sezeryanda ameliyat sonrası

canım ben o ayılma anından korktuğum içinepidural anestezi ile sezeryan olmayı tercih ettim..valla çok rahattı çok kolaydı ayılma gibi ayılırken karnım acıyo diye bağırmalarım falan olmadı şükür...bunuda benimle aynı sezeryan olan bayandan duydum genel anesteziyle oldu ayılana kadar bağırdıda bağırdı karnım acıyo diye..ama birde herkesinki aynı olmayabilir de... ben yaşadığım için epidural anestezi ile olma şansın varsa ol derimm

genel anestezi ile doğum yaptım aysu3866 yazdığı gibi olmadı benim.
herkes farklı olabilir benimde doğumdan sonra dikiş yerlerim iltihap yapmış 10 gün hastaneye taşındım karnımdan antibiyotik yaptılar.

ben kendi yaşadığımı söleyeyim, ilk ayılırken eşimi sayıklamışım kendime tam olarak gelmem gece yarısını bulmuştu (akşam 6 sularında doğum yaptım)
kolumda serum karnımda iki tane kum torbası vardı bide ağrı tabi dayanma gücüne bağlı az veya çok olması bebeğimi bırak kucağıma almak doğru dürüst göremedim emziremedim bile zaten kucağımada hastaneden çıkacağım gün alabildim.(birara gözümü açtığımda üstümde üç kafa annemler ve eşim oğlumu emzirtmeye çalışıyorlardı)
gece kaldırdılar yürüyebildiğim yere kadar yürüdüm ilk yürüme çok önemliymiş yoksa bağırsaklar dolanırmış bana öyle dediler hemşireler.(ondada ilk etapta çok zorlandım ben 3-4 adım zor attım).
herşeyden önemlisi 9 ay karnında taşıdığın yavrunu yanındakiler senden önce görüp kokusunu alıyorlar en çok bu dokundu bana. benneyaptımki
ama hepsi bitti zaman su gibi akıp geçti oğlum büyüdü 2,5 yaşında gamyoncuiremsu

şimdi yine hamileyim :CüvCüv: bu sefer epidural istiyorum birkaç tanıdığım bu yolla aldılar bebişlerini kucaklarına ve çok memnunlar.

sezeryanım spinal anestezi olmuştu ne ağrı nede başka bişey cok güzel cok rahattı benim için...genel anesteziyide yaşayan birisi olaraktan kesinlikle tavsiye etmem.:lepi:

Ben de genel anestezi oldum.. Allah'a çok şükür hiç bir şikayetim olmadı..çok rahat ayıldım ve hafif ağrım vardı ağrı kesici sonrası kesik hissi o kadar....Mümkün olsaydı epidural anestezi olurdum fakat çok riskli bir doğuma girmiştim..Genel de gayet iyi 2 gün içinde herşey bitiyor normal hayata dönebiliyorsun..Bu arada ameliyat yerinize kum torbası koydurmayın ağrılarınızı azdırır..Hayırlı doğumlar..

tabıkı aĞrın oluyo ama bebeĞını gÖrmenın telaŞına ve heyacanına dÜŞtÜĞÜn ıÇın pek umrunda olmuyo kı zaten aĞrı kesıcı yapıoyolar hem sonra o aĞrıyı yaŞamakta Çok gÜzeldı benım ıÇın ne gÜzel herkez baŞımdaydı ılgı alaka o bıÇım bıde prensesımı kucaqĞıma verdıler arkasından bıde emzırmeye baŞladım Çoooooook gÜzel ıŞte yaaa doĞrunca gÖrÜrsÜn sezeryan sÜper bıŞı bence3

canım hayırlı doğumlar diliyorum.ben spinal sezeryan oldum şunu söyleyeyim hayatımda o kadar rahat olduğumu hatırlamıyorum.hiç korkmuyordum zaten ama masaya yatınca ister istemez ürperti oluyor.sana bir ilaç veriyorlar damardan leyla oluyorsunn zaten.istesen de korkmuyorsun yani.eğer kesin sezeryan olacaksan spinal ya da epidural ile ol derim ben.bebeğinin ilk anını görürsün.ben o kadar rahattım ki şarkı söyleye söyleye doğum yaptım.sonrasında zaten uyuşuk olduğun için ağrıları hissetmiyorsun.ertesi gün de adet sancısı gibi oluyor.bebeğini de rahat rahat emzirebilirsin hemen.

ben spinale cesaret edemedim genel anestezi istedim iyi ki d eonu secmisim,uyandigimda bir kus gibi hafiftim agrim yoktu zaten ameliyat yeri uyusuk oluyor hissetmedim.ilk iki gun biraz ayaga kalkmakta zorlaniyorsun ama o da geciyor.agri icinse agri kesiciler var,bebegi emzirmen icin de hemsireler yardimci olurlar..okadar korkulacak birsey degilmis ben kendi adima konusuyorum.sahsen en korktugum sey sezeryandi hic basima gelmesin istedim ama bosuna korkmusum.abartilacak birsey degilmis.hele uyandigimda kizimi yanimda görmek cok mutlu etti beni..

canım ben genel aneztezi oldum felaketti çok acı çektim. öyle ki bi daha doğum yapmak istemiyorum.
ayılırken çok ağrım oldu ben uyanmadan ağrı kesici yapmışlar ama uyandığımda sancıdan kıvranıyodum.dikişlerimi kaşımışım çok kıvranmışım serumu koparmaya çalışmışım yatağa bağlamışlar beni.çok yalvardım ağrı kesici verin çok ağrım var diye. bi tane daha ağrı kesici yaptılar .anca öyle rahatladım. 1 tane de sakinleştirici yaptılar kuzuya döndüm.
ama canımı en çok yakan kızımı görememek oldu . oksijensiz kalmış küvezde kaldı 1 gece. zaten 17 gibi doğum yapmıştım. çok yalvardım hemşirelere göstermediler kızımı.
ertesi gün öğlen verdiler bana kızımı.
tabi herkes aynı şeyi yaşayacak değil. haırlı doğumlar

bende genel anestezi oldum çok rahattı ayılmaktan bende korkuyordum ama 5 dak içinde kendime geldim sadece çok derin bir uyku hali etrafında insanlar bulanık görüyorsun gözlerini ne kadar açmak istesende açamıyorsun ama etkisi azalınca uyku hali hemen kayboldu ameliyat yerinde acı hissettim ama dayanılmayacak türden degildi.. doktor kapatmadan içerden iğne yaptıgını söyledi acım ondan azmış.. ve eli çok hızlı bir doktorum vardı 15 dak içinde herşey bitmiş bebek bile yıkanmıştı.. ameliyat sonrası komplikasyonların doktorla çok ilgisi oldugunu düşünüyorum benimkisi rahattı... 500 evler şafakta toygun başaran tavsiye ederim.. hamilelik takibide çok iyi..

2 kere sezeryan oldum. özellikle 2. acayip rahattı maşallah. sabah 9 da aldılar ameliyata beni 9,20 de oğlum doğmuş 10 da ben ayılmıştım. birdaha akşama kadar hiç uyumadım.ağrı kesici yaptılar biraz tansiyonum düştü hepsi bu. oğlumu getirdiler. öğleden sonra sondam çıktı, yürüdüm. ondan sonra akşama kadar yatağımda oturdum. çok şükür sorunsuz geçti. ertesi gün öğlen çıktım hastaneden. valla ben tavsiye ederim. yerimseniben

bende sezeryan olucam 4 hafta sonra ama hala korkuyorum :sinifsinif: epiduralmi normal anestezimi ona karar veremedim epidural riskli diye korkuyorum ama hıc kötü olan duymadım aranızda varmı epidural olupda sıkıntı ceken mafoldumben

Epidural olmadım. Ama olmayı düşünüyorum. Bir tanıdıktan ve Annemi rahim ameliyatında yapmışlardı epidural: Cok cok düşük ihtimalle iyi yapılmazsa şiddetli baş ağrısı oluyor. Ama cok kötü bir baş ağrısı.. annem bir hafta seruma bağlı kalmıştı. ölcek gibiydi.. migreni kat kat katlıyormuş ağrı..Bu da iyi kişilerin yapamaması (enjektor sokarken su kaçması dediler)..Umarım kimsenin başına gelmez..

bende spinal anestezi ile 20 gün önce doğum yaptım korkulacak bişe değil
12 saat uyuşukluk oluyo ve 3 -4 gün yatıp kalkmada zorlanıyorsun o kadar
bana sorsalar normal mi sezeryan mı diye sezeryan derim çünkü benim günüm geçmişti 41 hafta olmuştu. ilk normal doğumhaneye aldılar ordaki manzarayı görünce bağıran çağıran ben normal doğum yapaamm sezeryana alsınlar die içten içe geçiriodum suni sancı verdiler açılma olmadı sezeryana aldılar:)

ben 38 gün önce genel anestezi ile sezeryan oldum cokta rahattı okadar korkuyordumkı hıçte korkulacak gibi degıl
bana lavman yapmadılar sondada takmadılar
en korktugum sey bayılamamaktı boyle bırseyde mümkün degılmıs zaten
cok cabuk uyandım narkoz mıde bulantısı bas agrısı yapar demişlerdi hıcbırını yaşamadım midenız bos oldugu sürece mide bulantısı olmuyormuş
4 saat sonra ayaga kalktım yürüdum bırgunsonra cıktım evim 5. kat merdıvenlerı yarıdmsız cok rahat bırsekılde cıktım hep ayaktaydım sımdı cok rahatım sankı sezeryan olmamaıs gıbı hıçbiryerım acımıyor
korkulacak bırseyı yok Allah yardımcınız olsun
insan bılmedıgı için bıraz korkuyor ama cıkınca bu korkuların yersız oldugunu anlayacaksınız
o günü çok güzel hatırlıyorum
hayırlı dogumlar

bende iki kere genel anestezi ile doğum yaptım ikincide bile iki günde toparlandım 4 kata çok rahat çıktım iki gün olmasına rağmen bir haftada ağrı falan kalmadı

Walla bn doğum yapalı 1 aydan fazla oldu genel anestezi ile oldum ilk uyandığımda cok ağrım var diye sayıklıyodum 1 saat boyunca cok ağrım vardı ama ağrı kesici etki edince biraz rahatlamıstım

bende genel anestezi oldum cok rahattı ayıldıktan sonra biraz ağrım oldu ama hemen ağrı kesici yaptılar hiçbişey hissetmedim ilk yürüş anı cok komikti sanki karnım yere değiyor gibiydi adım atamıyordum ama 2 gün sonrada kendi işlerimi görebiliyordum
acı eşiği diye bişey varmış acı eşiği yüksek olanlar hiçbişey hissetmezlermiş ama az olanlar hastaneyi yıkabiliyorlarmış acıdan ve ağrıdan

bende sezeryanla yaptım doğumumu 1. genel anesttesı ile 2. spınal oldu oldukdan ssonra bende çok başağrısı oldu dayanılmaz bır ağrı o anı hiç unutmuyorum eğer oluyorsa normal doğum yap bence amelıyat sonrası ayağa kalkmak zor oluyor normal daha sağlıklı ben mecburn sezeryan oldum bebek kakasını yaptığı için aldılar yoksa normal olurdu

bende genel anestesiyle oldum ama ben çok rahattım nerdeyse hiç ağrım olmadı. ilaç bile kullanmadım. bende uyku halide olmadı. gene olsa geneli tercih ederim.

X