Tecavüze uğrayanlar

cogu kızımız kendı ayıbını ,kusurun artık ne dersenız dıyın örtmek ıccın bunu kullanıyor..

(ayıp ,kusur dedım cunku oyle goruyorlar .öyle olmasa cıkıp söylerlerdı boyle boyle dıye)

gercekten basından boyle bır olay gecmısse ,tec ,denildigi anda ürperir bence ,bunu acık acık anlatamaz.

allah gostermesin kimsenin basına gelmesin ister gonul ...
fakat şimdi oyle bir durumum olsa sanırımki butun erkeklerden nefret ederdim ki oyle tecavuze ugrayan kişiler kendi ailesindeki erkeklerden bile nefret ediyolar erkek kardes baba veya erkek akrabalardan ...
cunku psikoloji o derece bozuluyor ...
burda anlamadıgım sey bi kızın basına boyle bişi gelmiş olsa asla onu soylemez soyleyemez hemde erkek arkadasına bırak soylemeyi erkeklerden nefret etmesi lazım onuda gectik hadi tedavi gordu atlattı olayı diyelim kalkıp bunu erkek arkadasına soylemez ...
marifetmiş gibi !
bence zamanında kendine dikkat etmeyip isteyiple istemeyip arasında korkuyla ama bi o kadarda haz ve şevkle bir ilişki yaşıyolar sonra tabi o ilişki bitiyor o kişidende nefret ediyor adı bana tecavuz etti kalıyor ...

off alahım bızı koru boyle olaylardan:KK43:(
bıde tecavuze ugrayan tecavuzcusuyle evlendırılmeye kalkılıyo ya :eek:klava:
bide sankı kendı ıstemıs gıbı namussuz damgası yıyo ya
hep dıyorum kadını kadın ezıyo en cok kadınlar konusuyo
destek olup yuceltcegıne kostek olup ezıyo namussuz dıye:KK43:(
kımse boyle olaylara mağruz kalmasın dılegımız....

burda anlattııgm gercekten tecavuze ugrayanlar ıcındı
bıde dedıgnız gıbı bu bahaneye sıgınanlar yada tecavuz zemını
hazırlayanlar va r allah akıl vere

Son düzenleyen: Moderatör:
kızlar tecavuce ugraynca yenı yasa ıle tecabuzcu adam kabul ederse evlendırılıyorlar

kım katılıyle e-vlenmek ıster kı
ıstemez kımse

ama yasalar bu dsekılde ters

kımse de soylemıyor boyle olunca , ayrıca toplum tarafında n ayıplanması asagılanması da cabası

bastırılmıs ataerkıl toplıumun gelısemeyısı bunlar.

yasa demiyelim canım ona adam kabul ederse yasa evlendiriyor diye bir olay yok ...
sadece aileler adımız cıkmasın diye evlendiriyorlar ...
yoksa tecavuze ugramıs birinin yasa her zaman arkasında ...
surum surum surundurur davasını geri almaz ise tecavuze ugramış kişi ...
fakat aileler kız reşit deilse velayet anne babada oldugu için kararı onlar alıp uyguluyorlar ...yani davadan vazgectikleri için dava dusuyor ... ve yasa genede buna karsın temkinli 5 yıl boşanmama şartı ile serbest bırakıyo...
yani cezadan kurtulmak için bugun evlen yarın boşan olmasın diye ...
ha bu kısım ne kadar dogru orasıda tartışılır tabi ...
sonucta tecavuzcunun kararı ile kız tecavuze ugruyor !
ailenin aldıgı kararla evlenmek zorunda kalıyor !
mahkemenin kararı ilede 5 yıl gibi bi sure var !
gerci tecavuzcu değil ama kız istedigi zaman boşanabilir diye biliyorum ...
o zamanda hiç anlamı yok kız tecavuze ugradıgıyla kalcak evlenip boşanırsa adamda kurtulcak boşanan taraf kız oldugu için ...
aşa tukur sakal yukarı tukur bıyık tuaf yani ...

Son düzenleyen: Moderatör:
Erkek arkadasınıza maalesef büyük ihtimalle eski kız arkadasları, cinselliğin hala tabu oldugu bir ülkede yalan söylemişler. Sebepleri de bellidir aslında, oralara değinmeyelim. Lakin bu bir insanın başına gelebilecek en büyük felaketlerden biridir, tecavüz, çok kolay diğer insanlara aktarılabilecek bir durum değildir. Mutlaka tedavi görülmesi gerekir, burayı da geciyorum.

Sizin açınızdan erkek arkadasınızın bu durumu sizinle bu sekilde paylaşması gariptir bana göre, gereksizdir, bu öyle fütursuz ve kolay ifade edilecek, anlatılacak bir konu değildir, ağırdır, şurada bizler bayan olarak konuşurken bile düşününce korkunçtur. Gerçekten Allah kimseye yaşatmasın.

Bu toplumda öyle büyük yanlışlıklar, insan olmayan ama adı insan olan canlılar var ki birgün değişecegine, düzelecegine inanmak istiyor insan.

Belki de tecavüze uğradım denildiğinde insanların şüpheyle yaklaşmaları çoğu kadının açıklamasını ,şikayet etmesini engelliyordur. Tecavüz edenlerse bir sonraki kurbanlarını bekliyorlardır. Kadınların bakire olmadığı için kendince bu şekilde bir çözüm üretmesi "herkesle yatarım bakireyle evlenirim" zihniyetine sahip erkelerin hatasıdır.Erkekler ve bakire olmayanlara - evli değilse elbette- ahlaksız gözüyle bakan kadınlar bu toplumun kanayan yarası olan tecavüzün çoğu zaman cezasız kalmasının başlıca nedenidir. Dişilerin doğumlarından itibaren üzerinde oluşturulan cinsel baskı , ki bu yine erkekler nedeniyle ailelerin doğal koruma içgüdüsünden kaynaklanır , sağlıksız kadınlar haline gelmelerine, utanmalarına ve iki kişinin eşit oranda zevk alması gereken bir eylemi doğasından ayrıştırarak sadece erkeğin zevk aldığı bir eylem haline getirmektedir. Tecavüz mağdurları içinde bulundukları travmadan kurtulabilmek adına her türlü cinsel aktiviteden korkar, uzaklaşır ve ömrü boyunca - atlatabilenler haricinde- tecavüzden önceki insan olamaz. Pippa Bacca tecavüze uğrayıp öldürüldüğünde tüm türkiye ayağa kalktı, oysa tecavüz türkiyenin bir gerçeğidir. Sanki böyle bir olay hiç yaşanmamış da ilk defa yaşanıyormuş gibi. Otobüste dolmuşta cinsel tacizde bulunanların potansiyel birer tecavüzcü olduğunu düşünüyorum çünkü herkesin içinde taciz eden adamın mekan ve fırsat verildiğinde tecavüz etmeyeceğinin garantisini kimse bilemez.

katılıyorum...
gerçekten tecavüze uğrayanlar için,
'kadının beyanı'nın bir önemi kalmıyor artık.
kadın bir de bunu kanıtlamak zorunda bırakılıyor.
berbat muayeneler, psikolojik sorgular, devamlı devamlı soruşturmalar...

kadının irade açıklamasına güvenmeyen, ve bunun da tek sorumlusunun gene kadın olduğunu düşünen bir toplumun parçasıyız ne yazık ki...

o yalandan söyleyenler de, erkeğin egemenliğinden ve kudretinden korktukları için, kendilerine ve yaptıklarına da zerre güvenmedikleri için söylüyorlar bu yalanı.
hasta sapık ruhlular da bundan feyz alıyor.
böyle bir döngü işte bu.

esmerime aynen katılıyorum
gerçekten tecavüze ugrayanlar adına üzülüyorum, Allah yardımcıları olsun
bu travmayı yaşamayan ama bu yalana başvuranlar yok değil

ne yazık ki hür iradesiyle ilişkiye girip daha sonra hayatına giren adamla evlilik planlayanların bu tarz yalan uydurdukları düşüncesindeyim
erkek arkadaşının tepkisinden korkup, zar operasyonundan korkan yada yeterlli parayı bulamayanların başvurdukları bir yalan...
yazık, ne gerek var böyle şeylere...
gerçekten tecavüze maruz kalmış bi insan bunu kolay kolay dile getiremez, bu o kadar basit bi olay değil...
kelimesi kelimesine katılıyorum.

Kızların yalan söyleyecegini sanmıyorum,kendisinin psikolojisini de etkiledigi için anlattı bana kendisi..Taciz konusu açılmıştı ordan aklıma geldi çocuk yaşta bu kadar tacize ugrayan kişinin olabilicegi hiç mi hiç aklımın ucundan geçmezdi..acaba dedim bu da mı öyle..yaşayanı çok ama konuşan yok..

kendine cok dikkat edersin geceleri dısarı cıkmazsın kimseyle arkadaslık kurmazsın bi gun yolda yururken pisligin teki atar arabasına tecavuz eder!!!! bir kadın ne kadar acıkda giyinse teshircide olsa hiçbir erkegin bunu yapmaya hakkı yoktur!

bu hayatta herkes bısıler yasaya bılır
ama en buyuk hatalar ıse bunu guvendıgmız sandıgmız kısılerle paylasmak oluyo..

valla bin yıl düşünsem bakire olmamamı ört bas etmek için sevgilime tecavüze uğradım demek aklıma gelmez.yuh diyorum.o kızlar bu kadar feci bir şeyi nasıl örtü olarak kullanır.onursuz yaratıklar.

Söylemesi aslında çok kolay yaşamaynlar için dediğiniz qibi artık bu olayı kendilerini kurtarmak için kullanıyorlar çok yazık...bende bu olayı yaşadım adını bile söyleyemiyorum bu olayı diyebiliyorum erkek arkadaşım sırf onu bırakmayayım die yaptı 3 yıl kendime qelemedim nerdeyse herqün ağlıyordum ailemin yüzüne bakamıyordum çünkü ailem böyle bişeyi haketmemişti kendime kızıyordum benim suçum diyordum erkek arkadaşım olduqunda ciddi bir ilişkim olduqunda nasıl sölicem napıcam endişesi sarıyor söylesem inanmayabilir yada inansa bile sorun edebilir söylemeyip kızlık zarımı diktiririp onu öyle keklemekte istemiyorum napıcam bilmiyorum bnm için çok zor bir durum:KK43:(

tecavüz olayını yasadıysan yaşanılanları ancak ve ancak evleneceğin kişiye anlatır
duygu sömürüsü yapan çok valla her dediklerine inanmamak gerek kaydirigubbakcemile

benim de lisede bi ark.ım vardı..erkek arkadaşıyla ilişkiye girmiş isteyerek kaçmışlar falan,kız daha sonra istemedi çocuğu ayrıldı..sonraki sevgililerine,başka ark.lara falan tecavüze uğradım diodu..bir kaç arkadaş bilioduk sadece isteyerek yaptığını ama o herkese öle diodu...

bakirelik elbette önemli bişe ülkemizde,dinimizde ama onu kapatmak için yalan söylemek daha günah...

benim de lisede bi ark.ım vardı..erkek arkadaşıyla ilişkiye girmiş isteyerek kaçmışlar falan,kız daha sonra istemedi çocuğu ayrıldı..sonraki sevgililerine,başka ark.lara falan tecavüze uğradım diodu..bir kaç arkadaş bilioduk sadece isteyerek yaptığını ama o herkese öle diodu...

bakirelik elbette önemli bişe ülkemizde,dinimizde ama onu kapatmak için yalan söylemek daha günah...

Yuh valla daha ne diyeyim ki.. :1closedeyes:
Gerçekten iğrenç birşey yap et ondan sonra ...... :kızgın:
Allah akıl fikir versin :1no2:

Ben en çok erkek arkadaşınızın eski kız arkadaşlarının özelini size anlatmasını yadırgadım
Allah korusun benim başıma böyle bişey gelseydi ve eski sevgilim bunu yeni kız arkadaşına anlatsaydı kendimi çok kötü hissederdim
kızlar doğru da söylüyo olabilirler yalan da söylüyo olabilirler bu onların tercih edeceği birşey
aslında erkeğim her istediğimi yaparım deyp de el değmemiş kızla evlenmek isteyen erkeklere bu tarz yalanlar haktır diye düşünüyorum

su bekaret konusu..bunu tartışmak bana o kadar komik geliyo ki..beden benim hayat benim kimse karisamaz..ister birlikte olurum istersem olmam..bu tamamen beni ilgilendirir..
evet bazılarımız assaglik maalesef..yaptığının arkasında durmuyor abuk subuk yalanlar söylüyor..bana bı tane erkek gösterin kendini karısına saklamış..bı elimin parmağını geçmez belki..erkekler her bı şeyi yapcak snr ben biriyle birlikte oldum diyemicem..yok öyle..ama evet bazı erkeklere mustahak..
hem erkek arkadasınızın bunu anlatma sebebi ne ya?bu kdr saçma bı şey duymadım..yaptıgı çok adice..yrn öbür gün sizin hakkınızda da böyle konuşsa ne düşünürsünüz?yazık..

ortaokula giderken bizim siniftan bir kizin basina korkunc olay gelmisti ....hala düsündükce ürperiyorum...arkadasim okula gelmemisti birkac gün ...sonradan ögrendikki öz babasi kendisine ve ablasina yillardir tecavüz ediyormus....ve komsunun tesadüfen ordan gecerken duydugu sesler üzerine polis cagirilmisti...kizlar cok korktuklarindan konusamamislar yillarca....allah yardimcilari olsun cok korkunc bisey ....

X