Tecavüze uğrayanlar

OVERnight

Guru
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2008
585
6
Arkadaşalr geçenlerde erkek arkadşımla konuşuyordukta ,daha önceden birlikte oldugu 2 kız arkadaşıda zamanında tecavüze ugramış kişilermiş,bende düşündümde çevremizde gerçkten bi şekilde buna maruz kalan ama yaşanmamış gibi aklından çıkarmaya çalışan ne kadar kadın vardır diye..Sizin bildikleriniz varmı çevrenizde veya yaşadığınız..Düşünüyorumda Türkiyedeki cinsellik sorunların büyük bir kısmıda burdan cıkıyor olabilirbenneyaptımki

erkek arkadaşınızın da elini attığı tecavüze uğramış çıkmış.
bir de insan sevgilisine tecavüze uğradığını niye anlatır?
hadi bir ciddiyet vardır, evlilik aşamsındasındır anlatılır da sevgiliye niye yani??
bir de sevgiliniz niye eski sevgililerin tecavüze uğradığını size anlatıyor?

tecavüze uğramak tabiki de feci birşey, ama bunu kalkıp anlatmak da çok zor.
insanların bakışı çeşit çeşit, kimin ne düşündüğünü bilemezsin.
o yüzden anlatmayanlar, hatta şikayetçi bile olamayanlar çok fazla..

erkek arkadaşınızın da elini attığı tecavüze uğramış çıkmış.
bir de insan sevgilisine tecavüze uğradığını niye anlatır?
hadi bir ciddiyet vardır, evlilik aşamsındasındır anlatılır da sevgiliye niye yani??
bir de sevgiliniz niye eski sevgililerin tecavüze uğradığını size anlatıyor?

tecavüze uğramak tabiki de feci birşey, ama bunu kalkıp anlatmak da çok zor.
insanların bakışı çeşit çeşit, kimin ne düşündüğünü bilemezsin.
o yüzden anlatmayanlar, hatta şikayetçi bile olamayanlar çok fazla..

esmerime aynen katılıyorum
gerçekten tecavüze ugrayanlar adına üzülüyorum, Allah yardımcıları olsun
bu travmayı yaşamayan ama bu yalana başvuranlar yok değil

ne yazık ki hür iradesiyle ilişkiye girip daha sonra hayatına giren adamla evlilik planlayanların bu tarz yalan uydurdukları düşüncesindeyim
erkek arkadaşının tepkisinden korkup, zar operasyonundan korkan yada yeterlli parayı bulamayanların başvurdukları bir yalan...
yazık, ne gerek var böyle şeylere...
gerçekten tecavüze maruz kalmış bi insan bunu kolay kolay dile getiremez, bu o kadar basit bi olay değil...

tecavüze ugramis birisini taniyorum erkek arkadasi gece yarisi aramis bulusalim diye buda evden kacip bulusuyor arabada tecavüze ugruyor
söyle düsünüyorum birazda genc kizlar buna zemin hazirliyor ne diye gece yarisi elin adaminiyla bulusayim sevgilim olabilir ok ama onunla oyle issiz yerlere gitmem mesela gece yarisi bulusmam genc kizlar bence cok dikkatli olmali sonradan vah vah tüh tüh dememek icin zaman öyle bir zamanki babaya güven kalmadi

çok zor bir durumdur sanırım.yakınımda kimsenin başına gelmedi,dikkat etmek lazım.

Hepimiz duyuyoruz böyle şeyleri..
Bakire olmayan insanların kendilerini yanlış tanıtmamak için
Kullanmış bir yalandan ibaret olması çok yüksek tabiki:nazar:

Hiç unutmam kardeşimin arkadaşıydı..
Evine giderken hiç tanımadğı biri peşine takılıyor
Rahatsız ediyor bu kızda görüşüyor yani daha sonraları o insanla

Ve bir gün bir okul var oraya gelmesini söylüyor
Kız da gidiyor işte:mymeka:
Ellerini ayaklarını bağlayıp tecavüz ediyor

Adam mahkemelikti o zamanlar,Kız ise psikolojisi feci derecede
bozulmuştu..Saçlarını hani derler ya(subay traşı)öyle kesmiş çocuk
Tecavüz anında..Tedavi görüyordu kız ama işin en sinir edici yönüü

Kardeşime anlatmış daha doğrusu sınıftaki herkez biliyordu
Kız lisesinde okuyorlardı..Destek olmaya çalışıyordu arkadaşları

Ama o kızın o insanı aradğına arkadaşları şahit oluyormuş
Ya bilmiyorum böyle bir kötülük yaşadığı halde
Yaşatan insan nasıl aranır ki :kahve:

nil_su'nun söz ettiği mesela buz gibi gerçek bir olay.
ancak erkek arkadaşınızın iki eski sevgilisi de tecavüze uğramış mıdır şaibeli...

benim bir arkadaşımın kız arkadaşı(kız daha 17 falan)
tecavüze uğradım bakire değilim demişti,
bu konuyu da hiç açma demişti.
ama nedense hiç inanasım gelmemişti.

çiftler arasında cinsellikte yaşanan problemlerin temelinde bence tecavüz yok.
kesinlikle yok.
çiftler arasında yaşanan problemlerin temelinde, seks konusundaki bilgisizlikler var,
yanlış bilinenler var.
erkeğin ve kadının bi noktadan sonra görev gibi görmesi var.
rahatlık olmaması var,seksi sadece yapmak için yapmak var.r
neyse cinsellik topiğinde değilim kendimi tutmalıyım:)

Bu kadar dehşet verici bir olayı kendi çıkarları için kullanmak kesinlikle hastalıklı bir beyin gerektirir.
İnanamıyorum ya.....

kesinlikle katılıyorum.
şu konuya yorum yazarken bile ürperdim.
hani büyük konuşmayım başıma gelir gibi bir düşünce olur ya insanın aklında, öyle geldi.
bi gün tecavüze uğrasam.... nolur'u düşündüm.
nilsunun anlattığı olayda kendimi koydum o kızın yerine.

Allah korusun ya, böyle bir olayı kendi çıkarı için kullanmak , böyle yalan söylemek ne bileyim Allah ya bunun cezasını verirse bu dünyada..
hadi bakalım al sana tecavüz derse..
ay neyse.. düşünmek istemiyorum bu konu üzerinde..
Allah düşmanımın başına vermesin.!!

bu konu cinsellik topiğine açılması gerekmiyormuydu çünkü yalnış yee açılmış neyse taşınır oraya herhalde yorumu yapıyım kız çocukları küçükken tacize uğrarlar oda çocuktan değil karşıdaki kişinin subyancı olmasından onun konuşamayacağını bildiğgi için kaynaklanır büyüyünce değişiyor allah kimsenin gerçekten vermesin bakın arkadaşlar kızla erkek sevgili oluyor bilinçsizce kendini kaybedercesine seks yaparken mecburen yalınz ıssız veyatta dört duvarı olan biryerdeyseniz ilişkinizde ilerlemişse kız güveniyor bırakmayacağını sanıyor ileri düşünülmeden bir işe kalkışıyor sonra erkek terkedince kızında yapabilce bişi yok tecavüze uğradım oluyor allah kimsenin başına vermesin anlamıyorum bu insanları bayanlardada var hiç kimse sütten çıkmış ak kaşık değil kusura bakmayında

Belki de tecavüze uğradım denildiğinde insanların şüpheyle yaklaşmaları çoğu kadının açıklamasını ,şikayet etmesini engelliyordur. Tecavüz edenlerse bir sonraki kurbanlarını bekliyorlardır. Kadınların bakire olmadığı için kendince bu şekilde bir çözüm üretmesi "herkesle yatarım bakireyle evlenirim" zihniyetine sahip erkelerin hatasıdır.Erkekler ve bakire olmayanlara - evli değilse elbette- ahlaksız gözüyle bakan kadınlar bu toplumun kanayan yarası olan tecavüzün çoğu zaman cezasız kalmasının başlıca nedenidir. Dişilerin doğumlarından itibaren üzerinde oluşturulan cinsel baskı , ki bu yine erkekler nedeniyle ailelerin doğal koruma içgüdüsünden kaynaklanır , sağlıksız kadınlar haline gelmelerine, utanmalarına ve iki kişinin eşit oranda zevk alması gereken bir eylemi doğasından ayrıştırarak sadece erkeğin zevk aldığı bir eylem haline getirmektedir. Tecavüz mağdurları içinde bulundukları travmadan kurtulabilmek adına her türlü cinsel aktiviteden korkar, uzaklaşır ve ömrü boyunca - atlatabilenler haricinde- tecavüzden önceki insan olamaz. Pippa Bacca tecavüze uğrayıp öldürüldüğünde tüm türkiye ayağa kalktı, oysa tecavüz türkiyenin bir gerçeğidir. Sanki böyle bir olay hiç yaşanmamış da ilk defa yaşanıyormuş gibi. Otobüste dolmuşta cinsel tacizde bulunanların potansiyel birer tecavüzcü olduğunu düşünüyorum çünkü herkesin içinde taciz eden adamın mekan ve fırsat verildiğinde tecavüz etmeyeceğinin garantisini kimse bilemez.

kızlar tecavuce ugraynca yenı yasa ıle tecabuzcu adam kabul ederse evlendırılıyorlar

kım katılıyle e-vlenmek ıster kı
ıstemez kımse

ama yasalar bu dsekılde ters

kımse de soylemıyor boyle olunca , ayrıca toplum tarafında n ayıplanması asagılanması da cabası

bastırılmıs ataerkıl toplıumun gelısemeyısı bunlar.

demek herkesin sevgilisin tecavüze ugramıs bir sevgilisi olmus neden bu kızlar böyle yalan atarlar anlamadım :umursamaz:

demek herkesin sevgilisin tecavüze ugramıs bir sevgilisi olmus neden bu kızlar böyle yalan atarlar anlamadım :umursamaz:

başka çareleri yok karşısındakine ben isteyerek oldu diyemez öyle derse kaşıdaki adam yüzüne bakmaz ama tecavüz söz konusu olunca karşıdaki üzülüyor neden ozaman sevgilin onla çıkmıyor çünkü tecavüze uğramış biri ona nekadar güvenebilirki allah kimsenin başına vermesin gerçekten tecavüze uğrayanlara allah sabır versin ama kendi isteğiyle bişeyler oluhta sonradan tacavüz diye karşısındakini keriz durumuna düşüren bayanlarada allah akıkl fikir versin

Kadınların çoğunun kesinlikle erkeği keriz yerine koymak için butür şeyler söylediklerini sanmıyorum,bu şekilde dile getirenlerde haklı böyle cahil insanlar insanlar derken tamamen erkekleri kastediyorum oldukça ne derseler kesinlikle destek veriyorum.Mantıklı düşünüldüğünde sırf bu konu yüzünden kadınları hor gören,cinayet işlemişcesine davranan insanlar çok... Hangi sıfatla adlandıracağımı seçemiyorum.
Bu irenç duruma uğrayan kadınlarada Allah yardım etsin.

X