Gardrop Düzeni...

mailime cevap gelmedi ama ikeanın kataloğunda var bir tane o da fena değil...

benım 2 tane 3.5 metrelık gardrobum var bırınde sırf yazlık bırınde sırf kışlık var.Bir tarafıda yalnız eşime ait :) ama her sezon bitisinde mutlaka elden geçırılır gardropların ıclerı yoksa ıcınden cıkılmıyor :) Ne kadar gıysın varsa o kadar derdın var ehheheh

Yazliklar bi yerde kisliklarim bi yerdedir...tabi bunun icin dag gibi bi gardrop gerekiyor..
jeanslerim ayri,kumas pantolonlarim ayri yerde.. üst kiyafetlerim,kazak t-shirt vs. hepsi renk renk
sirasiyla dizilidir.. hem aradigin kiyafeti kolayca buluyosun hemde göz zevkine hitap ediyor
Atkilarim katlanmis bi sekilde durur, fularlarim askida asilidir, kemerlerim de ayri bi askida durur..yerimseniben
Benim icin gardrop düzeni cok önemlidir, daginik olursa giyinme hevesim kaciyor..

Yazlıklarımla kışlıklarım iç içe kardeş gibiler sonracıma pantolonlarımla sweatlerim karman çorman olmuşlardır bi tek askıda montum duruyo içinde de atkım onun dışında dolabım çok dağınık düzelttikten sonra 1 hafta içinde hemen bozulur bidaha düzeltemem bende pes ettim artık dağınık duruyo.Bugün uyandım yatakta evlendiğimde nasıl düzenlerim eşimle kendiminkini diye düşünüyodum sabah bu konuyu gördüm sırnaşık şey

ya benımde oyle toplıyorum 1 hafta bıle toplu kalmıyor aslında dolapın kucuk degıl bır kısının cok rahat sıgabılecegı kadar artı montlarım ceketlerım annemım dolapında oldugu halde sıgdıramıyorum cok fazla gıysı var galıba

yaz gelince kışlıkları kış gelince yazlıkları kaldırıp bazaya koyuyorum
dolabın bir tarafı eşimin bir tarafı benim
dolapların içine şu kat kat olan organizerlerden aldım tşörtleri kat kat onlara koyuyorum
etekler,kumaş pantolanlar askıda,kotlar,capriler falan alt tarafta katlı
kıyafet çok olduğu için sığdırmakta güçlük çekiyorum dolap yetmiyor
hayalim odasının biri giyinme odası olmuş bir ev

valla şimdilik 3 kapılı dolabımvar brz bazının içindebiraz dolapta...şimdilik idare ediyorum...zor iş valla..

vermek gerekyor fazlaını.. üstten habire alıyoruz ne de olsa.. ihtiyacı olan çok insan var ben öyle yapıyorum başımız gözümüz sadakasına hem siz de öyle yapın.. ayda bi kaç sefer ben de döküyorum ama yetmiyor dolap.. bir askıda üstüste oluyor pantolonlar.. raflara bi güzel katlıyorum kazakları swetleri sonra eşim en alttakini bi çekiyor aman Allahım !!! ben de sık kullanılanları üste koymaya çalışıyorum ama olmuyor.. bir de katlama işini aynı hizada yapmak da zor :KK43:

bnm ddolabım bana kçk gelio herşey alt alta üst üste 2 haftada bi döküorum odaya bu defa annem babam kızıo hala kıyafet diosun odada 2 mağazalık kıyafet war diolar ama ben şöle bi çözüm getrdm son zamanlarda aşırı zayıfladıım için kıyafetlerm üstüme olmuo özelkle pantalonlarım kayboluorum içinde:KK43: bn etne dolgun bi kızcağız olmak istiorum çok sıskaydım ztn bi ara anksiyete durumum oldu antidepresan kullandm iice eridim gittim 41 kilo oldum:KK43::KK43: neyse konu dağıldı olan kıyafetlermle olmayanları ayırıorum yani..

pantolonlar biyerde...
kumaş pantolan ,gömlek,etek vb hepsi ütülü askıda durur..
iç çamaşırları çekmecede onlarda ..atlet ,külot ,sütyen diiye ayrıdır...
sonra badiler uzun kollu ,kısa kollu biyerde..
özel gezmelik kıyafetler gene biyerde...
pijama gecelik vb biyerde...
kazaklar biyerde katlı durur...
günlük eşorman ve pantolonlar biyerde..
kırışacak penye tarzı vb buluzlerde ütülü askıdadır..
uzun kısa hırka vb gene askıda durur...
benim düzenimde böle..
dar geliyo dolap birazdaha büyük olsa her cins kıyafeti ayrı yere koyucam....
şimdilik darlığa çözümüde ekstıra raf yaptırdım dolabıma .....

Ben buna ek olarak renk renk ayırıyorum birdesositososito

eskiden bi 3 kapılı bide 2 kapılı dolabım vardıı
snra o 2 kapılıyı çıkardım odam tıkışş tıkış oldu diye kullanmadığım kıyafetleride ayırıp dağıttımm yazlıklarımıda kaldırdıım dolaptaan bluzları bi katta ,kazaklarım bi katta ,bi katta eşofmanlar ve pijamalar diğer kattada pantolonlar var ee tabii askıda doluu napsam zar zor sıkıştırıyoruum daha da düzene sokamadım bu dolabıı senağlama

eşlerinizin tişörtlerini asıyor musunuz yoksa mağazadaki gibi katlıyor musunuz ?nasıl kat izi kalmadan ütü bozulmadan saklıyorsunuz

eşlerinizin tişörtlerini asıyor musunuz yoksa mağazadaki gibi katlıyor musunuz ?nasıl kat izi kalmadan ütü bozulmadan saklıyorsunuz

ben dolap konusunda düzenli sayılırım.
yazlık, kışlık kaldırmak şart.
katladıklarım aynı hizada,
askılarım bile tek renk ve aynı tarafa bakar.

bir tarafta eşiminkiler, diğer tarafta benimkiler durur.
eşimin tarafında 3 bölüm askı + 2 bölüm raf var.
askıya gömlekler, takım elbiseler, kumaş pantolonlar ve kravat askıları ancak sığıyor.
raflarda da kotlar, tişörtler ve pijamalar durur.

yani tişörtleri asacak yerim yok.
ütüleyip, ters çevirip, mağazadakiler gibi katlayıp diziyorum,
giyiceği zaman düzüne çeviriyor, çok kötü durumda olmuyor.
yine de hafif çizgi oluyor ama, yapabileceğim başka bir şey yok.

benim tarfın durumu vahim (tıklım tıkış) ama, düzenli sayılır, en azından aradığımı bulabiliyorum.

kızlar dolap düzeni önemli, özellikle evliyken.
biz yeni evlendiğimiz zamanlar ev görmeye gelenler çaktırmadan dolabımı açarlardı, yakalamışlığım var:)
allahtan düzenliydim de utanmadım.
bu anım da evlilik hazırlığı yapanların aklında bulunsun:))

Son düzenleme:
X