Kedim dogum yapıyor bilgisi olanlar acil yardım

kUtahya

Guru
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2007
2.740
318
39
selam kızlarr ben bi sabah yavrularla karşılasacagımı umuyordum hiç ole olmadı yanına gittim yavrunun elleri cıkmış pamukum yatıyo eşimi aradım izin alamam dio veterineri araım normal dedi tecrubeli olanlar bilgi istiyorum lutfen akşama vet. gideriz ama şimdilik yapmam gereken bişi varmı üst kattan yanıma indirdim kötü bişiymi yaptım mafoldumben

1- Doğum ne zaman başlamış

2- Yavrunun elleri çıkmış derken nasıl zarı patlamışmı yavrunun kalanı hala içerdemi. Eğer 2-3 dakika'dan fazla o şekilde kalırsa yavru ölür. Yavruyu çıkarta mıyor mu anne. Eğer ittirmeye gücü yoksa siz almalısınız hemen yavruyu.

Durumu daha net anlatırsanız yardımcı olayım. Şakası yok yavruların da annenin de en korunmasız olduğu andır doğum

ayrıca evet doğuma başlamış bir annenin yeri değiştilmezdi ama yapmışsınız artık.

Son düzenleme:
1- Doğum ne zaman başlamış

2- Yavrunun elleri çıkmış derken nasıl zarı patlamışmı yavrunun kalanı hala içerdemi. Eğer 2-3 dakika'dan fazla o şekilde kalırsa yavru ölür. Yavruyu çıkarta mıyor mu anne. Eğer ittirmeye gücü yoksa siz almalısınız hemen yavruyu.

Durumu daha net anlatırsanız yardımcı olayım. Şaka yok yavruların da annenin de en korunmasız olduğu andır doğum

ayrıca evet doğuma başlamış bir annenin yeri değiştilmezdi ama yapmışsınız artık.

nevbahar ilk aklıma gelen sen oldun bilgi almak için cevrimdısıydın

evt zar yok sanırım yavru ölü offff dogum başlayalı cok olmamıştır bu sahurda sut verdim sapasaglamdı şimdide iyi sesi bakışları yer deiştirebiliyo süt içti

vet. aradım birisi hiçilgilenmeyin asla dokunmayın bakmayın bile dedi

birisi normal 24 saat bekle dedi bekleyemem ama akşama kadar dayanırmı işin kötüsü ikiside 7 de kapatıyoruz dediler

Yahu poposundan elleri çıkmış yavru var sütmü içiyor çok enteresan.

Bakın veterinerinizi bir kere kafadan eledim. Evet normal sorunsuz doğum yapan kediler için yanına bile gitmeyin derler.

Benim kızımın doğumunu çoğu kişi biliyor burda eleleydik onunla ölümden döndü. 3.yavru çıkmadı ben vazelin sürüp poposuna yavruyu çıkardım. Zaten ölmüştü. Ama daha fazla kalsaydı plesenta ve yavru anneyi zehirleyecekti.

Sizinkinin anormalliği daha fazla kalkıyor ve süt içiyor. Ikınmıyormu ittirmeye çalışmıyor mu. Dikkat edin anne çok güçsüz kalmış olmalı. Yahu veterinerde ne insanmış yavrunun yarısı poponun dışında ve bişey olmaz diyor. Arkadan diğer yavrular gelecek daha.

Siz dediğim gibi zarar vermeden almaya çalışın bir olmaz öyle tehlikeli şuan o anne için. Hem dua edelim belki bir mucize olur yavru hayatta kalır.

Son düzenleme:
ıkınıyor ittirmeye calışıyor kesinlikle benım almam lazımmı yavruyu digerleri için gerekiyo galiba ama cok zor

Tamam işte gücü yok çıkartamıyor.

Bakın evde kimse yoksa yapmak zorundasınız.

Annenin poposuna vazelin sürün hemen iyice yedirin yavrunun çevresini dolayacak şekilde.

Temiz yeni açılmış bir doktor eldivenlerinden takın hemen. Yavruyu hafifçe çekin.

Eğer gelmiyorsa içerde dönmüştür. Hafifçe karnından bastırıp yavruya çıkış şekli vererek alabilirsiniz. Offf burdan anlatılmıyor ki. Böyle olmaz hemen veterinere gidin yahu eşinizi beklemeyin:KK43:

Bir deneyin eğer çıkmazsa hemen vete.

Bakın yavru orda kaldığı sürece hem o hem diğer yavrular hem anneyi tehlikeye sokuyor.

dılerımkı allahdan yawrulara ve anneye bısı olmaz ne olur dua edelım.:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:.
ye ne olur hemen goturun veterı.:KK43:..zaman kaybetmeyın..

inşallah annede yavrularda sağ salim kurtulur
hiç dayanamam kedilere hele yavru kedilere
ay gözlerim doldu yazık ya inşallah hepside sağ salim kalır

abalamı cagırdım yavrunun buyuk kısmı geldi gerisi cok zorlanıyo devam edelimmi

edin lütfen, yalnız daha ilk yavruda çıkartmaya gücü yoksa sezaryen yapabilirler. Yani veterinere gitmesi gerek.

Vazelini sürün tekrar emdiyse eğer yara yapmasın poposunu içerde daha bebek vardır

X