu sitede mi toplanmış tecavüze uğrayan. yaptıysanız yaptınız toplum ve aile baskısı yüzünden yaşadıklarınızı başka şeylerle örtmeyin hanımlar. çocuklarınız kardeşleriniz var her şeyden önce kadınsınız siz. başka şeylere sığınmaya çalışmayın.

Ben bu toplum olayına da yalan gözüyle bakıyorum söylemezdim yada diktirmezdim de toplum şöyle böyle yaşarkende o toplum vardı ne oldu da değişti gerçekten tecavüze uğrayanlar anlatmakta zorlanır anlatsa da artık klasik yalan olduğu için erkekler yalan söylüyor ya diyor onlara yazık günah

valla öyle. evet bir toplum var. evet baskıcı kuralcı yapılarımız da var. ama bu toplum kadına sahip çıkmıyor. çıkmadığı için biz de susuyoruz. biraz sesimiz çıksa. kendi kendimize de yeteriz zaten. bu feminizm değil yanlış anlaşılmasın. adamlara yazık valla önüne gelen tecavüze uğramış sanacak yazık bunlara da.

Bunu yaşamayan bilemez, anlatamazsın öyle hemen, tecavüze ugradım deyip kurtaramazsın kendini, çünkü yarası büyüktür, hayata yeniden adapte olmak çok zordur, başına gerçekten geldiyse, bunu kendi çıkarına kullanamaz insan...

kardeşimin bir arkadaşı var kapalı
tecavüze uğramış
kız sürekli ilaç kullanıyor
öyle zor ki ona yaşamak
Allah yardımcısı olsun bunu yaşamış olanların
tacizde bile ne kadar etkileniyor onu düşünmek istemiyorum çok zor olmalı çok :KK43:

yazilan yorumlarin bazilarini dehsetle okudum. guvendim beraber oldum demek ile, tecavuze ugradim oyle bekaretim gitti arasinda ciddi bir fark var.

evet tanidim, cok yakinen tanidim tecavuze ugrayan birini ve bana yillar sonra kendiyle nasil baristigini su sozle ifade etmisti:

- kendimi suclu buldum hep, sonra dedim ki Allah bile affetmis seni yeni bir hayat vermis, sen kimsin ki Allah'in affettigini affetmiyorsun.

muhakkak cok agir ve zor bir sey. Allah tum maruz kalanlarin acilarini dindirsin.

Yakın çevremde yok ama ülkemizde özellikle son zamanlarda o kadar çok duymaya başladık ki tecavüz vakalarını artık alışmaya bile başladık yahu ne kadar acı! Tecavüze uğrayan kadının psikolojisini, o an yaşadığı korkuyu anlamaya çalıştıkça kötü oluyorum ya onlar ne yapsın?
Bir de "kadınların da suçu var' cılar" türedi son zamanlarda. Yok efendim neymiş mini etek giymiş yok efendim neymiş gecenin bilmem kaçında dışarda geziyormuş, yok efendim neymiş barlarda bilmem nerelerde takılıyormuş. Kabalaşmak istemiyorum ama ulan ne olursa olsun kadın isterse çırılçıplak gezsin hiçbir şey tecavüz denen iğrençliği meşrulaştıramaz kardeşim bunu idrak etmek bu kadar zor mu ya? Bir de bunu hemcinslerimizden duyunca daha da üzülüyorum..

İşin siyasi boyutuna girmek istemiyorum ama bana kalırsa özellikle son zamanlarda tecavüzün ülkemizde bu kadar artmasının sebebi caydırıcı bir cezanın olmayışı. Kravat taktığı için indirim alan tecavüzcü var, karımı öldürsem kaç yıl yerim diye aratıp indirim alabileceğini öğrenen ve akabinde karısını öldüren herifler var. Tecavüze verilen indirimler ortadan kalksa daha caydırıcı bir ceza gelse belki daha iyi olur diye düşünüyorum

Allah kimseye yaşatmasın psikolojisi çok kötü insanın ömrünün sonuna kadar insanın beyninde yaşıyor.Unutsan ne kadar unutabilirsin böyle iğrenç bir olayı.

X