Bebek Beslenmesi bebekle ev işleri

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

strangellucky

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2007
409
3
39
Arkadaşlar bebek doğduktan sonra ev işelrini ne şekilde yapmaya ve ne sıklıkla yapmaya başladınız aynı zamanda bebekle temizlik esnasında nasıl ilgileniyorsunuz paylaşımlarınızı bekliyorum...:1rolleyes:

ben pusetine koyuyorum oda oda benle geziyor.yerine koyayım oynasın falan yok en fazla yarım saat ama beni gördü mü problem yok.

ben de pusette yanımda gezdiriyorum ve o her uyuduğunda mutlaka bişeyleri hallediyorum artık eskisi gibi öğlene kadar tüm işimi bitirip sonra dinlenmek gibi bi durum kalmadı o uyur uyumaz gece gündüz demeden işlerimi halletmeye çalışıyorum uyumadığında da hep yanımda zaten

ben daha arttırdım temizliği,çünkü yerlerde sürünüyo.yere yorgan seriyom mutfağa gidip gelene kadar yorgandan çıkmış odanın bi köşesinde buluyom.hergün süpürüyom.oda oda geziyoz.bi odayı hallediyom 10 dakka onla ilgileniyom.2 saat sürüyo temizlik.yemekte aynı şekilde,akıllı dururken malzemeleri doğruyom,sonra biraz oğlumu avutup tekrar yemeğe girişiyom.akşama kadar ev işleri ve yemeği anca hallediyom.kangruya koyup yanımda taşıyım dedim.içinde durmuyo,hoşlanmadı benim küçük serserim.kışın napıcam bilmiyom.benim ankaradaki ev merdivenli çok tehlikeli.ayrıca elazığdaki evde sobalı,sobadan nasıl uzak tutarım bilmiyom.ev işlerinide geçtim artık.ozaman annem yapar,bende oğlumla ilgilenirim ancak.

çoçuk her uyuduğunda ya ev toparlıyorum yada ütü yapıyorum....önceleri zordu ama şimdi yürütece oturtuyorum her işimi yapıyorum televizyonda ilgisini çekmeye başladı
oyüzden rahatım...

benim kızım henüz 3 aylık genelde o uyurken işlerimi yapıyorum
iş arası onu emziriyorum altını değişiyorum derken çoğu sefer işler akşama kadar ancak bitiyor
bazen bitemiyor bile ve istediğim kadar detaylı temizlik yapamıyorum
uyanık olduğu zamanlardada anakucagına koyup yanımda gezdiriyorum

bu konuda eşlerin desteği ve anlayışı şart.
uzun süren işleri beraber yapmak üzere beraber olunan zamanlara bırakmak gerek.
şahsıma bebeğim uyuyunca mutfagı anca toparlıyorum. daha doğrusu çorbasını hazırlıyorum.ya ayagımı uzatayım dinleneyim olmuyo.
iş yapcam diye yalnız bırakmamak gerek anlık yeni şeyler yapıyorlar. bi yandan bi yana dönme , kanepeden düşme, koltuk tepesine çıkma Allah korusun balkondan düşme durumları yaş gruplarına göre aniden olabilen şeyler.
eş eğer geç saatte geliyorsa da uygun bir dille bebeği yalnız bırakamdığı sürekli ilgilenmek gerektiğini vs anlatmalı anlayışını istemeli ki genelde zor.
benimki sürekli benledir çalışma saatleri aynı.tek boş günüm vardı gecen sene okuldan gelince hiç mi uyumadı bu cocuk ortalığı toparlamadın diyebiliyordu bazen. ki evi kendisi süpüren bi insan.

evı temızlerken yurutecıne koyuyorum benımle gezıyor.uyurken utu yapıyorum.yemegıde beraber yapıyoruz elıne kemırmesı ıcın bıseyler verıyorum.sımdılık rahatız bazen cok sıkıntılı oluyor ama bunada sukur

ben de yanıma alıyorum canım ana kucağına koyuyorum eline peluş oyuncak veriyorum bi zaman sonra sıkılıyo tabi almak zorunda kalıyorum,sonra devam ediyorum tekrar,ama eskisi gibi olmuyo tabi düzen değişiyo mecburen...

ya evde iş çok benim eşim işe çok geç gider yani 12 de gider 18.00 de gelir ben ecrini yanıma alıyorum bazen yürütecine koyuyorum ama şuda var bu zaman dilimlerinde çocukla çok verimli zaman geçiremediğim içinde kendimi suçlu hissediyorum akşam birde alese çalışıyorum vardiya sabah 9 gece 01.00 önceden iç çamaşırına kadar ütülerdim artık yapamıyorum maalesef:KK43: ütüyü biraz saldım ama diğer işleri daha fazla yapmaya çalışıyorum bebek var sonuçta

yapamıyorum!!!!!:1no2: yapsamda yetıştıremıyorum olmuyor olmuyor olmuyor işlerim bitmiyor bırınımı kınadım nedır???fisfisfis
kızım sımdı 14 aylık o uyrken dedıgınız gıbı gece gunduz o uyanıkken yapamadıgım ışlerı yapmaya calısıyorum utu mesela bızımkıyle cok tehlıkelı yada cam sılmek toz amak gıbı...cunku cok hareketlı bır bebek camasır bıle seremıyorum ben serıyorum o ındırıyor.supurgeyı o uyurken yapamıyorum sesınden uyanıyor.uyannıkken yemegımızı elıne evdekı daha once gormedıgı bılımum zararsız malzemeyı(tahta kasık kurabıye kalıbı.kremsantı sıkacagı vs.) vererek yapmaya calısıyorum
bıktım bıktım vallahı bıktım öyyle ayaklarını uzatmak,kendıne bakmak falan hah cok coook uzak bana cok yoruldum cok cok evım her an dagınık kızım evdeyken 15 dak duzenlı durmuyor evım amannn onun canı sag olsun ıyıkı var cook sevıyorum kuzumu cook
gecen gun dusa gırdım saat 21 eşim bakıyor cocuga bıraz uzun kaldım ordada boş durmuyom kı orayı burayı sıl 1 saat kadar kaldım kızımda dısarda anniiiii diye çığırıyorrr çıktım neyse oturma odası sılme oyuncak adım atcak yer yok abartmıyorum. yatak oadsına gectım gıyınırken once benım corap dolabım patıge kadar butun coraplar attiii diyerek yerlere arkasından babasınınkı saat 22 babası apt toplantısına cıktı benım saclar hala ıslak komsu geldı azıcık oturayım dedı nedıyım yatak odasına yukluk yaptırdık ona bakayım dedı daldımı oraya yatak oadası ofsayt zaten her yer corap hatta benım bıtane ıc camasırı cekmeceden sallanmakta komsumda yenı 1 ay olduk tasınalı kadın benı tanımıyor hıc rezıllıgın danıskası yaaa ben hıc boyle bır kadın degıldım hıc evım pıs degıl bebegım oldugu ıcın buna cok ozen gosterıyorum ama dagınıklık hıc bıtmıyorrrrrrrrr off offf benımde bunları bırılerıne dokmem lazımmıs sanırım bu topık kesınlıkle benım ıcın acılmıs olmalı bırzeyın rezalet evı....
kızlar uzun oldu bılıyorum ama nolur bırılerı herkesın boyle oldugunu soylesın bana yok eger herkes boyle degılse nolur nasıl boyle dagınık olunmazı bırısı bana anlatsın senağlama

ben tek başıma anca yemek yapıyorum. temizliği eşimle yapıyoruz. o süpürüyo ben siliyorum mesela. bazen kadın çağırıyorum. ütüyü eşim yapıyo. valla başka türlü dört dörtlük olmuyor. bi de bizçok dağınığız. bazen toplamaya fırsat bulamıyorum oğlumla ilgilenmekten. eve hırsız girmiş gibi oluyor o zaman.

ay çok stres yapıyosun ya rahat ol kardeş napıcan. bırak dağınık kalsın bazen.

Bir an bile bos vaktim kalmiyor arkadaslarin dedigi gibi uyudugunda hemen temizlik yemek bazen bilmeyene kolay gelir ama bebekler yalnz kalmaktan hoslanmiuor helede bnm gibi kucaga aliskin bir bebisiniz varsa oglusumla kucakta hallediyoruz cogu seyi bazen insan 5 dk bakicak birini ariyor yaninda bnm gibi yalniz bakan arkadaslari anliyorum ck ama ck kosturmaca ve yipratici oluyor bn 6 ayimi rahatszlikla gecirdim tabi iki misli zor oldu ama hepsi bi yana oglusumun bir gülüşü tum yorgunlugumu agrilarimi rahatszligimi alip goturuyor

X