hamilelikte mantar kaşıntısı yardım edin lütfen

ceylan07

Guru
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2008
231
2
merhaba arkadaşlar 29 haftalık hamileyim ellerimde ve ayaklarımda mantar oluştu daha öncede oluyordu ama hamilelikte yeni başladı doktora gitmektende yoruldum.tavsiye edebileceğiniz hamilelerinde kullanabileceği mantar kremi var mı kütfen yardımcı olursanız çok sevinirim

ya lütfen kimse yok mu mantar olan ama vajinal değil parmaklarımın arasında ve ayaklarımda var felaket kaşınıyor

canım kafana göre ilaç kullanma, mantar ilaçlarının yan etkisi var bildiğim kadarıyla öyle basit ilaçlar değil o yüzden doktoruna sor yinede, olmadı cildiyeye git hamile olduğunu söylersin ona göre ilaç verir.

canım benimde ayaklarımda oluşmuştu doktoruma mantar kremi kullanabilir miyim diye sordum kullanabilirsin sorun yok dedi.travocort krem kullandım çok iyi geldi bana.yinede sende sor istersen doktoruna..

canım benimde ayaklarımda oluşmuştu doktoruma mantar kremi kullanabilir miyim diye sordum kullanabilirsin sorun yok dedi.travocort krem kullandım çok iyi geldi bana.yinede sende sor istersen doktoruna..

bende bugün doktara gittim cildiyeye 7 aylık hamileyim dedim bana egzama olduğunu söyledi diprolene isimli krem verdi hamileler için sakıncalıdır diyor C sınıfıymış hamileler kullanabilir dedi. kafam karıştı ama yinede kullandım çünkü dayanılacak gibi değil.sana travacort verdiğinde ne kadarlık hamileydin oda çok iyi bir ilaç iyi geliyor ama hamileler kullana biliyormu?

anladım canım çok geçmiş olsun.
bana ilacı doktor vermedi kadın doğum doktoruma sordum 32.haftamdaydım.mantar kremi alıp kullanabilirmiyim dedim kullan sorun yok dedi.bende dayanamıyodum bayada bi kullandım valla.inş bişey olmaz..
gebelik katagorisi c, ilk 3 ay için kullanımda bebekte dudak yarığı riski olabilir buda 1000 de 1 ya da 2 bebekte olabilirmiş.

Son düzenleme:
osmaniye hastanesi 3.cildiye de bayan doktor var .Mantar başlangıcı dedi 2 tane krem verdi .Ben de 32 haftalık hamileyim.Kadın doğum doktorum kremleri onaylıyınca kullandım. Neredeyse 15 gün özellikle geceleri kaşıntım artıyor ve beni uyutmuyorduBöyle birşey olamaz mucize gibi geldi. Şimdi 2 gündür uyuyorum.Tavsiye ederim o doktora gidin

evet arkadaşlar benimde mantar sorunum var 29 haftalık hamileyim dün doktora gittim bir fitil bir de krem verdi bi zararı yok kullanabilirsin dedi ve dünden beri kaşıntım baya azaldı alllaha şükür

ben hamileliğim boyunca 2 kez mantar sorunu yaşadım doktorum bir krem ve tek kullanımlık fitil verdi. krrem pek işe yaramadı ama fitil anında kesti. doktorun tavsiyesi önemli. el ve ayak mantarı sorunuda ablamda olmuştu ne kullandıysa geçmedi. erzincana gitti sırf bunun için. orada kükürtlü bir kaynak suyu var ona elini ve ayaklarını soktu dönerken yanında getirdi şişe şişe ve bir süre evdede tekrar etti. ve mantar geçti inanamadık ama işe yaramıştı. tabii tıbbi açıdan bir açıklaması var mı bilmem yinede doktora danışmak lazım.

bende çok kötüyüm mantar yüüznden kaşıntıdan duramıyorum ayrıca tahriş oldu rtık yanıyorda haftaya gitmem gerekiyordu kontroluma ama dayanamıyorum bugün gidecem birazdan inşlh geçer çok kötü ya olmadık zamanda kaşınıyor acayip sinir bozucu

bende çok kötüyüm mantar yüüznden kaşıntıdan duramıyorum ayrıca tahriş oldu rtık yanıyorda haftaya gitmem gerekiyordu kontroluma ama dayanamıyorum bugün gidecem birazdan inşlh geçer çok kötü ya olmadık zamanda kaşınıyor acayip sinir bozucu

Arkadaşlar bir de elma sirkesini deneyin bir leğenin içine döküp ayaklarınızı bekletin benim de bu şekilde geçti ilaç kullanılmıyor çünkü hamilelikte lütfen dikkat edin.Elma sirkesinin gerçek ev yapımı olanlarından kullandım ben marketlerde doğal değil

Arkadaşlar hamileliğin ilk ayindayim ve ayağımda var.cok rahatsız ediyo.İlk aylarda kullandığınız bisey varmı.ilac kullanmk istmyrm.dogal biseyler bilen varmi

X