Çamasır makınam basıma bela oldu !..

mizdamiz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Aralık 2006
6.750
19
38
slm kızlar valla nereye yazacagımı bulamadım benım ıcın baya buyuk bır dert servısı aramadan once sızden her zamankı gıbı akıl almak ıstedım

ben 2008 ekım ayında evlendım esım aılesı dugunde sadece beyaz esya aldılar oda kanpanya olan seylerden aldılar yanı guzel yıkıyormus yıkamıyormu hıc onemsemedıler sımdı onun derdını cekıyorum

vestel marka aldılar ama hıc guzel yıkamıyor beyazları yıkıyorum kırlerı cıkmıo hemde uzun yıkamada 60 da yıkıyorum kulotlar aynı kalıyo:bbo: camasır suyu dokup ole koyuyorum ama gene aynı leke cıkartıları sudur budur sonuc aynı

sıyahları zaten maffedıo esım calısıyo ısı geregı hem gomlek takım gıyıo bende asla bır gıydıgını ıkı kes gıdırmem o yuzden sureklı gomlek yıkıyorum ama sıyah gomleklerı yıkıyorum bır cıkartıyorum tuylu tuylu anlamadım gıttı servısı cagırdık sacma sapan seyler soyledıler yok makınan kasnagını camasırdan once sılın yok yıkama oncesı bır bos calıstırın sankı kolay dunyanın suyu gııdıyo yaa yok aslt tarafa makınan su bosaltma yerı var her yıkamada son kalan suyu bosaltın fılan dedı bende hadı denıyelım belkı oyle olur dedım ama gene aynı gene aynıııııııııııı
kötükedihüsoesım bıle kızıyo keske ben alsaydım bır mılyar daha katar ıyısınden alırımdım dıye
aılsıne dıyınce yok cok guzel makına sudur budur hatta soyle bır olay oldu gecenlerde kayınvalıdemle:

dedım kı esofmanıma yag dokuldu yıkıyorum yıkıyorum cıkmıo leke cıkartııcı alıyım barıııı ayyyy sacmala leke cıkartıcı o esofmandan pahalı bosver at cope:bbo:

sız sız olun yenı evlıler sakın camasır makınası ucuz almayınnnnnnn

sımdı cagırcam yetkılı servısını ne yaparlarkı 7 yıl garantılı hıc mennun degılım offffffffffff

Son düzenleyen: Moderatör:
O zamanki imkanları belki buna elveriyordu onu aldılar. Şimdi şikayetlenmek yerine, memnun değilseniz yenisini alın. Ayrıca beyaz eşya tamamen şans işidir, ben zamanında en iyisini ve en pahalısını almıştım ama başım dertten kurtulmamıştı. Sonunda canıma tak edip en ucuzunu aldım hiç şikayetim yok.

Yeliz aynıı dertten muzdaripdik güzelim ve san şiddetle ARÇELİĞ'in 7103 SJ MODELİNİ ÖNERİRİM 7 KİLO YIKIYOR VE MUHTEŞEM Bİ MAKİNA SÜPER ÇIKARTIYOR

Nette araştır dediğim markayı tatlımopuyorumnanaktan​

kardeş sende bendensin valla ,benimkinide eşimin ailesi almış uyguduk bir marka bende hiç memnun değilim siyahları atınca deterjanlar yapışıyo çıkardığımdamafoldumben
lekeleri pek çıkarmıyo temizde yıkamıyo öfffff...
bir tane alma zamanımız gelmiş galiba...

Yeliz aynıı dertten muzdaripdik güzelim ve san şiddetle ARÇELİĞ'in 7103 SJ MODELİNİ ÖNERİRİM 7 KİLO YIKIYOR VE MUHTEŞEM Bİ MAKİNA SÜPER ÇIKARTIYOR

delikafaduldenevet bu benim makinam ve çok memnunum....
eğer yeni makina almayı düşünüyorsan kesinlikle tavsiye ederim vereliniortak
bu arada teşekkürler belinay opuyorumnanaktan

bunu bizde kullanıorz hem cok fazla camasır yıkıyor hemde cok güsell tavsiye ederimm

elektironik eşya birazda şans işi....
kimi ucuz alır yıllarca kullanır kimi pahalı alır hemen problem çıkar..
yada iki kişi aynı markayı kullanır biri problem yaşar..

delikafaduldenevet bu benim makinam ve çok memnunum....
eğer yeni makina almayı düşünüyorsan kesinlikle tavsiye ederim vereliniortak
bu arada teşekkürler belinay opuyorumnanaktan

bunu bizde kullanıorz hem cok fazla camasır yıkıyor hemde cok güsell tavsiye ederimm

Rica ederimmm doğru eşya doğru tüketici ve bilinçli bir paylaşımm opuyorumnanaktan

arkadaşlar şikayetlerinizi sikayetvar.com a yazın çok çabuk ilgileniyorlar ben herkesi şikayet ediyorum kaydirigubbakcemile3

beyaz eşyada bosch marka süper. annemin öyle çamaşırları çok güzel yıkıyor yumuşatıcı kokusunuda yıkayıp atmıyor. benimm makinam arçelik eşim seneler önce almış. güzel yıkıyor ama beyazlarda muhakkak domestos kullanıyorum 70 derecede yıkıyorum. yalnız yumuşatıcıyı o kadar duruluyorki koku kalmıyor

Ben bekarken vestel kullanıyordum.. en düşük modelini... Vee çok memnundum...
Beyaz eşya biraz da şans işi...
Evlenirken çeyizim için siemens -Alman üretimi- çamaşır malkinası aldım.. 8kg. çoook çok memnunum.
Ama dediğim gibi vestelde de hiç sorun yaşamadım, leke çıkarma performansı falan gayet iyiydi... Annem 15 yıldır aynı beko çamaşır makinasını kullanıyordu,15yıl boyunca tık demedi... Bu sene değiştirdiler bosch aldı.. şimdilik bosch dan da çok memnun....
Kullanımla da alakalı olabilir.. Şansınız yaver gitmemiş de olabilir.. Ama eşinizin ailesini suçlamanızı gerektirecek bişey yok bence... Sonuçtabütçeleri ona yetmiş onu almışlar.. Madem aldıkları zaman eşiniz ben üstünü tamamlarım başka marka alalım deseydi...
Yani çamaşır makinası kötü yıkıyor diye de kaynanayı suçlamak ne kadar adil sizce...

ya kızlar valla başınıza taş düşse kaynanadan bileceksiniz insanlar iyi niyetleri ile almışlar allah aşkına nerden bilsinler kötü olacağını o makinay senin ailende alabilirdi el vicdan yaaa. bazılarının ailesi hiç bişe almyo almadığı gibi birde yük oluyor. bunlarnda buna yetmiş gücü almışlar.nerden bilsinler böyle olacağını.

ya kızlar valla başınıza taş düşse kaynanadan bileceksiniz insanlar iyi niyetleri ile almışlar allah aşkına nerden bilsinler kötü olacağını o makinay senin ailende alabilirdi el vicdan yaaa. bazılarının ailesi hiç bişe almyo almadığı gibi birde yük oluyor. bunlarnda buna yetmiş gücü almışlar.nerden bilsinler böyle olacağını.

nerden tanıyorsunuz ki ailesini :eek:lmaz:
belki kız haklı bi de bu çıktı "kaynana savunucuları"
aynısı bende oldu; evleneceğimizi bile bile bi kaç ay önce kendi beyaz eşyalarını yenilidiler
en son model ne varsa onu aldılar benneyaptımki
bize de en uygununu (samimiyetle söylüyorum onların aldığı fiyatın 1/3 dü)
yine de bişey demedim demedim:çok üzgünüm:

nerden tanıyorsunuz ki ailesini :eek:lmaz:
belki kız haklı bi de bu çıktı "kaynana savunucuları"
aynısı bende oldu; evleneceğimizi bile bile bi kaç ay önce kendi beyaz eşyalarını yenilidiler
en son model ne varsa onu aldılar benneyaptımki
bize de en uygununu (samimiyetle söylüyorum onların aldığı fiyatın 1/3 dü)
yine de bişey demedim demedim:çok üzgünüm:

evet kaynana savunucuyum sizin anneleriniz yokmu ya bencil olmayın. sende anne olacaksın seninde evladın sana bunu yaparsa anlarsın.hemde canım ben fikrimi söyledim .ayıp yaa. benimde annem var ve gelinimiz var. kendilerininde ihtiyacı varmış almışlar. sen burda böylesin kaynanana naslsın acaba.onlar almak zorunda değil çalışta kendin al ozaman söyletme beni.bi insanda vicdan olacak olmasa yapacak bişe yok o da allah vergisiki allahma şükürler olsunki bende fazlasıyla var.

Son düzenleme:
evet kaynana savunucuyum sizin anneleriniz yokmu ya bencil olmayın. sende anne olacaksın seninde evladın sana bunu yaparsa anlarsın.hemde canım ben fikrimi söyledim .ayıp yaa. benimde annem var ve gelinimiz var. kendilerininde ihtiyacı varmış almışlar. sen burda böylesin kaynanana naslsın acaba.onlar almak zorunda değil çalışta kendin al ozaman söyletme beni.bi insanda vicdan olacak olmasa yapacak bişe yok o da allah vergisiki allahma şükürler olsunki bende fazlasıyla var.

yazık ya gelininize acıdım çeneye ve üsluba bak
sen daha bekarsın ne anlarsın ki:nazar:

Alınan çamaşır makinası öyle kötü bir marka değil, ama buradaki konu illaki kayınvalidenin suçlanmasıdır. Yani bu saatten sonra neden suçlanır ki, başına bela olduysa yenisini alırsın değil mi. Bu da dert değil ki. Makina iyi yıkamıyormuş, değiştir o zaman, sorun makinanın iyi yıkamaması mı, kayınvalidenin ucuz makina alması mı tam belli değil. 1 taşla 2 kuş olmuş.
İlk mesajımda da dedim belki imkanları yoktu bunu aldılar, onu almayanlar bile var. Şimdi bunu kayınvalidenin başına vurmaya gerek varmı? Beğenmiyorsan değiştirirsin olur biter, kimse tapulamadı ya o makinayı.

Almak zorunda olmadıkları halde makina almışlar,vestel olsun ne olur ki.
Madem beğenmiyorsun,madem bu kadar dert sahibi yaptı seni,benmce yapacağın şey çok basit.Makineni bir ihtiyaç sahibine verirsin,kendine yenisini alırsın.Çünkü o kötü dediğin makineye sahip olmak için uğraşanlar da var..:1no2:
Özetle,alınan hele de hediye olarak kabul edeceğimiz eşyaları beğenmeme gibi bir lüksümüz olamaz bence,tek derdin de bu olsun umarım:gitme:

yazık ya gelininize acıdım çeneye ve üsluba bak
sen daha bekarsın ne anlarsın ki:nazar:

sen kendi uslubuna bakarmısın evet bekarım. allah seninde kaynana sabır versin ve allah hepimizi vicdanlı insanlarla karşlaştırsın bi insanda allah korkusu olacak gerisi hikaye.allaha şükür gelinimiz çok iyi ne alındıysa bişe demedi neye gücümüz yettiyse onu aldık.ayıp ya alınan eşyaya laf etmek. o da bi nevi hediye sayılır. beğenmiyosan sat yenisini al o onu almış.

bu insanlara nolmuş yaa valla hayret ediyorum vicdan allah korkusu kalmamış kimsede.tamam kaynanaların hepsi çok iyi demiyorum ama bu olayda kötü niyet aranmazki bazıları oğlunu kışkırtıyo gelinine eziyet ediyo tutup onları savunuyorum ama bozuk çıkan makinaya kaynana ne yapsınki.

Elektronik eşya bir şans işidir, düğün arefesindeyim ve kayınbabam emekli elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor, ben ise, az olsun, ucuz olsun ama kimseye külfet olmayayım telaşesindeyim. Önlerine bir çay vermeyiz, hizmetlerini aksatırız ama bize yapılan hizmeti ala isteriz.. Saygıda kusur ederiz, suç hep kaynana ve kayınbabadadır. Çünkü o eldir. Asla sahiplenemeyiz, kocalarımızı isteriz ki bizim olsun.. Koca tarafı devreye girdi mi cıngar çıkar. Bu işler hep böyledir.
Makinanız için yapacaklarınız;
* servis
*yenilemek/madem kayınvalidenizi beğenmiyorsunuz en iyisini alın, ibret olsun!

X