Erkek bebek anneleri dikkat çok önemli!!!!!!

yserez

hayat paylaşınca güzel
Kayıtlı Üye
31 Ekim 2008
582
0
37
SELAM KIZLAR SİZE BAŞIMA GELENLERİ ANLATAYIMDA ÖNLEMİNİZİ ALIN
BEBEĞİMİN 1 HAFTADIR 36-37 DERECE ATEŞİ WARDI KUSUYODU AŞIRI GAZ SANCILARI VE SÜREKLİ AĞLAMA TAM DALIP YENİDEN UYANMA SONRA SAATLRCE AGLAMA ELİMDEN GELEN HERŞEYİ YAPTIM VE BUGÜN TESADÜFEN ABLAM OĞLUMU BANYO YAPTIRIRKEN PİPİSİNDE Bİ MİNNACIK İLTİHAPLANMA GÖRDÜ Kİ HERGÜN ELİMLE PİPİSİNİ AÇTIGIM HALDE BEN GÖREMEMİŞİM HEMEN DR GÖTÜRDÜK DR ELİYLE PİPİSİNİ SIYIRDI BİRAZCIK KANADI MEGERSE PİPİSİ YAPIŞMIŞ ÇOK ZPR ÇİŞ YAPIYOMUŞ BUDA BULANTI KUSMA İSHAL GAZ SANCISI YAPARMIŞ DR HERGÜN 3-4 DEFA BUNU YAP TEMİZ SUYLA GAZLI BEZLE SİLECEKSİN DEDİ KUZUM EVE GELDİĞİMİZDEN BERİ 10 SAATTR NE KUSTU NE AGLADI ÇOK RAHATLADI BU OLAY 100 BEBEKTEN EN AZ 8ONİNDE OLURMUŞ TEK ÇÖZMÜ YA ELLE HERGÜN YAPICAKSIN Kİ PEK SAĞLIKLI BİŞEY DEĞİL YADA SÜNNET ETTİRECEKSİN BAKALIM 3 AYLIK OLUNCA SÜNNET ETTİRİCEZ GALİBA DAHA KARAR WEREMEDİK AMA KUZUM ÇOK RAHAT AMAN DİYİM ÇOK DİİKKAT EDİN HALBUKİ HER HAFTA KENDİ DR GÖTÜRDÜĞÜM HALDE GÖREMEDİ ABLAM GÖRMESE BİZDE DR ANLAMICAKTI YANİ.....:1shok: V

canım geçmiş olsun umarım başka sorun yaşamazsınız o kadar küçük oluyorlar ki yaptığımız herşeyde acaba canını yakarmıyım diye korkardım ben buda zor dikkat lazım kolay gelsin aman iyi olsunlarda ne gerekirse yapacağız

cok gecmis olsun canim.
benim oglumda da ayni sorun vardi. 2, 3 haftalikken basimiza geldi. benimki de sürekli agliyordu. doktara götürdük idrar muayenesi falan yapti ordan anlasildi. idrarinda asiri miktarda bakteri varmis.
idrarini yapamayinca geri gitmis ve böbrekleri mikrop kapmis. 1 hafta hastane de kaldik cok zor günlerdi. yavrum cok acilar cekti ama cok sukur gecti. hastaneden ciktiktan sonra da hemen sünnet ettirdik

Çok geçmiş olsun ben oğlum doğduğundn beri her altını açtığımda ılık suyla yıkadım ne yaptığı önemli olmadan ıslak mendil kullanmak yada silmekten daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.Bir yaşına gelene kadarda istisnasız hergün banyo yaptırdım şimdi büyüdüde banyo olayında kaça biliyor arada bir.

benım bebegımdede 10 gunlukten berı bu şikayet var ıdrar yolları enfeksıyonu idrarını yaparken süreklı bagırıyor yavrum ilaç tedavısı uyguluyoruz olmazsa sünnet olacak nasıl dyaanacak daha 38 gunluk herkese geçmiş olsun

ay kıyamam paşama ben yaaaaa .. canımmmm çok geçmiş olsun ... sağol paylaştığın için , dikkat ederiz biz de ..

benim oğlum da ilk zamanlarında çok ağlıyordu.doğduğunda rutin muyaneden geçti ve sorun yok denildi ve eve geldik. ağlamalar o zaman başladı. tecrubesiz olduğum için bezinin ıslanıp ıslanmadığını bir türlü anlayamadım. bez kuru geliyordu bana, bu kadar çabuk emebilir mi bir bebek bezi diye düşünüyordum. ilk aşısında 3 günlükken doktora söyledim. deriyi geriye doğru çekip baktı. bitik olmuş dedi. yani tıkalıymış. ilk muyene eden doktoru bulup hesap sordum "baktın, normal dedin bak yavrum hep ağlıyor, çiş yapamıyor göremedin mi" diye :) o da beni çocuğu aç bırakmakla suçladı (aç kalsa çocuğum sarılık sorunu yaşardı heralde, sarılık olmadı çok şükür). çiş yaptığını gördükçe seviniyordum ama ağlaması bitmedi bi türlü. doktorların (sağlık ocağındaki dr, çocuk doktoru ve ürolog) önerisi üzerine deriyi geriye çekerek baticon sürüyorduk. ucu tahriş oluyordu. en sonunda dayanamadık 1 ayı dolmadan alıp çocuk cerrahına götürdük. niyetimiz oluyorsa hemen sünnetini gerçekleştirmek. doktor baktı. diğerlerinin baktığından farklı bir şekilde. herkes derisini geriye çekerek bakıyor ve bu çocuk bitik olmuş diyordu. ama cerrah aksine deriyi tutup yukarı doğru çekti ve oldukça geniş bir delik olduğunu bize de gösterdi. ve "bu çocuk bitik değil. gördüğünüz gibi kocaman bir delik var. yerinizde olsam pipisini ellemem ve kimseye elletmem. sorunu yok. sünnete de ihtiyacı yok. havaların serinlediği bir vakit getirin. o zaman yapalım sünnetini" dedi. pipisi ile ilgili sorunu olmadığı için baya rahatlamıştık. ama ağlamaları devam ediyordu. acile gittiğimiz kan ve idrar tahlilleri verdiğmiz de oldu. hiç bişey çıkmadı, şükür. büyük olasılıkla sorun sadece gazdı. 3 aylık olduktan sonra aniden kesildi ve geçti. size tavsiyem cerrahın baktığı gibi ucunu yukarı çekerek bakın, geriye doğru değil. delik tıkalı olmayabilir. ya da çocuk doktoru veya farklı dr lar yerine bir kere de çocuk cerrahına gösterin. oğlumun ben sünnetini henüz yaptırmadım. aynı doktorun önerisi üzerine bahara doğru yaptıracağız. rahatsızlığı olan bebeklerimize geçmiş olsun ve acil şifalar..

canım çok geçmiş olsun paylaştığın ve uyardıın için saol..........

Ben kısmetse ekim ayında erkek bebek sahibi olacağım. Eşim benden daha heyecanlı, araştırmış öğrenmiş, doğar doğmaz yapılan sünnet göbek bağı ile birlikte, yani 5 gün içerisinde, iyileşiyormuş. SÜnnet ile geçecek bir sıkıntı değil mi bu bahsettiğiniz? Ben hastaneden çıkmadan yaptırmayı düşünüyorum.

Evet, böyle bir durumu duymuştum önceden. Erkek bebeklerde oluyormuş mutlaka.. Çok geçmiş olsun.. Neyseki farketmişsiniz. Biz de oğlumuz doğduğunda hemen sünnetini yaptırmayı düşünüyoruz.

X