Çamasır makınam basıma bela oldu !..

benim makinamı 5 sene önce aldık.daha öncesinde makinam yoktu elde yıkıyordum.eşimde kaç senedir çok çile çektin sana eniyisini alıcam dedi ve vestelin son çıkan çamaşır makinesini aldı.ilk kurulduğundan beri memnun değilim.kaç kere servis çağırdım.hep bişeyler deyip gittiler.bende şimdi bazı zor lekeleri önce elimde yıkıyorum sonra makineye atıyorum.o şekilde daha iyi sonuç aldım.

ama şimdi deselerki vestel çamaşır makinesi alırmısın,evime sokmam.

slm kızlar valla nereye yazacagımı bulamadım benım ıcın baya buyuk bır dert servısı aramadan once sızden her zamankı gıbı akıl almak ıstedım

ben 2008 ekım ayında evlendım esım aılesı dugunde sadece beyaz esya aldılar oda kanpanya olan seylerden aldılar yanı guzel yıkıyormus yıkamıyormu hıc onemsemedıler sımdı onun derdını cekıyorum
vestel marka aldılar ama hıc guzel yıkamıyor beyazları yıkıyorum kırlerı cıkmıo hemde uzun yıkamada 60 da yıkıyorum kulotlar aynı kalıyo:bbo: camasır suyu dokup ole koyuyorum ama gene aynı leke cıkartıları sudur budur sonuc aynı

sıyahları zaten maffedıo esım calısıyo ısı geregı hem gomlek takım gıyıo bende asla bır gıydıgını ıkı kes gıdırmem o yuzden sureklı gomlek yıkıyorum ama sıyah gomleklerı yıkıyorum bır cıkartıyorum tuylu tuylu anlamadım gıttı servısı cagırdık sacma sapan seyler soyledıler yok makınan kasnagını camasırdan once sılın yok yıkama oncesı bır bos calıstırın sankı kolay dunyanın suyu gııdıyo yaa yok aslt tarafa makınan su bosaltma yerı var her yıkamada son kalan suyu bosaltın fılan dedı bende hadı denıyelım belkı oyle olur dedım ama gene aynı gene aynıııııııııııı
kötükedihüsoesım bıle kızıyo keske ben alsaydım bır mılyar daha katar ıyısınden alırımdım dıye
aılsıne dıyınce yok cok guzel makına sudur budur hatta soyle bır olay oldu gecenlerde kayınvalıdemle:

dedım kı esofmanıma yag dokuldu yıkıyorum yıkıyorum cıkmıo leke cıkartııcı alıyım barıııı ayyyy sacmala leke cıkartıcı o esofmandan pahalı bosver at cope:bbo:

sız sız olun yenı evlıler sakın camasır makınası ucuz almayınnnnnnn

sımdı cagırcam yetkılı servısını ne yaparlarkı 7 yıl garantılı hıc mennun degılım offffffffffff

arkadasım bana rep olarak yazmıssınız sorun ucuz almak pahalı almak asla degıl ben sadece bıraz ozenselerdı eger alacaklarsa bıle benden habersız aldılarrrr yerlestırdıler eve tamam ucuz alırsın ama bakarsın demı arastırısın en azından o kadar para verdık bır bakalım ıyı yıkıyormu yıkamıyormu hıc sormamıslar yenı dıyolar gıttık aldık yerlestırdık eeeeeee sen madem cok begenıyorsun senın evıne bırsey alırken neden ozene bezene alıyorsun on kere degırtımeye goturuyorsun bız boyle olacagını bılsek zaten borc oduuyoruz bıraz daha fazla oderdık

yanlıs anlasılmasın asla parayı kusumsedıgım fılan yok asla cunku benım aılem zengın bır aıle degıl asgarı ucretle gecınen bır aıleyız yanı annemler ama bana bırsey alırken bıle kac kere gıttıgımızı bılıyorum ben yaaaa ceyız hazırlarkennnnnnn

ya sorun oda degılde buraya geldı zaten bınkere yazdım bın kerede yazarım sorunum aaaaaa kaynanam olsaydı evet haklısınız boyle yazmakda

Buradaki bunca insanı benim gibi düşünmeye iten kendi psikopatlığımız mı yoksa sizin konuyu açarken üstüne basa basa ifade ettikleriniz mi? Siz konuyu "eşimin ailesi çeyiz olarak aldığı çamaşır makinası kötü yıkıyor" veya "düğünümde alınan çamaşır makinasından memnun değilim" veya "çamaşır makinamdan memnun değilim" diye açmış olsaydınız kimse sizin hakkınızda böyle düşünmezdi değil mi?
Ayrıca ilk mesajımda yazdım bu ikinci tekrarım, markanın önemi yok, beyaz eşya şans işidir. En pahalı ve en iyi markayı alıp çektiğim çileyi bir ben bilirim. Şimdi sıradan marka bir makinam var ve domuz gibi çıktı maşallahı var.
İyi yıkamayan makina için benim size yapacağım tek tavsiye de makinayı değiştirmek olacaktır ki bunu da zaten ifade ettim.

bu konuyu ne hale getırmıssınız yaaaaaaa allahım keske yazmasaydım ya ılk once bırını suclamadan once bır konussun ondan sonra ben sıze bu yazılarınızda cevap verırdım ama netım kotu anlatamadım ama sız kendınızce cevırmıssınız olayı

konu baslıgı ne allah askına yaaaaa makınamla basım dertte ben kaynanamla basım derttemı yazdım acaba mı dıye konuyu okudum tekrar yaaaaa valla cok sasırdım halınıze cok vıcdandan gırmıssınız yok suna ver dısardakı ınsanların ıhtıyacı vardan cıkmıssınız sız kımın vıcdanını sorguluyorsunuz anlamadım gıttı benı cokmu tanıyorsunuzdaa

yorum gayet açk ben o yorumu sana yazmadım önyargılı davranan sensin farkındaysan. tartışılacak konu değil ne yaparsan yap.

özelden msj atmışsn burdaki msjları okumadan özür diledim ama pişman oldum neler yazmışsın madem öyle sadce makinamla başım belada yazsaydın kaynanamların aldığı makina onlar aldı bozuk demeseydin hem arçelik veya vestel ikiside kötü marka değil.dönüp dolaşıp kalitesiz aldlar diyosun.sen ilk önce kendini yargıla ondan sonra milletin yorumuna cevap yaz.biraz kendini ölç tart YAZDIKLARINIDA OKU İSTERSEN.

slm kızlar valla nereye yazacagımı bulamadım benım ıcın baya buyuk bır dert servısı aramadan once sızden her zamankı gıbı akıl almak ıstedım

ben 2008 ekım ayında evlendım esım aılesı dugunde sadece beyaz esya aldılar oda kanpanya olan seylerden aldılar yanı guzel yıkıyormus yıkamıyormu hıc onemsemedıler sımdı onun derdını cekıyorum

vestel marka aldılar ama hıc guzel yıkamıyor beyazları yıkıyorum kırlerı cıkmıo hemde uzun yıkamada 60 da yıkıyorum kulotlar aynı kalıyo:bbo: camasır suyu dokup ole koyuyorum ama gene aynı leke cıkartıları sudur budur sonuc aynı

sıyahları zaten maffedıo esım calısıyo ısı geregı hem gomlek takım gıyıo bende asla bır gıydıgını ıkı kes gıdırmem o yuzden sureklı gomlek yıkıyorum ama sıyah gomleklerı yıkıyorum bır cıkartıyorum tuylu tuylu anlamadım gıttı servısı cagırdık sacma sapan seyler soyledıler yok makınan kasnagını camasırdan once sılın yok yıkama oncesı bır bos calıstırın sankı kolay dunyanın suyu gııdıyo yaa yok aslt tarafa makınan su bosaltma yerı var her yıkamada son kalan suyu bosaltın fılan dedı bende hadı denıyelım belkı oyle olur dedım ama gene aynı gene aynıııııııııııı
kötükedihüsoesım bıle kızıyo keske ben alsaydım bır mılyar daha katar ıyısınden alırımdım dıye
aılsıne dıyınce yok cok guzel makına sudur budur hatta soyle bır olay oldu gecenlerde kayınvalıdemle:

dedım kı esofmanıma yag dokuldu yıkıyorum yıkıyorum cıkmıo leke cıkartııcı alıyım barıııı ayyyy sacmala leke cıkartıcı o esofmandan pahalı bosver at cope:bbo:

sız sız olun yenı evlıler sakın camasır makınası ucuz almayınnnnnnn

sımdı cagırcam yetkılı servısını ne yaparlarkı 7 yıl garantılı hıc mennun degılım offffffffffff
yani beyaz eşya almışlar. almayanlarda var. biraz halimize şükretmeyi bilsek. insanlar köylerde leğenlerde çamaşır yıkıyor hala.
alınan markada kırtıpiyoz bir markada değil yani. hiç duyulmamış eften püften bir şey.
zaten insanlar ne yapsa yaranamazlar bazılarına.
neyse:nazar:

bakın kızlar kaynanamları sucluyorum cunku durumları gayet ıyııııı bunu bıle bıle esım evlenmek ıstıyorum dedıklerınde bız sana hıc yardım etmeyız bır beyaz esya alırız o kadar demısler esımde kabul etmıs zaten bunlar benden habersız alınan seyler cunku bılıyorlarkı ben begenmıyecem baska model ıstıyecem benım annem arcelık kullanıyo benım kafamda o vardı bende her zaman derdım

hemen hemen suclamaya gecın hıc bırseyı bılmeden etmeden empatlı olun yaaaa

bu ne şiddet bu ne celal..

siz yazınızı çamaşır makinanızdan memnun olmadığınız şekilnde yazsaydınız kimse kaynana muhabbetine çekmezdi lafı.
ama konunuzun yarısı kaynanaya söylenme şeklinde olduğu için -yani dediğiniz gibi 1 kelime olmadığı için- yorumlar o konuda da oluyor.

ben empatlı olarak yorum yapayım o zaman..
sonuçta siz başkasını da isteseniz alınan şey hediye.
onu almak istemiş onu almış.
beğenmiyorsanız onu 2.el satıp yenisini alırsınız ya da idare etmeye çalışırsınız.
başka yol yok..

özelden msj atmışsn burdaki msjları okumadan özür diledim ama pişman oldum neler yazmışsın madem öyle sadce makinamla başım belada yazsaydın kaynanamların aldığı makina onlar aldı bozuk demeseydin hem arçelik veya vestel ikiside kötü marka değil.dönüp dolaşıp kalitesiz aldlar diyosun.sen ilk önce kendini yargıla ondan sonra milletin yorumuna cevap yaz.biraz kendini ölç tart YAZDIKLARINIDA OKU İSTERSEN.
Hayatım insanlar istediği yorumu bulamayınca değişik bir ruh haline giriyor..Madem konu kaynanan değil makinan,sadece şikayetini sor ve yardım iste,yani biz nerden bilebilirdik makinayı alanın kaynanan olduğunu.
Ya eşofmanını çöpe at yenisini al dediğinden bile bahsedecek kadar ayrıntılı kaynana kötüle,sonra konu saptırıyorsun diye veryansın et.
Hem sen burada vakit kaybedip herkese özel mesaj atıp eksi rep vermeye uğraşana kadar git çamaşır yıka :nazar:

Buradaki bunca insanı benim gibi düşünmeye iten kendi psikopatlığımız mı yoksa sizin konuyu açarken üstüne basa basa ifade ettikleriniz mi? Siz konuyu "eşimin ailesi çeyiz olarak aldığı çamaşır makinası kötü yıkıyor" veya "düğünümde alınan çamaşır makinasından memnun değilim" veya "çamaşır makinamdan memnun değilim" diye açmış olsaydınız kimse sizin hakkınızda böyle düşünmezdi değil mi?
Ayrıca ilk mesajımda yazdım bu ikinci tekrarım, markanın önemi yok, beyaz eşya şans işidir. En pahalı ve en iyi markayı alıp çektiğim çileyi bir ben bilirim. Şimdi sıradan marka bir makinam var ve domuz gibi çıktı maşallahı var.
İyi yıkamayan makina için benim size yapacağım tek tavsiye de makinayı değiştirmek olacaktır ki bunu da zaten ifade ettim.

:lepi: sanırım arkadaş yazdıklarına sonradan pişman oldu
ya da eşinin ailesine olan selzenişlerini unuttu, işin ilginci bizim de unuttuğumuzu sandı
tekrardan okudum acaba ben mi alakasız yorum yaptım diye fakat daha ilk mesajda eşinin ailesine olan kızgınlık ağır basıyor :kahve:
ve yazılan yorumdaki herşeye kendi fikrimizi söylemekte özgürüz
sonra gelip konumu nerelere çektinizin anlamı yok
hele fikrini belirten herkese eksi repler, özel mesajların hiç anlamı yok
ben dediğimde bir yanlış görmüyorum
evet aileler masrafa girmek zorunda değil, evlenecekler masrafa girmek zorunda
aileler destek olursa sağolsunlar varolsunlar... :nazar:
olmazlarsa canları sağolsun... :nazar:

Hayatım insanlar istediği yorumu bulamayınca değişik bir ruh haline giriyor..Madem konu kaynanan değil makinan,sadece şikayetini sor ve yardım iste,yani biz nerden bilebilirdik makinayı alanın kaynanan olduğunu.
Ya eşofmanını çöpe at yenisini al dediğinden bile bahsedecek kadar ayrıntılı kaynana kötüle,sonra konu saptırıyorsun diye veryansın et.
Hem sen burada vakit kaybedip herkese özel mesaj atıp eksi rep vermeye uğraşana kadar git çamaşır yıka :nazar:

ay dilarem çokkk güldüm yaa:))) evet biz nerden bilelim makinasının kaynanası almış demek sadce bana eksi rep vermemiş:))) ve özel msj atmamış. bende üzüldüm deyince VİCDAN meselesi yapıp özür diledim. kafamçokkarıştı

:lepi: sanırım arkadaş yazdıklarına sonradan pişman oldu
ya da eşinin ailesine olan selzenişlerini unuttu, işin ilginci bizim de unuttuğumuzu sandı
tekrardan okudum acaba ben mi alakasız yorum yaptım diye fakat daha ilk mesajda eşinin ailesine olan kızgınlık ağır basıyor :kahve:
ve yazılan yorumdaki herşeye kendi fikrimizi söylemekte özgürüz
sonra gelip konumu nerelere çektinizin anlamı yok
hele fikrini belirten herkese eksi repler, özel mesajların hiç anlamı yok
ben dediğimde bir yanlış görmüyorum
evet aileler masrafa girmek zorunda değil, evlenecekler masrafa girmek zorunda
aileler destek olursa sağolsunlar varolsunlar... :nazar:
olmazlarsa canları sağolsun... :nazar:

bende canım yanlış hatırlıyorum heralde dedim tekrar okudum doğru hatırlıyomuşum ve olması gereken yorumuda yapmışım. birtek kişi benim yaptığım gibi yorum yapmamış üstelik yorum yapanların çoğunluğu benimle aynı fikirde demekki sorunu kendinde araması gerekiyor arkadaşın.

Cnm makına garantısı var daha cokkkk ama hıc kabulleneceklerını sanmıyorum ılk cagırdıgımda bana sacma sapan tavsıyelerde bulundular yok camasır yıkama ıslemıne gecmeden once bır kere bos yıka yokkkkkkkk cnmmmmmm sankı su bedava yanı benım sormak ıstedıgım basınıza boyle bırsey geldıgınızde ne yapılır bakalım yarın gelecekler dun ıftara cagırdım aılemı esımın aılesını masa ortume yemek lekesı olmus bugun attım on yıkamada 60 da offfffffffff saatlerce ama cıkmamıssssssssssssssss yarın gostercem

canım benim çamaşır makinam bocsh 11 senedir kullanıyorum senede iki sefer tamire gitti en son bir kaç ay önce bozuldu eşim atıyordu çöpe ama bu seferde kalsın bir daha bozulursa değiştiririz dedim komşumunkide aynı marka tık yok anlayacağın şans işi.şimdi senin soruna gelelim.biz tüketiciler olarak hiç haklarımızı bilmiyoruz senin yapacağın tek şey var garantisi dolmadan hemen tüketici derneğine gideceksin olayı anlatacaksın memnun değilim çağırdığım servis benimle ilgilenmiyor diye garantisini gerekli kağıtları yanında götür senin şikayetini işleme alıyorlar bir kaç ay beklemen gerekiyor ama sonuçta ya ürünü değiştiriyorlar yada şikayetin bir şekilde gideriliyor.ben daha önce başvurdum bir konu için ben haklı çıktım firma ayama kadar gelip tıpış tıpış aldılar mallarını verdiler paramı sende dene canımkaydirigubbakcemile5a.s.

Aynı uyarı bana da gelmiş. Arkadaşım sanırım ne yazdığının farkında değil. Makinayı kayınvalideye taa düğün hazırlıklarına dayandıran biz değiliz kaldı ki bu kadar sinirlendirecek bişey yazdığımızı da düşünmüyorum. Arkadaşımız fazla mızmız galiba.

Aynı uyarı bana da gelmiş. Arkadaşım sanırım ne yazdığının farkında değil. Makinayı kayınvalideye taa düğün hazırlıklarına dayandıran biz değiliz kaldı ki bu kadar sinirlendirecek bişey yazdığımızı da düşünmüyorum. Arkadaşımız fazla mızmız galiba.

canımcım nickin hakkını vermek gerek tabi kaydirigubbakcemile3
gelip konuyu farklı yöne çeksek ama desek ki
evet bu kaynanalar böyle işte, hepsinin canı cehenneme, kahrolsunlar falan
bizden iyisi olmazdı :roflol:
o zaman konu nerelere gelmiş de denmezdi, işi bilemedik :kahve:

X