Adet Gecikmesi

sinem_s

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2008
36
1
40
Merhablar benim sizlere bir sorum olacaktı.zor durumdayım. Ben 25 temmuzda adet oldum ve tatilde olduğum için Primolut-n(adet geciktirici)içtim.3 gün içtim ama adetim hiç kesilmedi.4.gün kesildi.tatilim bitti diye almadım ve 5.gün tekrar adet oldum.ağustosun 7 sine doğru adetim bitti. ağustosun 15 nde eşimle ilişki yaşadım. bi sorun olmadı ama ben taktım kafaya ne olur ne olmaz diye norlevo aldım. benim adetlerim hep 28 günde birdir. asla şaşmaz. norlevo kullanalı 11 gün oldu ve adetimde 4 gün gecikti.hapı alışımın 9.gününde test yaptım eczaneden alıp (-)cıktı.akıntım falan var 5 gündür ama hala kanamam olmadı:S burdaki yazıları okudum birileri 5 gün sonra oldum diyor birileri 10 gün sonra kafam cok karıstı yani. ilacıda 3-4 saat sonra almıstım zaten.yani erken almıstım.acaba bu adet gecikmesinin primolut-n ve norlevo ile ilişkisi olabilir mi?yada nedn gecikti kafayı yicem ya bilen biri ayzsın lütfen:KK43:((

adet geciktirici ilaç hiç içmedim canım..
ama düzensizleştirebildiğini duymuştum..
bence çok gerekmedikçe içme..
sonrası içinde sorun çıkarmasın..

bunu bir deneyene değil bence bir bilene sormalısın canım hemde acil olarak...geçmiş olsun bu konuyu geciktirmememlisin ....

Primalot u adetliyken mi içtiniz? Yazdıklarınızdan öyle anlaşılıyor. Geciktiriciler adet gününden 3 gün önce içilmeye başlanır,böylece ertelenmiş olur. Bıraktıktan sonra 3 gün içinde adet olunur.
Ben gecen ay içtim,bırakınca 3 gün sonra adet oldum. Bu ay yine günümde adet oldum.Hormonlarımı etkilemedi ama kişiden kişiye değişir tabi.

X